Došel dopis z hygieny, mám se bát?

Anonymní
3.9.20 13:44

Došel dopis z hygieny, mám se bát?

Zdravím holky, dnes mi přišel dopis z hygieny. Nevím co mám čekat, v dopise bylo uvedeno, že mám ihned volat na oddělení protiepidemie. Dopis je psaný na syna, který má od pátku průjem. Byly jsme u lékaře, udělal stěry z konečníku, daly léky proti průjmu a poslali nás domů. Dnes volám hned na uvedené číslo a paní řekla, že toho mají hodně a že mi během dne zavolají.
Bojím se, aby to nebylo něco vážného, nebo Covid. Nesetkal se s tím někdo?
Anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.9.20 13:52

Synovi je kolik? No držím place, troufám si říct že to asi nebude nic dobrého když dopis přišel z hygieny. Může se jednat možná o parazita nemusí to být Covid :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
20316
3.9.20 13:54

Mě teda napadla salmonela, ale nevím, jestli je to i dneska takovej strašák. Za mýho dětství byl a rodiče byli kvůli mně na výtěrech a tušim i v nějaký karanténě tehdy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15639
3.9.20 13:54

Z výtěru z konečníku snad COVID netestují :nevim: Může to být parazit, nebo mě napadá třeba salmonela. Nepanikař, šlo to dopisem, nebude to akutní. Jinak by si vás zajistili jinak. Možná budou chtít opakovaný výtěr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
3.9.20 13:56

Mě taky spíš napadla salmonela než covid… Dětskému zavolat nemůžeš? Výsledky mu přece museli dojít ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4129
3.9.20 13:57

A ta Dr. se neozvala, nevolala sis na výsledky? To vypadá na salmonelu, campylobaktera nebo něco takového, není se čeho bát, jen budou chtít zjistit, z čeho to chytnul a dají doporučení, jak se chovat z hlediska hygieny, úklidu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
3.9.20 13:57
@krtek93 píše:
Mě teda napadla salmonela, ale nevím, jestli je to i dneska takovej strašák. Za mýho dětství byl a rodiče byli kvůli mně na výtěrech a tušim i v nějaký karanténě tehdy :think:

nám řekla dětská doktorka (u 1,5 letého dítěte), že salmonelózu prý dnes už neléčí. Prý atb nemají smysl, kvůli poničení mikroflory a ostatní prý není účinné. Takže prý zavodňovat a pár dní vydržet průjem a tomu uzpůsobit stravu… :nevim: tak bych si tipla, že kvůli salmonele to dopis nebude. Spíš nějaký parazit. Covid se z konečníku netestuje (alespoň zatím), ale už je asi vážně možné všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20316
3.9.20 14:02

@janickaIII No ono to asi není moc jak léčit - až teda na ty těžký případy, kdy hrozí dehydratace. Já byla tehdy doma a prostě to muselo nějak přejít :) Ale doma jsem pak byla ještě snad měsíc, ne-li dýl, i když mi už nic nebylo - dokud nebyly negativní tři stěry po sobě. To byl děsnej vopruz :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
3.9.20 14:05
@krtek93 píše:
@janickaIII No ono to asi není moc jak léčit - až teda na ty těžký případy, kdy hrozí dehydratace. Já byla tehdy doma a prostě to muselo nějak přejít :) Ale doma jsem pak byla ještě snad měsíc, ne-li dýl, i když mi už nic nebylo - dokud nebyly negativní tři stěry po sobě. To byl děsnej vopruz :oops:

aha, vidíš. U nás mi rovnou řekla, že je výtěr zbytečný a o tom, že bychom neměli chodit do kolektivu ani zmínka… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527
3.9.20 14:16
@Anonymní píše:
Zdravím holky, dnes mi přišel dopis z hygieny. Nevím co mám čekat, v dopise bylo uvedeno, že mám ihned volat na oddělení protiepidemie. Dopis je psaný na syna, který má od pátku průjem. Byly jsme u lékaře, udělal stěry z konečníku, daly léky proti průjmu a poslali nás domů. Dnes volám hned na uvedené číslo a paní řekla, že toho mají hodně a že mi během dne zavolají.
Bojím se, aby to nebylo něco vážného, nebo Covid. Nesetkal se s tím někdo?
Anonym.

Kolik synovi je a jaké má potíže? Jak říkají holky, z největší pravděpodobností to bude Salmonella nebo Campylobacter. Pokud jste doma, tak už nejspíš budete mít nejhorší za sebou. Hygiena se bude ptát, co jedl, kde byl (negrilovali jste třeba?). Naopak kvůli Covidu je hygiena zahlcená a nemůžou se vám věnovat hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23471
3.9.20 14:17

Mě před pár lety řekla doktorka, když mi výtěrem potvrdila campylobactera, že se mi můžou ozvat z hygieny a budou se vyptávat, kde a co sem jedla (kde jsem k tomu mohla přijít), ale že to většinou bývá jen když je na nějakém místě větší záchyt, tak kvůli trasování.
Nikdo se mi neozval, ale předpokládám, že kdyby ano, tak by to bylo jako je to teď u tebe.
Prostě možná ve vašem městě je víc lidí s potvrzenou nákazou a oni pak zjišťují, jestli to nejde z jedné restaurace např.
Klídek, kdyby to bylo akutní, tak to neposílají poštou a na lince vás neodbydou… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10003
3.9.20 14:19

Podle mě to bude comphylobakter, měli jsme loni a taky mi volali z hygieny…
Ale nevím, proč ti nevolali, nebo prč ti i tvoje Dr. neřekla výsledky :nevim:

Příspěvek upraven 03.09.20 v 14:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
3.9.20 14:19
@janickaIII píše:
aha, vidíš. U nás mi rovnou řekla, že je výtěr zbytečný a o tom, že bychom neměli chodit do kolektivu ani zmínka… :nevim:

Zvláštní :think: kamarádky syn to teď má a nemůžou nikam do kolektivu dokud nebude mít negativní test. Takže nesmí ani do školky :nevim: prý to může trvat i měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.9.20 14:23

Synovi je 8 let, maso nejí krom klobásy a párku.

• Citovat
  • Nahlásit
5501
3.9.20 14:26
@thalasan píše:
Zvláštní :think: kamarádky syn to teď má a nemůžou nikam do kolektivu dokud nebude mít negativní test. Takže nesmí ani do školky :nevim: prý to může trvat i měsíc.

tak to je super! Mě vážně dr řekla, že mám jen upravit stravu nic víc. :think: jako dítěti nic kromě průjmu nebylo, ale právě proto, že jsme tedy mohli nakazit ostatní mi to přijde dost divné. Naštěstí jsme tedy nikam do kolektivu nechodili, ale i tak… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama