Dort z ovesných vloček - roční dítě

Anonymní
19.4.21 23:25

Dort z ovesných vloček - roční dítě

Zdravím maminky :-)
Mám dotaz ohledně dortu k 1.narozeninám. Mám pocit, že jsem prolezla internet skrz na skrz, abych našla zdravý dort pro prcka a vždycky mi něco v nějakém receptu nesedělo.
Teď jsem narazila na koláč bez vajec a mouky… z banánu, jablek, mrkve a ovesnych vloček. Vzhledem k tomu, že jsem posera a navíc mám 1.dite, davam vsechno nejak opožděně. Myslíte, že vločky jsou v dortu ok? Jinak samozrejme me napadlo udelat jen nejaky nepeceny dortik, ale to chci az jako posledni moznost.
Prosím anonym, mam milion dotazů pořád a přijdu si jak blboň. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26199
19.4.21 23:36

Bude to hnusný :nevim: udelej mu něco malýho jen pro něj, to v roce ještě ani nejí vločky? Nejí kaši?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 23:39

Vločky jsem jeste nedavala.
Neco malyho.. to je co?
A hnusny by to melo byt proc? Bylo to bormalne ve zdravych receptech na koláč. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
336
19.4.21 23:53

Vločky v pohodě může. Zkus mu nejdřív uvařit normálně vločkovou kaši, jestli se bojíš, jak na ně bude reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
20.4.21 00:23

Ja pro deti delam svuj vyzkouseny uz xkrat. Spaldova mouka, banan, vejce, ghi. Vajicko rocnimu diteti nevadi :-)
Je to na jedno vejce 30g spaldovky 1 lzice ghi, nesmi byt teple ale tekute musi byt. A jedna lzice rozmixovaneho bananu. Na mensi dort je tech 5 vajec treba. Rozsleham bilky se spetickou soli pridam lzice bananu a sleham do snehu, ver mi jde to jen to chce trpelivost, zasleham po jednom zloutky potom po jednom lzice ghi a nakonec uz jen rucne lehounce vpravim presatou hladkou spaldovou mouku. To hodim do formy a pecu na 170. Pul hodky minimalne neotevrit troubu. Na krem staci domaci vykapany jogurt. Nedacno jsem delala jahodovy krem tak ze jsem mixla jahody smichala s jogurtem osladila treba panelou javorovym sirupem zalezi na tobe a pak teprva nechala vykapat. Vysledek lehce jahodovy krem. Kazdej plat promoc treba stavou z jahod a pak dej krem. Mam vyzkouseno i na dospelich a nikdo to nepoznal jen je ten dort mene sladky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
20.4.21 00:33

Takto vypadal. Krem je krasne tuhy a korpus je trochu krehci ale ve finale se to nepozna, tim jak se provlacni nejako stavou. Slo by i treba banan rozmichany a vodou, vesmes cokoliv co te napadne a je to vodovy a trochu sladky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49587
20.4.21 01:37

Nedávala bych. Obsahují hodně vlákniny a ta v takovém množství nemá ve stravě malých dětí, ví dělat. Udělej něco normálního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32079
20.4.21 02:06

Taky si myslim ze to bude hnusny. Ze to bylo ve zdravych receptech neznamena ze to bude dobry. :D Rocni dite muze normalni piskot, treba mene sladky, na to nejaky lehky krem a cerstve ovoce, a urcite to bude lepsi nez vlocky smichany s jabkem a mrkvi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
20.4.21 06:29

Já bych udělala odlehčený piškot, méně cukru nebo nějaký bez něj. S jogurtem, ricotou nebo tvarohem, vše může. V tomto věku už většinou ji děti, to co rodiče. Nám syn např. Od 8m začal bojkotovat jídlo, protože on měl něco jiného než my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
20.4.21 06:40

Udělala bych obyčejný piškot na dort. Místo výmyslů pro takhle malé dítě. A čerstvé ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
20.4.21 06:44

Proč zdravý dort? Jednou se to nepodela, udělej nízký korpus klasické těsto, na to tvaroh a zelatinu a máš to.. Tyhle zdravý věci jsou strašný blafy a fakt to není dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
20.4.21 06:44
@Anonymní píše:
Vločky jsem jeste nedavala.
Neco malyho.. to je co?
A hnusny by to melo byt proc? Bylo to bormalne ve zdravych receptech na koláč. ;)

Ochutnala jsi to někdy? Já jo, ex v tom jel ve velkém, nedalo se to jist

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
20.4.21 06:56

@martina.s ja souhlasim. Ve zdravy jedu uz dlouho, ale vlocky na nejaky dort si neumim a ani nechci predstavit. Maji svou specifickou chut, navic nikdy z mletych vlocek neni uplne hladka mouka a maji min lepku takze jsou drobivejsi. Joo susenky nebo treba strudl, proste takovy ty jia do ruky, to se da ale ne korpus nebo buchta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
20.4.21 06:59

Nebo ještě mě napadlo ne pečený dort že zakysané smetany s ovocem a tam klidně ty vločky můžou být nějak dané

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
20.4.21 07:00

Nebuď labuť 8). Chápu, že máš první dítě.
To je většina maminek hysterických.
Ale nepřeháněj to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat