Nové zaměstnání, dostanu mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  23.03.18 11:30
dostanu mateřskou nové zaměstnání

Ahoj prosím poradíte mi, jsem první měsíc v práci, resp už pracuji druhým měsícem a dozvěděla jsem se že bude zaměstnavatel končit, sice uklidňují že zkušební dobu prodlouží ale nemyslím si to… chtěla jsem počkat se snažením po zkušebce ale uvažuji na nic v tomto případě nečekat, abych případně stihla neschopenku si vzít a jít na rizikáč a nezustala uplně bez prostředků celé těhotenství… Mám zdravotní problémy a těžko jsem hledala práci a rizikáč je docela pravděpodobný :-/ nevím jestli bych na mateřskou dosáhla… Co myslíte? Můžu počkat co z toho bude do konce zkušebky (chtěli jsme si našetřit a abych měla příjem - chceme za pul roku refinancovat hypo), nebo se na to vykašlu a budeme se snažit hned - beztak není jisté že by to vyšlo… Děkuji za názory :nevim: :zed: :,(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 11:34

Abys měla nárok na md, musíš mít během 2 let nemocenské pojištění 270 dní, mezi ukončením prac. poměru a nástupem na md nesmí být víc jak 180 dní a zároveň se takhle doba zkracuje, pokud ten poslední prac. poměr byl kratší jako 180 dní.. Možná chaos, ale pokud budeš marodit a prac poměr Ti skončí, a nebudeš v ochranné lhůtě, tak dostaneš max podporu v nezaměstnanosti na 5 měsíců a pak rodičák :think: Jinak pokud by si byla čistě na nemocenské, tak dávky v nemocenské, nic víc..

Amys
Generální žvanilka 20588 příspěvků 23.03.18 11:39

Mně přjde rozumnější se snažit hledat jinou práci. Hned teď, když píšeš, že zaměstnavatel končí. Sama píšeš, že jsi měla i tak problém práci najít, takže pokud se ti podaří otěhotnět, tuplem nic nenajdeš :nevim: Vše ostatní napsala Martina.

Anonymní  23.03.18 11:42

Děkuji, máte pravdu, budu si hledat jinou práci hned… jen mě to mrzí protože už je mi dost let a chtěli jsme se zase začít v květnu snažit :-/

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 11:45
@Anonymní píše:
Děkuji, máte pravdu, budu si hledat jinou práci hned… jen mě to mrzí protože už je mi dost let a chtěli jsme se zase začít v květnu snažit :-/

musíš promyslet sama, pokud to zvládneš i s tim, že budeš mít jen rodičák, tak hurá do toho.. ale je to na Vás.. u nás se stalo v době, kdy už jsme to dávno nečekali, já neměla nárok na md - neplatila jsem si nemocenskou, takže jsem věděla, že co nevydělam nebude a s tim jsem do toho šla a v klidu :think: ale měla jsem své osvč plus rd - protože osvč jsem dělala z domova a byla jsem v pohodě.. promyslete, zvažte, na kolik by vás to finančně ohrozilo a pak rozhodnutí :palec:

Amys
Generální žvanilka 20588 příspěvků 23.03.18 11:45
@Anonymní píše:
Děkuji, máte pravdu, budu si hledat jinou práci hned… jen mě to mrzí protože už je mi dost let a chtěli jsme se zase začít v květnu snažit :-/

Tak ono to nemusí být hned, to těhotenství, ale zas na druhou stranu asi je lepší mít i ty „jistoty“.

radkka
Neúnavná pisatelka 19338 příspěvků 23.03.18 11:52
@Anonymní píše:

Tak záleží, jestli mateřskou tak nutně potřebuješ, pokud by mě tlačil čas, tak by mi to, že nemám MD žíly nervalo. Ale pokud nemáte peněz na zbyt, tak si najdi práci a snažte se až potom.
Manžel měl špatný spermiogram, já údajně taky pomalu neplodná a otěhotněla jsem hned druhý cyklus :lol:

terinka4444
Hvězda diskuse 64232 příspěvků 23.03.18 12:02
@radkka píše:
Tak záleží, jestli mateřskou tak nutně potřebuješ, pokud by mě tlačil čas, tak by mi to, že nemám MD žíly nervalo. Ale pokud nemáte peněz na zbyt, tak si najdi práci a snažte se až potom.
Manžel měl špatný spermiogram, já údajně taky pomalu neplodná a otěhotněla jsem hned druhý cyklus :lol:

to bych u vás chtěla vidět, jak by to vypadalo, kdybyste byli oba plodní :mrgreen:

radkka
Neúnavná pisatelka 19338 příspěvků 23.03.18 12:04
@terinka4444 píše:
to bych u vás chtěla vidět, jak by to vypadalo, kdybyste byli oba plodní :mrgreen:

Byla bych v televizi, protože bych čekala paterčata :mrgreen: :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 12:04
@radkka píše:
Byla bych v televizi, protože bych čekala paterčata :mrgreen: :mrgreen:
:lol:

Anonymní  24.03.18 16:56
@radkka píše:
Manžel měl špatný spermiogram, já údajně taky pomalu neplodná a otěhotněla jsem hned druhý cyklus :lol:

Tak my se snažili druhým rokem neúspěšně než jsem nastoupila.do téhle práce, i jeden cyklus. s clostilem a nic, s rodicakem jsem původně nepočítala teď jsme snahy přerušili. a říkala jsem si že když pár měsíců počkáme tak i ten rodičak třeba bude, rok už čekat třeba nechci, asi. zůstanu kde jsem, bude to XY měsíců dojíždět stejně a jestli mě nyvyhodi do konce zkusebky tak.se začneme snažit hned po ní, akorar plán ze budu. zajeta a hormony lépe budu tak prožívat asi nebude když budou velké změny.

Anonymní  07.04.18 09:15

Ahoj, tak se to asi vyřešilo za mě, dneska dvě čárky na testu, v práci jsem druhý měsíc reszp 8týdnů a těhotná bych měla být 4.tt :-( spočítala jsem mateřská by mi nevyšla asi o 4 dni, takže možná když bych vydržela co nejdléle nebo si dovolenou vybrala až na konci tak by to možná mohlo vyjít. to už neovlivním, plánované to nebylo, snažili jsme se roky a nic a teď z jednoho nedorozumění s mnželem.. 8o ani nedokážu mít radost jak jsem si představovala že budu mít.. spíš strach..

Jak a kdy byste to v práci oznámily? na konci zkušebky bych měla být 10tt, ale asi bych počkala po ní i když nevěřím že by mě vyhodili protože o mě moc stojí, jsem šikovná a i ještě určitě budu platná.

Lendeš
Závislačka 4558 příspěvků 07.04.18 18:21

Neoznamovala bych to ve zkušebce. Kdyby PP skončil ve zkušebce, tak ti ten nárok nevyjde určitě.

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 07.04.18 18:38

Do konce zkušební doby bych nic neříkala, jsi na začátku a ty první týdny jsou nejisté.
Pokud ti nevychází nárok o 4 dny, tak to bych snad udala u MUDr. jiné datum poslední MS (stejně nikdy neodpovídá termín podle UTZ a podle MS), protože nastupovat na případnou MD budeš podle data uvedeného dle MS, toho v průkazce a 4 dny není žádný rozdíl.

Amys
Generální žvanilka 20588 příspěvků 07.04.18 18:40
@Petronka píše:
Do konce zkušební doby bych nic neříkala, jsi na začátku a ty první týdny jsou nejisté.
Pokud ti nevychází nárok o 4 dny, tak to bych snad udala u MUDr. jiné datum poslední MS (stejně nikdy neodpovídá termín podle UTZ a podle MS), protože nastupovat na případnou MD budeš podle data uvedeného dle MS, toho v průkazce a 4 dny není žádný rozdíl.

Tohle mi přijde jako výborný nápad. Stejně je ten výpočet dle MS jen přibližný, tak ať ti to aspoň sedí :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama