Dostanu ošetřovačku na školkové dítě s rýmou?

10
18.4.17 11:36

Dostanu ocr na skolkove dite s rymou?

Ahoj maminky, nastoupila jsem na plny uvazek do prace, syn 3 roky, chodi do soukrome skolky (do statni ho nevzali). Syn ma casto rymu, alespon zpocatku (klidne i tyden) pouze pruhlednou, pak nekdy zezelena, nekdy ne, jinak mu nic neni, chodili jsme normalne ven (jen ne do kolektivu kvuli ostatnim detem). Ve skolce deti s rymou nechteji, pouze s alergickou, coz toto neni. Dnes jsme syna jeste do skolky dali, protoze se mu ta ryma teprve rozjizdi, vcera mel proste parkrat za den nudli. Ale co dal? Zamestnavatel mi hlavu neutrhne, kdyz pujdu na osetrovacku, ale neumim si predstavit, ze pujdu k doktorce s tim, at mi napise osetrovacku, protoze doteti obcas vytece nudle. Normalne jsme rymy i kasle resili jen doma. Chapu, ze ve skolce nechteji deti s rymou, jsou tam i male deti od roka. Ale co delat? Takze muj dotaz: je bezne, aby doktori vystavovali osetrovacku pro deti s rymickou, kterym jinak nic neni? Ale co jinyho delat, kdyz mi ho do skolky treba nevezmou? Na to, ze je mi blbe ho tam davat asi ted hrat nemuzu a mam pockat, az mu ta nudle potece tak, az ho vyhodi? :? Diky za zkusenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9175
18.4.17 11:40

My to většinou taky řešili jen hlídáním po rodině, ale teď v práci a 2 děti, dovolené málo, tak už si beru paragraf taky více… na rýmu nevím, jak moc je běžné, ale vysvětlila bych jim situaci, buď vám to doktor v pohodě vypíše nebo ať vám á pro školku doklad, že je dítě zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69496
18.4.17 11:52
@epsik píše:
My to většinou taky řešili jen hlídáním po rodině, ale teď v práci a 2 děti, dovolené málo, tak už si beru paragraf taky více… na rýmu nevím, jak moc je běžné, ale vysvětlila bych jim situaci, buď vám to doktor v pohodě vypíše nebo ať vám á pro školku doklad, že je dítě zdravé.

Viděla bych to stejně, dojít k doktorovi a on buď napíše ošetřovačku nebo papír pro školku, že je dítko zdravé a s papírem ho nemají co nevzít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 12:00

Ano, je naprosto běžné dávat očr na „dítě s rýmičkou“. Jde o diagnozu infekt horních cest dýchacích (tak nějak mi to píše Dr. do pojistky) a nemá s tím naprosto žádný problém. Ba naopak, pochvaluje můj postup, že raději teď s rýmou, než za týden s horečkami a bordelem lehlým na průduškách… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
18.4.17 12:04

Resila jsem neco podobne. Syn ma pruhledny sopel skoro porad-pri prechodu ven/dovnitr a kdyz hooodne beha a je zpoceny (coz ve skolce beha vkuse pokazde co jsou venku na zahradce). Jinak kdyz je jen doma/ve skolce vevnitr sopel nema. V soukromych jeslich co byl to nevadilo-kdyz mu vybehl sopel, utreli.
Po nastupu do statni mi jeho hlavni ucitelka rekla po 2tydnech, ze ma venku sopel a ze si na usoplence rodice stezuji a at ho necham doma. Syn zdravy, doma bez rymy. Venku sem mu parkrat nos utrela. Takze jsem si vzala dovolenou a aby se nereklo jsem ho ze skolky stahla. Ale jelikoz byl syn ok, bylo siiileny ho udrzet doma..takze jsme normalne fungovali. Dalsi tyden jsem ho dala znovu do skolky a po par dnech znovu. Ok. Dala jsem ho k babicce do konce tydne. Preskocim dalsi tydny :),opakovalo se to stejne s tim, ze se synem byl „doma“ muz.
A pak jsem se nastvala,,protoze to uz nebylo mozne. A sla jsem k doktorce aby se vyjadrila, kestli syn s tim jeho soplikem muze do kolektivu.
Vystavila mi potvrzeni ze je syn ok…s tim, ze ma citlivost na zmenu teplot a pri zvysene aktivite v chlade a to jsem donesla do skolky…synovi jsem pribalila kapesnicky a nos si utre sam.
Neumim si predstavit byt se zdravym ditetem s rymou doma :nevim: chapu zelenou rymu, ale sopel??? Ja kdyz jdu ven behat, taky si utiram nos a smrkam :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
18.4.17 12:31

Moc diky za reakce, to zni rozumne, ze by mi Mudr kdyztak napsala, ze je zdravy. Mela jsem obavy, ze se mnou treba vyslovene vybehne a akorat budu mit v praci absenci. Kazdopadne pockam, jak to bude vypadat vecer a pak se rozhodnem, co zitra. A anooo to je dalsi vec, co s nim pripadne na te ocr budu doma delat, protoze jemu jinak pri ryme nic neni a radi jak tajfun, po obede nespi a potrebuje byt dopoledne i odpoledne venku, coz nepujde. Ale to uz je jina kapitola :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69496
18.4.17 12:34

@Mihi007 A proc by to neslo? To, ze nesmi do kolektivu nemusi nutne znamenat, ze nesmi ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
18.4.17 12:43

To by bylo super, ale to by asi doktorka musela napsat nejake vychazky nebo ne? Ja to brala, ze je to jako neschopenka, kdy se nikam nesmi pokud nejsou od Mudr. napsane hodiny pro vychazky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
18.4.17 13:17

Byla jsem doma i s dítětem které bylo měsíc po operaci a mudr doporučila vyloučit z kolektivu aby hned zase něco nechytilo a normálně mi sem tam napsala ošetřovačku, sem tam dovolená, něco pokryl muž… takže mi v podstatě psala ošetřovačku na uplně zdravé dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571
18.4.17 13:23
@Mihi007 píše:
To by bylo super, ale to by asi doktorka musela napsat nejake vychazky nebo ne? Ja to brala, ze je to jako neschopenka, kdy se nikam nesmi pokud nejsou od Mudr. napsane hodiny pro vychazky

očr není neschopenka, nepíšou se tam žádné vycházky, můžeš s ním klidně jít ven, nebo ty můžeš jít nakupovat a dítě hlídat manžel, i můžete jet třeba na chatu při očr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama