Dort k 1.narozeninám bez mléka

Anonymní
31.5.21 21:32

Dort k 1.narozeninám bez mléka

Dobrý den, zajímaly by mě vaše nápady na dort k 1. dceřiným narozeninám. Věc se má tak, že má ABKM, má atopický ekzem, takže se osype po všem možném ovoci a lepek může pouze minimálně. Chtěla bych jí nějaký dort vytvořit. Klidně o velikosti muffinu, to je jedno. Pro ostatní udělám normální dort. Nemůže téměř žádné ovoce, kromě hrušek, meruněk, broskví, švestek. Máte někdo zkušenosti, co bych mohla vytvořit? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5457
31.5.21 21:48

https://www.toprecepty.cz/…k-bez-mouky/
Co něco takového? A nahoru klidně pokládat ovoce (třeba kompotované broskve) a přelít buď želatinou nebo pudinkem rozvařeným se šťávou z toho kompotu.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
31.5.21 21:48

Z rostliného mléka a bezlepkove mouky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 22:04

Já dělala dceři taky bezmléčný, ale zároveň pro všechny. Místo krému jsem uvařila vanilkový pudink (z DM bez lepku) s polovičním množstvím ovesného mléka (taky se dá sehnat ovesné bez lepku). Osladila jsem to trochou rýžového sirupu (jsem proti cukru u malých dětí). Nahoru jsem uválela fondán, který jsem z její porce sundala dolů. V té době jsem neměla otestované mandle, tak jsem nechtěla riskovat kontaminaci marcipánem. Jen pozor, do druhého dne to řídne. Nechala jsem jeden kousek, zbytek se hned snědl, tak to asi tak nepoživatelné nebylo :D Korpus namíchat z bezlepkových mouk. Pokud jinak může vše, nejlíp asi chutná samokypřící Doves Farm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 22:46

Jen dotaz..pudinky jsou bezlepkové přirozeně-obarvený a ochucený kukuřičný škrob..nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5457
1.6.21 05:51
@CieszynskieNiebo píše:
Jen dotaz..pudinky jsou bezlepkové přirozeně-obarvený a ochucený kukuřičný škrob..nebo se pletu?

Teoreticky ano. Stopy obsahovat může (pokud není označeno jako bezlepkový). Ale to asi zakladatelka řešit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 08:07

@CieszynskieNiebo Ano, já ten z DM uvedla proto, že obsahuje pouze kukuřičný škrob, vanilku a sůl. Žádná barviva ani další přísady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat