Dospělý (já) a neštovice, prosím rady

29.7.13 10:43

dospělý(já) a neštovice, prosím rady

Zdravím, o víkendu jsem se osypala neštovicemi a bylo mi velmi zle, horečky atd., dnes je to malinko lepší, ale pupínků mám dost a stále se osypávám. dcerka je měla před 14ti dny a ta měla jen pár pupínků. já jsem očkovaná (2×), tak jsem si naivně myslela, že je nedostanu.
prosím nějaké tipy a rady, co jste se sebou dělali, kdo jste je chytli v dospělosti.
moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6809
29.7.13 10:45

No celkem neudelas nic, pokud se to zlepsuje, tak vydrzet. Na svedeni fenistil, mazat. Pri komplikacich k lekari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
29.7.13 10:48

Ja som ich mala asi pred 5-6 rokmi, bolo to dosť nepríjemné :?,bola som osypaná a mala som vysoké horúčky. Ale moc ti neporadím, lebo si vôbec nepamätám ani koľko mi trvali, nič :nevim: Treba to vyležať a zrážať teplotu..a počkať, kým prejdú ;) Drž sa, nech si čím skôr zdravá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58614
29.7.13 10:52

@michaela1808 neuděláš nic, spíš jen doufej, že to bude bez následků, v dospělosti bývá horší průběh. Jinak jsi příklad toho, že očkování nezabírá a je víceméně zbytečné (neberu v potaz těžce nemocné, kterým se to dává, tam to důvod má)… Odpočívat, nelézt na slunko (ani po zmizení pupínků, ať nejsi puntíkatá), srážet teploty, v případě jakýchkoliv neobvyklých věcí k dr. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.13 10:56

Já jsem to očko řešila akorát s dětskou mudr., když jsem se omlouvala, že dnes nepřijdem na kontrolu a ona říkala, že nebýt toho očka, skončila bych pravděpodobně v nemocnici, že je letos velmi silný virus…tak nevím, ale mám ho teda 4 roky, což není tak dlouho…
ke svému dr. jdu až večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.13 11:12

Manžel je měl minulý rok, skončil na infekčním, pro dospělé jsou léky na neštovice, nestačí jim pouze tekutý pudr, jsou to antivirotika, tak at ti je předepíše, hlavně hodně pít, manžel byl dehydrovaný a hlavně ted když jsou ke všemu ty vedra. no a jak psali, něco na svědění, ale ty antivirotika zabírají rychle, zabrání aby se ti dostala ještě nějaká infekce dál do těla, a pomáhá urychlovat nemoc. Brzo se uzdrav :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58614
29.7.13 11:16

@michaela1808 jj, díky očkování nejspíš budeš mít lehký průběh.. tak uvidíš, večer skoč k dr, on Ti nejspíš něco napíše :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27136
29.7.13 11:18

@michaela1808 Neboj, to očko by tě mělo před těžkým průběhem ochránit šetři se, hodně pij a dej tělu prostor bojovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
29.7.13 11:24

Udělat se nedá nic, jen srážet horečky a můžeš fenistil kapky na svědění, pupínky samotné se nemají mazat žádným pudrem ani jinými krémy, zastaví to jejich vysychání. Můžeš se udělat koupel v hypermanganu a případně zanícené pupínky potírat třeba betadine desinfekcí nebo genciánou.
A já teď dětem koupila multivitamín, už teda mají všichni po horečkách, tak aby se obnovila imunita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama