Reklama

Dostala jsem zázvor. Co s ním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 19:18
Dostala jsem zázvor. Co s ním?

Dostala jsem zázvor. Co s ním? Díky

Reklama

Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 23.09.10 19:27

Kousek oloupat, a nastrouhat, zalít vroucí vodou, příp. přidat citron nebo med a je z toho výborný čaj na nachlazení.
Nebo se dá nastrouhaný přidat do jídla.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 19:29

A jak dlouho vydrží?

jitkabokule
Závislačka 3269 příspěvků 23.09.10 19:32

Naše máma z něj dělá výýýbornou kořalku.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 23.09.10 19:36

pozor na nej, jestli ma nekdo z roodiny nizky tlak, ja kdyz si dam zazvrovy caj, tak hned omdlim :zed:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 23.09.10 19:36

Nezcuz, jak dlouho vydrží nevím, ale když ho necháš jak je tak ti vyroste. Já si ho koupila někdy v květnu a dneska jsem ho zasadila :lol: Protože už měl 3centimetrový výhonek.

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 23.09.10 19:41

A co treba pecene kure na zazvoru a cesneku. Klasika kure nasolit a potrit pastou z par strouzku cesneku a asi 3cm kousku zazvoru.
Caj je taky moc dobry a extremne prokrvujici :wink:

AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 23.09.10 19:42

V lednici mi teda nikdy nevyrostl, ale vydrží dlouho (několik týdnů), začne usychat.

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 23.09.10 19:48

taky lze pečený čaj hruškový + zázvor, to je něco! Dávám si každý den :)

nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 23.09.10 20:26

Holky tady v několika diskuzích čtu o zázvoru a čaji. Miluju Kidney tonic zázvorový, nevím sice kolik zízvoru tam je, ale ten čaj byl divný :( Asi jsem ho tam dala moc nebo málo. Byl takový hořký nebo mdlý i přes cukr nebo med. Co dělám špatně?

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 20:36

A kolik dát do toho čaje?

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 23.09.10 20:39

a co zázvorová limonáda?
http://vareni.dama.cz/recept.php?… čaj http://search.seznam.cz/?…

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 23.09.10 21:31

nakrájet na kolečka, naložit do slivovice, je to docela dobrá chřipková prevence :lol:

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 24.09.10 11:34

Já do hrnku čaje dávám tak centimetrový maximálně dvoucentimetrový kousek rozkrájený na plátky. Čím dýl je to zalitý, tím je to silnější, takže ke konci pití je to už docela ostré. A je to opravdu super chuť. Mdlé to není ani náhodou.
Navíc v těhotenství se zázvor doporučuje proti těhotenským nevolnostem. Prodávají se v lékárně i těhotenská zázvorová lízátka. Mám jich doma dvě krabice. Manžel je koupil, ale nebyla třeba, protože mi špatně nebylo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >