Dopřeju si jídlo a hned mám výčitky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 23:42
Dopřeju si jídlo a hned mám výčitky

Ahoj, stydim se za můj problém, tak proto píšu anonymně.
Stravuju se poměrně striktně zdravě, dostala jsem se na svou vysněnou váhu. Občas si ale zahřešim (1-2× do měsíce) a dám si s kámoškou kousek pizzy, dortík atd. Chvíli jsem v pohodě ale pak přijdou výčitky a za tímhle vším vidim spoustu kalorií a že přiberu x kilo.
Nevim, co s těmito pocity dělat. Nedokážu se jim ubránit. Vyčerpává mě to.

Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 16120 příspěvků 05.02.19 23:54
@Anonymní píše:
Ahoj, stydim se za můj problém, tak proto píšu anonymně.
Stravuju se poměrně striktně zdravě, dostala jsem se na svou vysněnou váhu. Občas si ale zahřešim (1-2× do měsíce) a dám si s kámoškou kousek pizzy, dortík atd. Chvíli jsem v pohodě ale pak přijdou výčitky a za tímhle vším vidim spoustu kalorií a že přiberu x kilo.
Nevim, co s těmito pocity dělat. Nedokážu se jim ubránit. Vyčerpává mě to.

Bereš to moc přísně podle mě a velmi si dávej pozor na poruchy příjmu potravy - trochu mi to tím totiž zavání.
Nebo prostě tělu něco chybí - pokud radikálně omezuješ tuky (veškeré), mohou tělu opravdu chybět a to hlavně tomu ženskému, protože mají co do činění s normální činností hormonů a menstruačního cyklu.
Já loni shodila metodou střídavých částečných půstů (střídalo se to obden). Ve dny „diety“ jsem jedla jen 500 kcal ve formě tučnější bílkoviny a zeleniny, ve dnech „volna“, jsem jedla normálně. Z mého pohledu zdravě. Já za zdravé považuji všechno jídlo, které je kvalitní, průmyslově nezpracované. Např. za zdravé považuju máslo od krav z pastvy, ale za zdravý nepovažuju klasický rafinovaný řepkový olej..Maso domácí nebo ze známé farmy, ovoce a zel., vejce a ml. výrobky jakbysmet. Co nejvíc omezit bílý rafinovaný cukr..
Ale že bych považovala za zdravé jíst nízkotučnou stravu, tak to nepovažuji. Jen ty tuky vybírám zdravé (nefiltrovaný oliv. olej, máslo a ghí od pasoucích se krav, kokosový olej, avokádový olej, menší množství ostatních zastudena lis. olejů)..
Když je pizza z kvalitní pizzerie, nemám s ní problém. Vím, že si váhu udržím tím, že když jeden den jím vše, na co jsem zvyklá, tak druhý den si dám odlehčený (500 - 1000 kcal). Někomu tenhle systém vyhovovat nemusí, ale mě velmi. Nejen, že můžu polovinu či víc jak polovinu veškerých dní jíst vše a neutrpí tak moje psychika, ale také jsou tyhle částečné a krátkodobé půsty velmi zdravé proti civilizačním chorobám.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6221 příspěvků 05.02.19 23:58

Ortorexie.

Řeší se to tak, že se naučíš mít sama sebe ráda. Takovou jaká jsi. A budeš hledat jiné způsoby kontroly nad svým životem než je kontrola jídla.

Nejsnáze to půjde v psychoterapii.

Rosary
Kecalka 131 příspěvků 06.02.19 09:18

Já byla zrovna nedávno u jednoho poradce, chci se taky stravovat zdravě a ten mi řekl, že ať nemám absolutně žádné výčitky si čas od času totálně zaprasit pizzou, lasagnema, dortíkem a pod, ale ať si to pořádně užiji, pak jenom ať opět naběhnu do zajetých zdravých kolejí. (max 1× za 3t) Taky říkal, že lidi, kteří z toho mají výčitky maj dobré předpoklady pro náběh na bulimii.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16120 příspěvků 06.02.19 19:47
@Rosary píše:
Já byla zrovna nedávno u jednoho poradce, chci se taky stravovat zdravě a ten mi řekl, že ať nemám absolutně žádné výčitky si čas od času totálně zaprasit pizzou, lasagnema, dortíkem a pod, ale ať si to pořádně užiji, pak jenom ať opět naběhnu do zajetých zdravých kolejí. (max 1× za 3t) Taky říkal, že lidi, kteří z toho mají výčitky maj dobré předpoklady pro náběh na bulimii.

Tak za mě si hlídat přísnou stravu defacto pořád a dovolit si pizzu jednou za 3 týdny, je pořád dost velký očistec ;) . Když je pizza z kvalitního těsta, s kvalitním oliváčem a kvalitní šunkou, tak s ní nemám problém..Lasagne taky nevidím jako nezdravé.
Nemám pocit, že jíst jen kuřecí maso (a nehledat ani původ toho masa, koupit někde prsa v Tescu a myslet si, že to je zdravé maso - přitom je to krmené GMO směsemi a chované ve stísněných podmínkách a kuře nikdy nevidělo světlo boží) a ryby a haldy zeleniny (opět třeba z Tesca vyhnané chemicky ve španělské „laborce“) je bůhvíjak zdravé.
Já si vychovám svoje prase, vypěstuju svoji zeleninu nebo to obojí koupím z biofarmy, upeču si to kvalitní vepřové s domácím kysaným zelím a doma udělám knedlík z celozrnné mouky a považuju to za mnohem zdravější pro tělo, než ty kuřecí prsa bůhví odkud.. :nevim:
On totiž pojem „zdravá strava“ je velmi zavádějící a každý si pod tím může představit něco jiného. Navíc se i všemožné výzkumy liší a vývoj co je a není zdravé se mění, jak housky na krámě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >