Dostanu odstupné, i když nastoupím do nové práce?

2073
6.8.11 21:16

Dostanu odstupné i když nastoupím do nové práce?

Ahoj holky,
jsme na rodicovske dovolene. Zatim mi stale trva smlouva z meho zamestnani, kdej sme delala nez jsme nastoupila na materskou. Sice to nevim jeste oficialne, nebot jsme teprve na zacatku rodicovske, ale da se rici, ze na 100% vim, ze dostanu vypoved, nebot firma ted hodne propousti, me oddleni se nejdrive prestehovalo a nakonec bylo zrusene, takze vsechny me kolegy uz propustili a vlastne vsechny holky co se vraci z materske rovnou propousteji… Takze bych rekla, ze to je jasne jenze ted mi oficialne nikdo nic nerekne kdyz mi rodicovska stale trva.
Ja samo jiz premyslim co pak budu delat - doma zadarmo zustat nemohu a tak pokukuji po ruznych nabidkach prace a ted me zajima jedno. Pokud bych nasla dobrou praci a dejme tomu do ni nastoupila treba pul roku pred ukoncenim rodicovske. Mam narok na odstupne od me byvale firmy nebo bych se o nej ochudila.
Diky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4823
6.8.11 21:23

Ja myslim, ze pokud nastoupis do nove prace, aniz bys mela oficialni vypoved z te stare, tak odstupne nedostanes :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17521
6.8.11 21:25
verveve píše:
Ahoj holky,
jsme na rodicovske dovolene. Zatim mi stale trva smlouva z meho zamestnani, kdej sme delala nez jsme nastoupila na materskou. Sice to nevim jeste oficialne, nebot jsme teprve na zacatku rodicovske, ale da se rici, ze na 100% vim, ze dostanu vypoved, nebot firma ted hodne propousti, me oddleni se nejdrive prestehovalo a nakonec bylo zrusene, takze vsechny me kolegy uz propustili a vlastne vsechny holky co se vraci z materske rovnou propousteji… Takze bych rekla, ze to je jasne jenze ted mi oficialne nikdo nic nerekne kdyz mi rodicovska stale trva.
Ja samo jiz premyslim co pak budu delat - doma zadarmo zustat nemohu a tak pokukuji po ruznych nabidkach prace a ted me zajima jedno. Pokud bych nasla dobrou praci a dejme tomu do ni nastoupila treba pul roku pred ukoncenim rodicovske. Mam narok na odstupne od me byvale firmy nebo bych se o nej ochudila.
Diky moc.

A tvym kolegyním dali odstupne?Většina firem to právě obchazí reorganizaci atd a zádné odstupné nevyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
6.8.11 21:26

jsem zvědavá co odpovídá nějaká zkušená personalistka. Já si teda myslím, že můžeš mít pracovních poměrů kolik chceš a zvládneš. Tudíž tím, že uzavřeš někde jinde jiný pracovní poměr, tak nárok na případné odstupné při výpovědi neztratíš. Ale technicky, do té původní práce nastoupit asi budeš muset, pokud to odstupné chceš a jak to pak uděláš s tou prací druhou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
6.8.11 21:27

jak nevyplatí? Přeci pokud dostanu výpověď z organizačních důvodů tak národ na odstupné mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
6.8.11 21:32

taky nejsem personalistka, ale myslím, že odstuné v případě reorganizace dostaneš. pokud nenastoupí zakladatelka do práce, tak podle mě nemá nárok na odstupné. je to jako by dala výpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
6.8.11 21:34

Ostatni dostali vypoved z organizacnich duvodu a dostali rovnou odstupne 5 mesicu s tim, ze ani nechtjei, aby nastoupily. Takze v tomto by problem nebyl.
Ja jsem ted prave nasla docela zajimavou praci a pokud by mi tedu moznili pracovta jen na castecny uvazek zvazuji, ze bych to vzala s itm, ze po skonceni rodicovske byhc pak nastoupila na plny uvazek, ale zase vzhledem k tomu, ze v tep uvodni firme jsem mela docela slusny vydelek bylo by mi toho odstupneho docela lito. Tak prave zvazuji zda mam radsi i nadale zustat bez prace a cekat na odstupne nebo zkusit nejakou zajimavou praci sehnat uz ted kdyz stejne vim, ze se nemam kam vratit :-( Jem i to tedy lito - prace to byla skvele, fakt me bavila, ale s tim nic nenadelam :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
6.8.11 21:46

http://www.profesia.cz/…omery-179186
tak tohle je příspěvek přímo tobě na míru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kofola3
6.8.11 21:47

Ne nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
kofola3
6.8.11 21:51
verveve píše:
Ostatni dostali vypoved z organizacnich duvodu a dostali rovnou odstupne 5 mesicu s tim, ze ani nechtjei, aby nastoupily. Takze v tomto by problem nebyl.
Ja jsem ted prave nasla docela zajimavou praci a pokud by mi tedu moznili pracovta jen na castecny uvazek zvazuji, ze bych to vzala s itm, ze po skonceni rodicovske byhc pak nastoupila na plny uvazek, ale zase vzhledem k tomu, ze v tep uvodni firme jsem mela docela slusny vydelek bylo by mi toho odstupneho docela lito. Tak prave zvazuji zda mam radsi i nadale zustat bez prace a cekat na odstupne nebo zkusit nejakou zajimavou praci sehnat uz ted kdyz stejne vim, ze se nemam kam vratit :-( Jem i to tedy lito - prace to byla skvele, fakt me bavila, ale s tim nic nenadelam :cry:

Pak možná ano.
Jinak pokud by jsi nastoupila rovnou nap lný a musela dát výpověd, pak odstupné nelze

• Nahlásit
  • Citovat
3513
6.8.11 21:52
lokofa píše:
Ne nemáš.

lokofo čau :mavam: , ale asi se pleteš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
6.8.11 21:53
MMartina1 píše:
tak tohle je příspěvek přímo tobě na míru.

Super tohle presne jsem potrebovala vedet:-) Jsi zlato ja jsem to na netu hledala a nejak jsme nemohla najit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
6.8.11 21:57

Taky diky, jsem ve stejne situaci a porad resim, jak to udelam :) Takze diky za diskuzi :)

• Nahlásit
  • Citovat
3513
6.8.11 21:58
verveve píše:
MMartina1 píše:
tak tohle je příspěvek přímo tobě na míru.
Super tohle presne jsem potrebovala vedet:-) Jsi zlato ja jsem to na netu hledala a nejak jsme nemohla najit :-)

:palec: ten je jako by byl pro tebe. Jinak já bych asi v případě ještě nejistoty brnkla na úřad práce právníkovi. Mám zkušenosti, že fakt ochotně poradí, teda aspoň u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kofola3
6.8.11 22:02
MMartina1 píše:
lokofa píše:
Ne nemáš.
lokofo čau :mavam: , ale asi se pleteš.

eeee.
možná si spíš jen nerozumíme v tom způspbu přechodu naj inou práci

• Nahlásit