Doprovod u porodu na neschopence

11
23.5.18 11:02

Doprovod u porodu na neschopence

Ahoj, chtěla bych se zeptat co hrozí mojí mamince pokud je na neschopence, a pojede mi jako doprovod k porodu mimo vycházky. Toleruje se to když jí dá porodnice nějaké potvrzení? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1680
23.5.18 11:24

Podle mě když přijde kontrola a nebude doma, tak je asi jedno jestli je u porodu nebo na nákupech. Prostě není doma a má být. Nevím o tom, že by existovaly vyjímky. Možná nějaký život ohrožující stav by byl omluva, ale to porod příbuzného není. Budeš to muset stihnout o vycházkách nebo v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
23.5.18 11:26

Tak se prostě domluvte s jejím doktorem ať ji napíše výjimku(vycházku navíc) Ne? Když vás doma nenajdou a vy budete mít „omluvenku“ od doktora tak je to v pořádku snad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
23.5.18 11:28

Jo hrozí jí, že jí seberou nemocenskou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73228
23.5.18 11:29
@Anonymste píše:
Tak se prostě domluvte s jejím doktorem ať ji napíše výjimku(vycházku navíc) Ne? Když vás doma nenajdou a vy budete mít „omluvenku“ od doktora tak je to v pořádku snad.

Doktor nemůže psát žádné vycházky navíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 11:33

@j.a.n.i1 známý má vycházky po operaci nohy v danou hodinu..Když měl být doma seděl. misto toho v parku..přišla kontrola..domluvil se s lékařkou ta napsala že byl u ní pro léky či tak něco a je po problému.

• Citovat
  • Nahlásit
3711
23.5.18 11:36
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 známý má vycházky po operaci nohy v danou hodinu..Když měl být doma seděl. misto toho v parku..přišla kontrola..domluvil se s lékařkou ta napsala že byl u ní pro léky či tak něco a je po problému.

Se divím této ochotě doktorů pacienty krýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16602
23.5.18 11:38
@Anonymní píše:

Jenomže ne všichni doktoři to tak mají. A hlavně v 8 večer to asi nikomu nenamluvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12283
23.5.18 12:13

Porodnice žádné potvrzení nevystaví - vystavila by ho tobě, mamka snad hospitalizovaná nebude ne?. Má nárok na vycházky a mimo vycházky může k lékaři, který souvisí s onemocněním se kterým je doma. Takže jestli je doma kvůli uchu, tak zubaře si má vyřídit ve vycházkách. Pokud kontrola mamku nezastihne hrozí jí, že přijde o nemocenskou. Takhle nám to bylo řečeno minulý týden pracovnicí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 12:32

@Donkie
Ahoj, prosím anonymně. Pokud by přišla kontrola zatímco by maminka byla s tebou v porodnici mimo vycházky, hrozí jí že jí okamžitě bude ukončena neschopenka, teoreticky může mít i opletačky se zaměstnavatelem, protože by mohl řešit vrácení jeho vyplacené části peněz v prvních dnech plus podvod, pokud by na to šla pojišťovna tvrdě tak můžou chtít zaplatit zpět vše co na této neschopence dostala vyplaceno, pokud je doma třeba měsíce tak může jít o hodně velké čásky, pokud by jí přišili podvodné jednání tak pokuta až padesát tisíc. Taktéž pokud by se prokázalo že s ní lékař jakkoliv spolupracoval na podvodu, tak hrozí jemu pokuta až padesát tisíc a nějaké kárné řízení od komory, případně problém se smlouvou od pojišťovny, horší podmínky nebo ukončení spolupráce. Takže to rozhodně není sranda a není rozumné riskovat.
Důležitá věc, pokud přijde kontrola a maminka bude mimo a nezastihnou ji, tak nechají ve schránce lístek s informací že nebyla zastižena, ale bez času, právě aby ztížili „vymýšlení alibi“. Tohle info mám z doby, kdy jsem na rizikovém denně jezdila za umírajícím členem rodiny, samozřejmě v době vycházek. I když se mohlo něco stát, bylo to pro mě moc důležité využít všechen čas co nám zbyl. Ale denně hrozilo že jsem mohla někde píchnout a zdržet se, nebo v lese srazit srnku a dojet po konci vycházek. Toto info výše mi na moje obavy co by se stalo kdyby.. řekl lékař. Taktéž, protože se nějaký pátek známe a znal mou situaci, která byla nejtěžší v životě, říkal pokud se něco takového stane a kontrola vás nezastihne, pište si čas kdy jste reálně nebyla zastižená a zavolejte, napíšeme že jsem byla u mě na kontrole.
Takže info pro tebe - je to otázka na ošetřujícího lékaře maminky, jestli by chápal že porod dcery je v životě matky hodně důležitý moment. Pokud ano, tak absolutní diskrétnost a nikde to neříkat stylem „doktor mi to kdyžtak napíše“, hrozí mu velké problémy. Pokud se to stane, že maminka nebude doma mimo vycházku, hlídat schránku případně pokud bude někdo doma, třeba otec, a někdo by zvonil, ať si zapíše čas. Doktor přeci mamince nemůže napsat že byla u něj na konzultaci v rozpětí deseti hodin. Pokud bys rodila v noci, tak není pravděpodobné že by kontrola přišla, ale apriori nikomu a nikde neříkat předem, že s tebou maminka pojede aby se zamezilo případnému udání. Hodně štěstí

• Citovat
  • Nahlásit
11
23.5.18 12:38
@Anonymní píše:
@Donkie
Ahoj, prosím anonymně. Pokud by přišla kontrola zatímco by maminka byla s tebou v porodnici mimo vycházky, hrozí jí že jí okamžitě bude ukončena neschopenka, teoreticky může mít i opletačky se zaměstnavatelem, protože by mohl řešit vrácení jeho vyplacené části peněz v prvních dnech plus podvod, pokud by na to šla pojišťovna tvrdě tak můžou chtít zaplatit zpět vše co na této neschopence dostala vyplaceno, pokud je doma třeba měsíce tak může jít o hodně velké čásky, pokud by jí přišili podvodné jednání tak pokuta až padesát tisíc. Taktéž pokud by se prokázalo že s ní lékař jakkoliv spolupracoval na podvodu, tak hrozí jemu pokuta až padesát tisíc a nějaké kárné řízení od komory, případně problém se smlouvou od pojišťovny, horší podmínky nebo ukončení spolupráce. Takže to rozhodně není sranda a není rozumné riskovat.
Důležitá věc, pokud přijde kontrola a maminka bude mimo a nezastihnou ji, tak nechají ve schránce lístek s informací že nebyla zastižena, ale bez času, právě aby ztížili „vymýšlení alibi“. Tohle info mám z doby, kdy jsem na rizikovém denně jezdila za umírajícím členem rodiny, samozřejmě v době vycházek. I když se mohlo něco stát, bylo to pro mě moc důležité využít všechen čas co nám zbyl. Ale denně hrozilo že jsem mohla někde píchnout a zdržet se, nebo v lese srazit srnku a dojet po konci vycházek. Toto info výše mi na moje obavy co by se stalo kdyby.. řekl lékař. Taktéž, protože se nějaký pátek známe a znal mou situaci, která byla nejtěžší v životě, říkal pokud se něco takového stane a kontrola vás nezastihne, pište si čas kdy jste reálně nebyla zastižená a zavolejte, napíšeme že jsem byla u mě na kontrole.
Takže info pro tebe - je to otázka na ošetřujícího lékaře maminky, jestli by chápal že porod dcery je v životě matky hodně důležitý moment. Pokud ano, tak absolutní diskrétnost a nikde to neříkat stylem „doktor mi to kdyžtak napíše“, hrozí mu velké problémy. Pokud se to stane, že maminka nebude doma mimo vycházku, hlídat schránku případně pokud bude někdo doma, třeba otec, a někdo by zvonil, ať si zapíše čas. Doktor přeci mamince nemůže napsat že byla u něj na konzultaci v rozpětí deseti hodin. Pokud bys rodila v noci, tak není pravděpodobné že by kontrola přišla, ale apriori nikomu a nikde neříkat předem, že s tebou maminka pojede aby se zamezilo případnému udání. Hodně štěstí

Mockrát děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
26.6.18 15:21

Uvolněnka

Takže jen dodávám info pro ty kteří mají stejný problém. Volala jsem přímo na OSSZ odd. pracovní neschopnosti a bylo mi řečeno že ošetřující lékař který vystavil neschopenku může dát mamince něco jako uvolněnku pokud není infekčně nemocná. Dostala ji na 2 dny a k porodu šla. Všechno bez problému. :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama