Mám nárok na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 17:15
Dostanu nejakou materskou?

Dobrý den. Pracovala jsem za svuj zivot celkem pouze 5 mesicu (minuly rok jsem jeste studovala) a zjistila jsem, ze jsem tehotna. Tuto praci dal vykonavat nemuzu (zvedani tezkych veci). Myslite, ze nam narok na materskou, kdyz jsem pracovala tak kratkou chvili? Dekuji :nevim:

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20811 příspěvků 26.04.19 17:16

Ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 17:22
@pikola píše:
Ne.

Aha a kolik musim mit odpracovanych dni/mesicu? Dekuji

1mila2
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 26.04.19 17:25

270dni ucastni na pojisteni (pocitaji se kalendarni dny)

Edit: hrubka :zed:

lachtanice86
Echt Kelišová 7839 příspěvků 26.04.19 17:28

Nemás

Kriss Tina
Extra třída :D 10088 příspěvků 26.04.19 17:31

Nemáš, v posledních 2 letech musíš mít odpracovano 270 dní (Teda být 270 dní plátcem nemocenskeho pojištění). K tomu se navíc musíš vejít do ochranné lhůty 180 dní (nebo tak dlouho jako trvalo poslední zaměstnání, pokud to bylo kratší). Po porodu máš pak nárok na rodičovský příspěvek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 17:32

@1mila2 takze kdybych pracovala vice jak pul roku, tak mam narok? To mi pouze o mesic vychazi? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 17:33
@Anonymní píše:
@1mila2 takze kdybych pracovala vice jak pul roku, tak mam narok? To mi pouze o mesic vychazi? :nevim:

Teda ne pul roku ale rok pardon

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 26.04.19 17:35

A doba studia nehraje roli? viz odkaz

Kriss Tina
Extra třída :D 10088 příspěvků 26.04.19 17:35
@Anonymní píše:
@1mila2 takze kdybych pracovala vice jak pul roku, tak mam narok? To mi pouze o mesic vychazi? :nevim:

Ne musíš pracovat aspoň 9 měsíců (když teda 270 dní vydelim 30 jakože počtem měsíců), 180 dní (6 měsíců) je pak ta ochrana lhůta.

lachtanice86
Echt Kelišová 7839 příspěvků 26.04.19 17:35
@Anonymní píše:

No pokud si pracovala 5mesicu, tak ti chybí ještě 4mesice aby si měla nárok. No a to už nejsi zamestnana?

truelly
Závislačka 3195 příspěvků 26.04.19 17:50
@Anonymní píše:
Dobrý den. Pracovala jsem za svuj zivot celkem pouze 5 mesicu (minuly rok jsem jeste studovala) a zjistila jsem, ze jsem tehotna. Tuto praci dal vykonavat nemuzu (zvedani tezkych veci). Myslite, ze nam narok na materskou, kdyz jsem pracovala tak kratkou chvili? Dekuji :nevim:

Zjistila jsem…tak nevím, normální člověk v dnešní době těhotenství plánuje :roll: Takže se chrání do té doby než má např. Odpracováno ať má nárok na mateřskou, ty chytřejší otěhotní až se smlouvou na neurčito v kapse…v dané, se stabilním bydlením. Tvoje chyba.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 26.04.19 17:53

A máš platnou smlouvu? Do práce jsi nastoupila hned po úspěšném ukončení studia? Pokud ano tak si myslím, že bys nárok mít mohla. Ale jistě to nevím, určitě tu někdo poradí. Co se týče vhodnosti práce, tak práce nevhodná pro těhotnou je přesně definovaná legislativou a pokud takovou děláš, musí tě přeřadit na vhodnou práci.

Monchichik
Echt Kelišová 8250 příspěvků 26.04.19 18:20

Tak ty 4 měsíce co ti chybí prostě odpracuj…těžké věci netahej, zaměstnavatel tě musí převést na práci, kterou můžeš vykonávat v těhotenství…

Aspera
Generální žvanilka 21951 příspěvků 26.04.19 18:20
@Lucka1111 píše:
A máš platnou smlouvu? Do práce jsi nastoupila hned po úspěšném ukončení studia? Pokud ano tak si myslím, že bys nárok mít mohla. Ale jistě to nevím, určitě tu někdo poradí. Co se týče vhodnosti práce, tak práce nevhodná pro těhotnou je přesně definovaná legislativou a pokud takovou děláš, musí tě přeřadit na vhodnou práci.

Přesně jak se ptá Lucka. Kdy si nastoupila do práce? Ukončila si úspěšně školu? Máš nyní platnou smlouvu? V určitých případech na mateřskou nárok máš, ale chce to vědět podrobnosti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama