Dostal někdo hypotéku po zaplacení 100% závazků v insolvenci ?

Anonymní
19.12.19 15:54

Dostal někdo hypotéku po zaplacení 100% závazků v insolvenci ?

Ahoj,

přítel ukončil insolvenci ještě před termínem a zaplatil 100% všech závazků.

Udajně v insolvenčním rejstříku je ještě 5 let, to samé platí pro registry. Nebo alepson jsem si to myslela.

Ale dneska v jedné skupině na FB psali nějací lidé, že v případě, že člověk uhradí v insolvenci vše ( tedy né jen 30% ale vše 100% ), že je možné získat u banky hypotéku dříve jak za 5 let.

Třeba už po půl roce nebo roce uspěšné skončení insolvence…

Je tu nějaký právník, insolvenční správce, poradce od soudu nebo někdo, kdo byl ve stejné situaci jako přítel (= zaplatil 100% dluhu v insolvenci a po roce dostal hypotéku)?

Zajímá mě bud názor odborné veřejnosti a nebo někoho, kdo má zkušenost.

Názory typu " určitě ne", „zase se zadlužovat“ a nebo „proč si nevezmeš hypotéku ty“… atd mě nezajímají a pošlu Vás někam slušně řečeno…

děkuji těm co pochopí :)

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.12.19 16:03

Ahoj, my si brali hypotéku už před více jak rokem a po celkovém projetí záznamů jsem měla jediný škraloup já - kontokorent na běžném účtu (můžeš jít do mínusu, když není dost peněz na účtu), takže jsem ho musela jít zrušit. Oni mají nějaký tabulky „závažnosti“, takže věřím, že to, že insolvence je zaplacená bude plus, ale už jen to, že měl insolvenci bude několik bodů dolů a hypotéku vám pak nemusejí dát (budou ho brát jako člověka, který se dokáže zadlužit tak, že to musí končit insolvencí). Samozřejmě nic nedáte za to, když si zažádáte, buďto vám to dají nebo ne. Poraďte se přímo v bance, jak moc závažné jsou u žádosti tyto finanční „prohřešky“.

• Nahlásit
Anonymní
19.12.19 16:06
@Anonymní píše:
Ahoj, my si brali hypotéku už před více jak rokem a po celkovém projetí záznamů jsem měla jediný škraloup já - kontokorent na běžném účtu (můžeš jít do mínusu, když není dost peněz na účtu), takže jsem ho musela jít zrušit. Oni mají nějaký tabulky „závažnosti“, takže věřím, že to, že insolvence je zaplacená bude plus, ale už jen to, že měl insolvenci bude několik bodů dolů a hypotéku vám pak nemusejí dát (budou ho brát jako člověka, který se dokáže zadlužit tak, že to musí končit insolvencí). Samozřejmě nic nedáte za to, když si zažádáte, buďto vám to dají nebo ne. Poraďte se přímo v bance, jak moc závažné jsou u žádosti tyto finanční „prohřešky“.

děkuji za komentář o ničem :)

fakt nechápu potřebu psát k něčemu o čem nemám co říct…

• Nahlásit
Anonymní
19.12.19 16:07

Ptám se odborné veřejnosti, pokud tady nějaká je a nebo lidí co prošli podobným…

fakt mě nezajímá 30 příběhů o tom jak jste to měli Vy… na to jsou prosím jiné diskuze…

• Nahlásit
116
19.12.19 16:14

Minimálně 5 let po ukončení by neměla půjčit žádná banka, má pořád škraloup, i když zaplatil 100%… 5 let počkat pak může zkusit dřív ne.

Příspěvek upraven 19.12.19 v 16:22

• Nahlásit
Anonymní
19.12.19 16:16
@Anonymní píše:
Ptám se odborné veřejnosti, pokud tady nějaká je a nebo lidí co prošli podobným…fakt mě nezajímá 30 příběhů o tom jak jste to měli Vy… na to jsou prosím jiné diskuze…

Jste na emiminu, tady jsou jen samé maminy a těhulky :nevim:

• Nahlásit
19748
19.12.19 16:18

Chtěla jsem ti poradit, ale protože jsi příjemná jak osina v pozadí… :jazyk:
Jen tě vyvedu z omylu. Žádný záznam nikdy z registrů nezmizí. Záleží jen na bance jak daleko do minulosti se bude dívat ;)

• Nahlásit
5511
19.12.19 16:20
@Anonymní píše:
Ptám se odborné veřejnosti, pokud tady nějaká je a nebo lidí co prošli podobným…fakt mě nezajímá 30 příběhů o tom jak jste to měli Vy… na to jsou prosím jiné diskuze…

A co jinak? Jak jde život? Ty musíš mít se svým chováním sakra problémy. :zed: :zed:

• Nahlásit
3514
19.12.19 16:24

A co takhle zaplatit si konzultaci u specializovaného právníka, namísto prudění o rady zdarma na rodinném foru?

• Nahlásit
7523
19.12.19 16:26

To že prošel insolvencí bude mít v registrech napořád. Ale opravdu záleží jen na tom, kdo bude peníze půjčovat, jak moc daleko se dívá a jak moc ty záznamy považuje za důležité. Ale obecně se píše, že min. 5 let po ukončené insolvenci vám nikdo nic nepůjčí. Bere se jako EXTREMNE rizikový klient, který nebyl schopen dostát svým závazkům.

Je tu nějaký právník, insolvenční správce, poradce od soudu nebo někdo, kdo byl ve stejné situaci jako přítel (= zaplatil 100% dluhu v insolvenci a po roce dostal hypotéku)?

Vyjmenovala jste zrovna lidi, kteří vám k tomu řeknou úplně prd. Oni peníze nepůjčují. Bežte se zeptat přímo do banky, kde chcete peníze půjčit. Jaké oni mají kritéria a jak k tomu přihlíží. Žádnou lepší a přesnější odpověď tady nedostanete.

• Nahlásit
2800
19.12.19 16:28
@Anonymní píše:

Tak se mila zlata neptej na emiminu a bez si za nejakym odbornikem, kdyz hodlas kazdeho laika, co se ti tu vyjadri, posilat do onech mist :roll:

• Nahlásit
1840
19.12.19 16:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

přítel ukončil insolvenci ještě před termínem a zaplatil 100% všech závazků.

Udajně v insolvenčním rejstříku je ještě 5 let, to samé platí pro registry. Nebo alepson jsem si to myslela.

Ale dneska v jedné skupině na FB psali nějací lidé, že v případě, že člověk uhradí v insolvenci vše ( tedy né jen 30% ale vše 100% ), že je možné získat u banky hypotéku dříve jak za 5 let.

Třeba už po půl roce nebo roce uspěšné skončení insolvence…

Zajímá mě bud názor odborné veřejnosti a nebo někoho, kdo má zkušenost.

Názory typu " určitě ne", „zase se zadlužovat“ a nebo „proč si nevezmeš hypotéku ty“… atd mě nezajímají a pošlu Vás někam slušně řečeno…

děkuji těm co pochopí :)

Ahoj, jsou tři typy bank:

1.Banky, které jsou ochotny půjčit po skončení insolvence i když záznam v rejstříku bude ještě např. dalších 5 let. Banka půjčí za určitých podmínek.
2. Banky ochotné půjčit po skončení insolvence a po výmazu záznamu v rejstříku. Tedy po pěti letech od ukončení insolvence.
3. Banky, které nepůjčí nikomu kdo již měl jednou insolvenci.

Všechny případy financování, kde již dlužník měl insolvenci se řeší individuálně a nelze je paušalizovat. Velmi záleží na důvodu insolvence, proč se klient do insolvence dostal, jak insolvence probíhala.

(Čerpám z netu). U insolvenci občas pomáhám a opravdu záleží na bance, atd…

• Nahlásit
7227
19.12.19 16:30

A to jsi takhle milá i normálně, nebo jenom když potřebuješ odbornou radu zadarmo až na talíř? :lol:

• Nahlásit
Anonymní
19.12.19 16:32

@MrsNorris @Uslava @Janli

mám normální život jako každý druhý, chodím do práce, řeším běžný starosti a když zbyde čas tak chodím cca 1× měsíčně pomáhat do útulku…a taky chodím cvičit a ráda kreslím :)

ptám se uplně normálně a hledám normální odpovědi… na otázku kolik je hodin taky čekám normální odpověd ve smylu půl šestý a ne odpověd " je to zelený„… stejně tak čekám na dotaz o hypotéce po insolvenci odpověď od lidí co k tomu mají bud znalosti nebo k tomu co říct… a né odpověď " já si myslím… " my …..“ když se jedná o úplně jinou situaci…bohužel tady dost běžný

• Nahlásit
lebambule
19.12.19 16:35
@Anonymní píše:

8o notyvole

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat