Reklama

Dort bez cukru a lepku k prvním narozeninám

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuckaHor
Kecalka 282 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 12:36
Dort bez cukru a lepku k prvním narozeninám

Ahoj maminky,
náš kluk bude mít brzy rok a tak hledám recept na zdravý dort, který bych mu bez výčitek dala taky. Nechci ale, aby tam byl cukr a pšenice (nejlépe úplně bez lepku). Znáte nějaký dobrý recept, prosím?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 12:58

@LuckaHor co něco takového http://www.apetitonline.cz/…vy-dort.html
Cukru je tam imho málo a nemusíš dávat a piškoty nahradíš něčím belepkovým

cverunka
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 16.02.17 12:59

Já dělala tvarohovo-ovocnou náplň. Osladit můžeš medem. Ale korpus jsem dělala klasický na způsob piškotu. Zdravému ročnímu dítěti lepek nijak neublíží. Nesní toho dortu kilo.

Janitka
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 16.02.17 13:00

@LuckaHor dej minimum cukru a mouku zkus pohankovou. Tak bych to asi delala ja(zkousela jsem takovy kolac a byl dobry).nebo misto cukru nastrouhej do testa jablicko a mrkev :palec: Mate bezlepkovou dietu? Ja budu male k 1.narozkam ted taky delat dort, ale dam spaldovou mouku, min cukru, jinak klasika.moc toho stejne nesni…a urcite tvarohovo-zakysana napln, to miluje… :kytka:

Janitka
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 16.02.17 13:03

@cverunka souhlas.lepek musel uz stejne ochutnat, jestli neni bezlepkar…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 16.02.17 13:10

Já dolů dala nějaký sušenky ze zdravý výživy bez cukru, nějaký dukáty, určitě se dají najít i bezlepkové…což mi přijde zbytečné, pokud dítě nemá nějakou intoleranci, a na to krém ze zakysaný smetany a tvarohu, rozmixovala jsem do toho 1 banán na oslazení, a nahoru vyskládala jahody a banány. takhle jem to dělala prvnímua druhýmu, třetímu už jsem krém osladila cukrem :oops: :lol:

podaji
Kecalka 389 příspěvků 2 inzeráty 16.02.17 13:12

Ahoj nas malej mel v den 1. Narozenin jen dva zoubky takze jsem delala dort spis „patlaci“ ale nakonec jsme ho snedli a byl vybornej. Jako podklad do male dortove formy jsem dala spaldove susenky z dm bez cukru. Maji i bezlepkove. Na to jsem nechala vykapak pres kapesnik velky jogurt holandia. Po vykapani zbyde tuhy krem krery jsem smichala s velkou lucinou. Do tohoto kremu jsem zamichala jeden mackany banan. Ten to prirodne osladil. Navrch poskladala jen pro ozdobu par spaldovych susenek byly to srdicka. Druhy den byl dortik krasne vlacny a mooooc dobry ke kaficku. :lol:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19322 příspěvků 16.02.17 13:12

Trochu se mi chce napsat, že dort, kde není těsto a cukr není dort :D
Myslím si, že když do korpusu dáš místo normální špaldovou mouku a náplň typu tvaroh/zakysaná smetana osladíš medem, tak to tvé požadavky splní.
Nicméně si taky myslím, že roční dítě, pokud není celiak, by se už s lepkem potkat mělo, a ty tři lžíce cukru na tvarohovou náplň na dort pro deset lidí nebudou žádná tragedie ;)

LuckaHor
Kecalka 282 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 13:15
Díky

Díky holky moc, opravdu. Malý žádnou dietu nemá. My s manželem ale cukr nejíme (jen xylitol, med, občas kokosový cukr) a pšenici také ne. A malému klasický cukr taky nedávám, tak samo pšenici. Lepek měl a mívá občas v žitu, špaldě. Chtěla jsem dort, který sní bez keců i manžel (nedal by cukr do pusy :D)… Bezlepkové sušenky jsou, ale vždy je tam cukr. Nebo jsou bez cukru, ale je tam pšenice :D.

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 16.02.17 13:15

Já dělala malému takovou tu nepečenou klasiku z piškotů. Ale určitě se dají sehnat i bezlepkové. Náplň tvarohová, jen lehce doslazená. Malý se v tom jen podlubkal, vyjedl ovoce a valil si hrát s hračkama :-)

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.02.17 13:18

Minulý měsíc jsem dělala dort pro kamarádky syna (7let) je diabetik a má bezlepkovou dietu. Cukr může, ale sacharidy všeobecně v hlídaném množství, ovoce taky nějak extra moc nepřehání, ale všeho s mírou. Korpus byl z několika druhů sekaných oříšků a místo mouky jsem dala banán, normálně pak vejce, trocha kakaa, kokos a trocha javorového sirupu, jen aby to bylo trochu sladké, upekla jsem to. Náplň byl tvaroh, zakysaná smetana, zase trocha javorového sirupu, vanilka, do toho sekané jahody, trochu malin, ostružin a borůvek, ale můžeš dát co chceš. Trochu krému jsem si dala bokem a přidala kakao s tím jsem to pak zdobila. Byl super, akorát je to trochu dražší no. Jo formu jsem vymazávala máslem, takže ještě máslo.

LuckaHor
Kecalka 282 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 13:18

@Maiiia Pěkný dortík, opravdu! :potlesk:

LuckaHor
Kecalka 282 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 13:20

@Big boss To je dobré, díky. Ořechy už zkoušel… Chtěla jsem udělat raw dort, občas ho dělám na různé způsoby, ale asi by to pro něj bylo těžké na žaludek.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.02.17 13:25

Jo jinak banán se normálně používat místo mouky do všech dezertů, jen se rozmixuje nebo namačká, udělá stejnou službu jakou mouka. Ještě občas používám Hrašku jak na krémy tak do těsta. V poslední době jdou zdravé dorty celkem na dračku i pro děti. Nevím jak je to s oříšky pro roční dítě, to by asi ještě moc neměl a když tak možná jen jeden druh (kokos) a rozmixovat. Ale ořechy se dají nahradit třeba i sušeným ovocem nasekaným na drobno, jde spíš o konzistenci než o chuť.

LuckaHor
Kecalka 282 příspěvků 21 inzerátů 16.02.17 13:29

@Big boss Jj, díky. Mohla bych trochu experimentovat… Včera jsem pekla VÝBORNÝ čokoládový dortík z quinoy. Je fakt luxusní, trochu jako brownies, vláčný…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama