Dospělí červené fleky na těle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 28.02.17 12:46
dospeli cervene fleky na tele

Zdravim vas, chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenost: objevily se mi po tele (hlavne bricho, boky a zada) takove cervene fleky, nesvedi, nejsou vystouple ani hrube, jsou jakoby pod kuzi, nic mi jinak neni. Zacalo to jednim flekem u loketni jamky, vypadalo to jako cucflek, po nekolika tydnech se objevil dalsi flicek na litku a tyden na to se mi osypalo cele bricho, zada a boky. Byla jsem u dr a ta si mysli, ze by to mohla byt alergie, dostala jsem nejake mazani a kdyz se to do tydne nezlepsi anebo se to bude rozsirovat, mam jit na kozni… marne si ale lamu hlavu cim to muze byt, alergie na co? Alergicka jsem zatim na nic nebyla. Zadne nove potraviny jsem nejedla, varim s ohledem na 2 leteho syna, takze nic pikantniho atak. Z drogerie taky nic noveho. Napada me jen jestli to neni reakce na neco co pouzivam uz hodne dlouho nebo treba se objevila alergie na potravinu, kterou jsem doted normalne jedla (mleko, lepek)…? Fakt nevim. Nestalo se nekomu neco podobneho?

Reakce:

Marble93
Kecalka 141 příspěvků 28.02.17 12:53

@kaťuleks ja jsem s timhle byla jednou v nemocnici.. nakonec se vypozorovalo, ze se jednalo o alergii na sirup na kašel s medem (jsem alergik na pyl a tim pádem i med)… bylo sileny mesic nic nesmet jist, než to vykoumali :D

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 28.02.17 13:55

@Marble93 no ty blaho

Sofi87
Kecalka 205 příspěvků 28.02.17 17:41

Vypadá to na alergii na jídlo nebo na nějakou kosmetiku.. Kamarádka má takové fleky, když se napije alkoholu a to jakéhokoliv… Ale po několika hodinách to zmizí..

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 28.02.17 21:50

@Sofi87 o tom jsem uz take slysela. Me se to bohuzel „drzi“ uz skoro 14 dni…

Sofi87
Kecalka 205 příspěvků 01.03.17 16:50

@kaťuleks a u jaké dr jsi s tím byla? přímo na alergologii?

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 01.03.17 21:22

@Sofi87 u obvodni a ta me dala doporuceni na kozni, pokud se to nezlepsi nebo se to znovu objevi, mam jit rovnou tam. O alergologii se dr nezminovala.

Sofi87
Kecalka 205 příspěvků 02.03.17 17:09

@kaťuleks Určitě bych se být tebou objednala na alergologii. Já jsem tam nikdy nemusela mít doporučení (i když třeba záleží v jaké ordinaci). Udělají ti tam testy na všechno a uvidíš.. Vážně bych to zkusila..

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 02.03.17 17:53

@Sofi87 dekuji za radu. Zitra jdu na kozni, tak uvidime, jak se k tomu dr postavi, treba taky bude delat testy… kdyz ne, zkusim zjistit jak je to u nas na alergologii :)

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 03.03.17 12:47

Takze v mem pripade se jedna o Pityriasis rosea - vyrazka viroveho puvodu, reakce na nejaky vir a do 8 tydnu sama zmizí. Jsem rada, ze to neni alergie :)

Sofi87
Kecalka 205 příspěvků 03.03.17 14:48

@kaťuleks Tak to je dobře, že to zmizí ;) hlavně, že na to přišli takhle rychle co to je a nemuselo se na to zkoušet všechno možné :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >