Dostala jsem zázvor. Co s ním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 19:18
Dostala jsem zázvor. Co s ním?

Dostala jsem zázvor. Co s ním? Díky

Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 23.09.10 19:27

Kousek oloupat, a nastrouhat, zalít vroucí vodou, příp. přidat citron nebo med a je z toho výborný čaj na nachlazení.
Nebo se dá nastrouhaný přidat do jídla.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 19:29

A jak dlouho vydrží?

jitkabokule
Závislačka 3269 příspěvků 23.09.10 19:32

Naše máma z něj dělá výýýbornou kořalku.

Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 23.09.10 19:36

pozor na nej, jestli ma nekdo z roodiny nizky tlak, ja kdyz si dam zazvrovy caj, tak hned omdlim :zed:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 23.09.10 19:36

Nezcuz, jak dlouho vydrží nevím, ale když ho necháš jak je tak ti vyroste. Já si ho koupila někdy v květnu a dneska jsem ho zasadila :lol: Protože už měl 3centimetrový výhonek.

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 23.09.10 19:41

A co treba pecene kure na zazvoru a cesneku. Klasika kure nasolit a potrit pastou z par strouzku cesneku a asi 3cm kousku zazvoru.
Caj je taky moc dobry a extremne prokrvujici :wink:

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 23.09.10 19:42

V lednici mi teda nikdy nevyrostl, ale vydrží dlouho (několik týdnů), začne usychat.

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 23.09.10 19:48

taky lze pečený čaj hruškový + zázvor, to je něco! Dávám si každý den :)

nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 23.09.10 20:26

Holky tady v několika diskuzích čtu o zázvoru a čaji. Miluju Kidney tonic zázvorový, nevím sice kolik zízvoru tam je, ale ten čaj byl divný :( Asi jsem ho tam dala moc nebo málo. Byl takový hořký nebo mdlý i přes cukr nebo med. Co dělám špatně?

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.10 20:36

A kolik dát do toho čaje?

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47197 příspěvků 23.09.10 20:39
Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 23.09.10 21:31

nakrájet na kolečka, naložit do slivovice, je to docela dobrá chřipková prevence :lol:

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 24.09.10 11:34

Já do hrnku čaje dávám tak centimetrový maximálně dvoucentimetrový kousek rozkrájený na plátky. Čím dýl je to zalitý, tím je to silnější, takže ke konci pití je to už docela ostré. A je to opravdu super chuť. Mdlé to není ani náhodou.
Navíc v těhotenství se zázvor doporučuje proti těhotenským nevolnostem. Prodávají se v lékárně i těhotenská zázvorová lízátka. Mám jich doma dvě krabice. Manžel je koupil, ale nebyla třeba, protože mi špatně nebylo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >