Dosáhnu na PPM?

Anonymní
9.6.20 18:13

Dosáhnu na PPM?

Stala se mi taková nemilá věc :roll: Na mateřskou mám nastoupit letos na konci září, od loňského jara si platím dobrovolné nemocenské pojištění (jsem osvč), takže splním v pohodě podmínku 270 dní za 2 roky a 180 dní za 1 rok před nástupem na ppm. Jenže trvalý příkaz jsem zadala do letošního března, že pak vytvořím nový podle výpočtu, ale samozřejmě jsem na to zapomněla a přišel mi dopis, že mi nemocenské skončilo ke 31.březnu 2020. Byla jsem včera na OSSZ, abych se znovu přihlásila, ale paní mi řekla, že pak na ppm nebudu mít nárok, když jsem platby přerušila a nebudu mít souvisle 180 dní, že to není žádný holubník, jako jasně moje chyba, ale nechápu proč bych nemohla mít nárok, když začnu teď zase platit :think: Hledala jsem to na stránkách ČSSZ, ptala jsem se nedávno i tady, než jsem tam šla (asi to zapadlo a odpověď jenom jedna) a nikde není uvedeno, že těch 180 dní před nástupem na ppm musí být zaplaceno souvisle. Zpětně to zaplatit nemůžu, a i když začnu platit hned, tak do září už nestihnu 180 dní. Přihlásila jsem se i tak, ale přemýšlím, jestli to začít platit, když to bude k ničemu a na ppm stejně nedosáhnu :nevim:
Nevíte někdo, jak to skutečně je? Moc děkuji :kytka:
Anonymně, o těhotenství ještě skoro nikdo neví ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8278
9.6.20 18:23

Ty podmínky jsou 270 dní za poslední 2 roky a 180 dní jako OSVČ za poslední rok. Nic o souvislosti ani u jedné z těch podmínek.

§ 32
(2) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství (§ 34 odst. 1). Je-li uplatňován nárok na peněžitou pomoc v mateřství z více pojištění, musí být tato podmínka účasti na pojištění splněna v každém z těchto pojištění.

(3) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství osoby samostatně výdělečně činné je kromě splnění podmínky účasti na pojištění podle odstavce 2 účast na pojištění jako osoby samostatně výdělečně činné podle § 11 po dobu alespoň 180 kalendářních dnů v posledním roce přede dnem počátku podpůrčí doby stanovené podle § 34 odst. 1. Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství zahraničního zaměstnance je kromě splnění podmínky účasti na pojištění podle odstavce 2 účast na pojištění jako zahraničního zaměstnance podle § 10 odst. 7 po dobu alespoň 180 kalendářních dnů v posledním roce přede dnem počátku podpůrčí doby stanovené podle § 34 odst. 1.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 18:30

@Lendeš Přesně tohle jsem našla, pro jistotu jsem to chtěla od ní potvrdit a ona mi řekla, co jsem psala, tak jsem jí tohle říkala a ona že nikoliv, že u osvč to musí být zaplaceno souvisle, když už se jednou přihlásím. Myslela jsem, že si to špatně pamatuji a nechtěla jsem z ní dělat blbce, že to ona musí vědě lépe, takže nemusí, achjo :roll:

  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama