Doprovod dítěte v nemocnici - pravidla

26862
2.12.19 14:39

Doprovod dítěte v nemocnici - pravidla

Hezký den,

vím, že mám právo být s dětmi v nemocnici do 6 let jako doprovod a platí mi to pojišťovna.
Někde jsem ale postřehla informaci, že za určitých podmínek mám nárok na to, abych tam byla i se starším dítětem (na pojišťovnu). Nevíte některá, jak to funguje? Máte zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
364
2.12.19 14:45

@Billi je potřeba odeslat žádost reviznumu lekari( vyplni ošetřující lékař, pokud sám uzná, že je hospitalizace matky naprosto nezbytná) např. u postiženého dítěte. Říká se tomu „jednadvacitka“. Jinak je samozřejmě hospitalizace matky možná v každém případě ale bez „21“ si matka musí pobyt hradit. Je to 120kc za noc. Řeč je o Motolu, nevím jak to funguje jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23638
2.12.19 14:50

Doprovod staršího dítěte na pojišťovnu navrhuje ošetřující nebo praktický lékař a schvaluje revizní lékař. Bez pojišťovny doprovází maminka dítě za úhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
2.12.19 15:53

Pozor- musí být na oddělení volno. Naprostou přednost mají kojící matky, dále jsou matky dítěte do 6 let, až pak matky, které by si pobyt samy zaplatily. Dcera 8m byla v nemocnici na předoperačním vyšetření na 2 noci a měla jsem štěstí, že jsem tam s ní mohla být, zbylo na mě úplně poslední lůžko pro matky. Kdyby tam byla ještě jedna ženská, mám smůlu a musela bych tam nechat dceru samotnou, i když je takhle malinká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
2.12.19 16:11

@Kristynka22 Nemusela, dite ma dle zakona pravo na nepretrzitou pritomnost zakonneho zastupce, ze nemocnice nema prostory, neni vas problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30662
2.12.19 16:13

@Kristynka22 dítě má nárok na nepřetržitou přítomnost rodiče, není to omezeno věkem ani místem na oddělení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26862
2.12.19 16:39

@Kristynka22 v tom mám jasno. Když mě se synem nenechají, buď se budu hádat, nebo pojedeme jinam.
Ale právě se taky bojím, že by mě chtěli vypakovat, proto se zajímám dopředu, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23638
2.12.19 17:53
@Teeny píše:
@Kristynka22 Nemusela, dite ma dle zakona pravo na nepretrzitou pritomnost zakonneho zastupce, ze nemocnice nema prostory, neni vas problem.
Člověk by při vynucování svých právě měl taky zachovat zdravý rozum.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26862
2.12.19 18:42

@hanka.br. na druhou stranu se někdy snaží s člověkem vyběhnout. Viz to, že se starším dítětem nepřijmou. Chce to se nedat v rámci slušnosti, ale asertivita taky neškodí.
Osobně si právě neumím představit, že by tam byl sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23638
2.12.19 19:12
@Billi píše:
@hanka.br. na druhou stranu se někdy snaží s člověkem vyběhnout. Viz to, že se starším dítětem nepřijmou. Chce to se nedat v rámci slušnosti, ale asertivita taky neškodí.
Osobně si právě neumím představit, že by tam byl sám.

Nedat se v rámci slušnosti je dobrá cesta. Ale umím si představit situaci, že jsem skutečně se starším dítětem postavena před situaci, že pro mě zkrátka místo není a chápu, že přednost mají maminky s maličkými dětmi- a co budu dělat? Hysterickou scénu? Nebo odvezu dítě na méně kvalitní pracoviště, jen abych tam byla s ním? Nebo vyhodnotím situaci, budu s dítětem přes den a na noc najdu alternativu. Prostě na světě nejsem jen já a moje dítě. A nemocnice jsou především zdravotnická zařízení určená pro léčbu, kde je potřeba, aby dětští pacienti i personál byli v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26862
2.12.19 19:20

@hanka.br. já bych dítě odvezla jinam. V současné situaci vím, že by to sám nezvládl a to z mnoha důvodů. Sám nezvládá být ani u prarodičů.
Bez hysterických scén. Prostě bych zavolala do okolních nemocnic (máme v okolí 3 na podobné úrovni) a informovala bych se, kde nás přijmou oba. Jedná se o běžné hospitalizace (zápal plic, laryngitida, zánět ledvin…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23638
2.12.19 19:59
@Billi píše:
@hanka.br. já bych dítě odvezla jinam. V současné situaci vím, že by to sám nezvládl a to z mnoha důvodů. Sám nezvládá být ani u prarodičů.
Bez hysterických scén. Prostě bych zavolala do okolních nemocnic (máme v okolí 3 na podobné úrovni) a informovala bych se, kde nás přijmou oba. Jedná se o běžné hospitalizace (zápal plic, laryngitida, zánět ledvin…).

Chápu. Já myslela, že se bavíme o starším dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26862
2.12.19 20:30

@hanka.br. je to předškolák. Takže prte. Zatím jsme ještě v limitu, ale máme to „za pár“, proto zjišťuji, jak to je dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
2.12.19 21:29

V zákoně to tak sice je, ale realita je jiná, sami mi to vysvětlovali na předoperačním a znovu budou teď za týden před operací… Pokud není lůžko, rodič může být s dítětem od rána do večera, a pak musí pryč, když není místo (je nabízeno ubytko v areálu nemocnice, ale to je k ničemu, stejně u dítěte být nemůžete přes noc). Když není místo, není místo a na zemi na pokoji spát z hygienických důvodů nemůžete. Takže zákon nezákon, prostě vás tam nenechají :D Takhle to je u nás v HK na neurochíře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
2.12.19 22:25

@hanka.br. Ano zdravý rozum, odpovídala jsem kristynka22, která psala o 8měsíčním dítěti, zdravý rozum je, aby takhle malé miminko bylo s matkou, ne že ji třeba vyhodí, že nemají protory. To je jako fakt důvod? Vyhodit matku od malého mimina? Nebo nechápu, co se mi snažíš sdělit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat