Doprovod k extrakci osmičky?

54
29.1.21 10:02

Doprovod k extrakci osmicky?

Zitra mne ceka extrakce.Mam to cca 10min. autem, myslite, ze to zvladnu odridit, nebo si mam zabezpecit radeji odvoz?
Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7201
29.1.21 10:07

Ahoj,
hele nepochybuji, že bys to dala, ale určitě je pohodlnější a dodá na klidu, když bys měla odvoz a nemusela myslet ještě na to. Pokud to odvoz nebude moc obtěžovat, tak jej využij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24539
29.1.21 10:10

To dost záleží, jak to půjde :lol:, třeba poslední osmička byla venku asi za půl minuty (plus doba, než zabere injekce), díra zašitá, takže nekrvácela.
Já si teda cvičně omdlela (ale to je psychické…) a až jsem se zmátořila, tak OK.

Edit - předtím jsem to jednou neměla zašité a doporučení bylo vyplivovat krev, než to přestane, ať pak nezvracím - a to by se řídilo celkem blbě :roll:

Příspěvek upraven 29.01.21 v 10:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
29.1.21 10:10

Je lepší mít doprovod. Nikdy nevíš, jak budeš ty oblbováky snášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
29.1.21 10:12

Byla jsem na extrakci všech 4 osmiček (dvě a pak zase dvě) a pokaždé jsem to na pohodu odřídila 15 km domů sama. Vlastně mě ani nenapadlo si nějaký odvoz domlouvat :) Ale bylo to bezproblémové trhání, zuby měly kořeny krásně dolů a vytrhnutí dvou byla vždy otázka tak 1 minuty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
29.1.21 10:22

Já si to odridila vždy sama. A to jsem měla zuby vysekavane z kostí, nasikmo rostouci a jen z části vyleze. Jednou práva strana a pak levá po dvou kusech. I po implantaci kožního stepu na dasen jsem si odjela autem domu a to byl tedy horší zákrok se zalepenou pusou zvenčí a lehce krvácející ranou. Pokud máte lokální anestezii, tak to zvládnete. S jinou anestezii, kdy vas jakoby lehce prispi, je nebezpečné řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2267
29.1.21 10:40

Raději bych si zařídila doprovod a odvoz, mě dělali všechny 4, zákrok teda asi 20 minut, ale pak jsem byla uplně hotová. Přeji jen když budeš vedle sebe někoho mít bude to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6388
29.1.21 10:56

@av0509 jestli máš možnost odvozu, tak ho pro jistotu využij. Může a pravděpodobně vše proběhne bez problémů, ale takhle budeš víc v klidu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
29.1.21 13:11

Manzel kdyz tak sedne do auta a prijde pro mne.Ale bude muset dite oblekat atd…hlavne nevim jak dlouho to bude trvat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6388
29.1.21 13:15

@av0509 může to trvat 10-15 min nebo i hodinu. Zubař ti k tomu nic neřekl? Mě třeba jen tak na prevenci řekl, že by ty osmičky vytrhl. Já mu tam v křesle udělala přednášku jak je to strašně nebezpečné, protože jsem měla info od kamarádky, jak šla do nemocnice pod narkózu, on se zasmál, řekl, že to tedy dělat nebude. No a pak jsem ho tedy ještě poprosila, ať to udělá, ale rychle. Celé to trvalo i s tim mým výstupem asi 20min. Ale zuby byly zdravé a téměř celé venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
29.1.21 14:25

Já tedy neřídila, ale šla pěšky. A problém nebyl. Pusu jsem měla celou opíchanou, tudíž jsem se sice cítila jako kdybych měla nějakou obrnu, ale nic mě nebolelo a na lokální anestezii jsem změněným vědomím či něčím podobným nereagovala. Pusa se mi začala vracet k normálu tak po dvou třech hodinách. Pak to začalo bolet.

Každopádně to nebyla lehká extrakce. Cca 45 minut mi pod zubem kvedlala nějakým dlátkem, než se jí podařilo ten zub vytahat ven. Šel asi na dvě nebo tři části. Krve jako z vola… Ještě mě to čeká jednou :nevim: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
29.1.21 17:48

@janickaIII mne prave to bude delat stomatochirurg..moje dr. pouze doporucila extrakci.
dve mam uz za sebou, ale to byly horni…to.je asi lepsu nez dolni. skoro cely zub je prorezany co do povrchu, ale ne hloubky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 18:11

Zažila jsem trhání 3×.
2× to byl mordor (dolní) - nedošla bych sama ani na autobus (doporučuju led do termosky nebo ten chladící pytlíček), a pak jsem měnila doktora a horní šla jak po másle - to jsem jela teda sama mhd, ale bylo to naprosto v pohode
Takze asi zalezi na sikovnosti doktora
A navic prej spodní jdou hůr a tím padem je to bolestivejsi a celkove narocnejsi zakrok :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
29.1.21 20:20

Odřídila jsem to sama, vlastně mě to ani nenapadlo. Zvládla jsem to bez problémů i po komplikovanějším zákroku, který raději nebudu popisovat, ale anestetika jsou jen lokální, takže vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
1.2.21 10:02

Chtela bych vam napsat, jak jsem dopadla.
Byla jsem na extrakci v sobotu.
Bala se strasne.
Vevnitr, kdyz nepocitam umrtveni jsem byla i se sitim asi 20minut.
prijemne to nebylo, ale nic, co by se nedalo zvladnout.
Mam to zasite, atb na tyden…
Jsem otekla, musim si davat brufeny, pusu neotevru poradne, ale jsem rada, ze to mam za sebou. Jeste mne ceka jedna osmicka ta je lezata..tak nevim, jestli nebudu chtit analgosedaci.
Jo…a doprovod jsem nepotrebovala a jeste si zasla do lekarny pro atb.

Dekuji za vase komentare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat