Dostanu podporu po konci RD nebo ne?

Jajvy
28.5.15 14:47

Dostanu podporu po konci RD nebo ne?

Mam to takhle. V srpnu mi prijde posledni rodicak, to uz nebude celych 6200.No jenze ted v cervnu jsme objednani na IVF, to znamena ze v tom srpnu bych mozna byla tehotna uz. Pokud ivf nevyjde tak valim do prace, ale kdyz jo, tak se mam pak hlasit na pracak i kdyz budu tehotna v tom srpnu? a budu mit vubec narok na nejake penize aspon po nejakou dobu nebo bych az do porodu byla bez penez?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8205
28.5.15 14:52

Pět měsíců bys brala podporu okolo 3000Kč, pak nic (předpokládám, že nejste na hmotné nouzi).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jajvy
28.5.15 14:55

Jo? a oni me vezmou do evidence uradu prace i kdyz budu tehule? to se mi nezda. A to jim mam nahlasit ze jsem tehotna nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
28.5.15 15:00

@Jajvy
Proč by nevzali? I těhotná snad může dělat ne?

Pokud pracovat nechceš, tak snad nejsi uchazeč o zaměstnání, tak co by si dělala v evidenci uchazečů o zaměstnání? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8205
28.5.15 15:06

@Jajvy Tak samozřejmě musíš plnit jejich podmínky a připravit se i na to, že úřednice bude mít pravdu, když bude klást nepříjemné otázky ohledně tvé možnosti pracovat. Osobně by mi za to těch pár korun nestálo, a radši bych se nahlásila na pojišťovně jako osoba pečující o dítě, ale dovedu pochopit, že někdo to potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jajvy
28.5.15 15:07

Toz kdyz me vezme zamestnavatel tehotnou tak ano.

• Nahlásit
  • Citovat
13550
28.5.15 15:15

@Jajvy - co požádat zaměstnavatele o prodloužení RD do 4 let dítěte a nastoupit na nemocenskou? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8205
28.5.15 15:27
@Králičice píše:
@Jajvy - co požádat zaměstnavatele o prodloužení RD do 4 let dítěte a nastoupit na nemocenskou? :think:

Tak já předpokládám, že v tuto chvíli zaměstnavatele nemá, alespoň si neumím představit, že někdo už dopředu operuje s tím, že ani měsíc nebude moct pracovat. Každopádně pokud by zaměstnavatele měla a požádala o neplacené volno do 4 let věku dítěte (RD může být max. do tří let věku dítěte), tak nemůže na neplaceném volnu pobírat nemocenskou, stejně jako na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
28.5.15 15:29

@zrcadlo - to jsem nevěděla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8205
28.5.15 15:33
@Králičice píše:
@zrcadlo - to jsem nevěděla :think:

Nemocenská je vlastně náhrada ušlé mzdy, a na rodičovské dovolené nebo neplaceném volnu žádná ušlá mzda není, tak proto. Pokud by měla zaměstnavatele, tak by musela nastoupit zpět do práce a na nemocenskou jít až potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
28.5.15 15:34

@zrcadlo - a kdyby zaměstnavatele měla a v den nástupu mu dala nemocenský lístek? Jen spekuluji.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8205
28.5.15 15:48
@Králičice píše:
@zrcadlo - a kdyby zaměstnavatele měla a v den nástupu mu dala nemocenský lístek? Jen spekuluji.. :think:

Pokud by to byl den po domluveném konci RD (např. po třetích narozeninách dítěte), tak být hned na neschopence může, tzn. není důležité reálně odpracovat nějaké dny nebo hodiny, ale musí být vedena jako aktivní zaměstnanec po návratu z RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
28.5.15 15:52

@zrcadlo - aha.. ptám se i kvůli sobě.. zatím těhotná nejsem, ale přemýšlíme, jestli to risknout a udělat dceři sourozence a doufat, že to tentokrát dopadne lépe.. :think: A zaměstnavatel sice je, ale na matky po mateřské se dívá skrz prsty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18425
28.5.15 15:59

Pokud by jsi navázala po RD neprodleně nástupem na nemocenskou z důvodu třeba rizikového těhotenství (zůstala bys ve zaměstnaneckém stavu, tak bys nárok na mateřskou měla (pokud se nepletu… předpokládá to, že máš smlouvu na dobu neurčitou a jsi v zaměstnaneckém poměru, to jsem se vlastně nedočetla).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
28.5.15 19:24

V klidu jdi na UP a dostanes podporu 3777kc.Kdyz tahle moznost je, neni duvod ji nevyuzit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama