Dostanu se z IKEA na metro B Zličín?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kettlery
Kecalka 465 příspěvků 23.08.18 22:28
Dostanu se z IKEA na metro B Zlicin?

Holky Prazandy,

poraďte mi. Plánuji jet do Prahy a nechat auto na parkovišti u Ikei. Dostanu se pak nějak slušně pěšky na metro? Na jejich stránkách se píše o autobusu 180. Je to nutné?

Já bych to klidně došla. Ale jde mi o to, jestli to tam přes ty silnice jde. Dřív jsme parkovali na Zlicine, ale to se teď platí.

Nebo nemáte jiný nápad, kde na Zličíně nechat auto na sobotu?

Díky.

Reakce:

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 23.08.18 22:38

Pokud chceš na metro, tak je lepší nechat auto u Metropole, tam jsou tuším 3 hodiny v týdnu a 5 o víkendu zdarma, dál se platí. Pěšky to z Ikey jde, ale je to docela kus (tak 15 minut chůze) a navíc přes frekventované křižovatky. Mezi Ikeou a metrem jezdí kyvadlový autobus :)

Příspěvek upraven 23.08.18 v 22:41

Kettlery
Kecalka 465 příspěvků 23.08.18 22:39

@kittylittle a kde u té Ikei je zastávka toho busu?

selia
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 8 inzerátů 23.08.18 22:41

@Kettlery Jem chodník i přechody, ale opruz neskutečnej, zkrátit to nejde, při těch hlavních cestách, smrad, zacházka (nejde to zkrátit nějakou přímou cestou). Tohle je fakt lepší i zdravější busem. Ale pokud chceš skutečně pěšky - vylezeš směrem k OC a pak doleva po hlavní cestě stále rovně až na konec toho parkoviště před Ikeou apřilehlými obchody (vylezeš k těm přilehlým obchodů, takže k Ikee jdeš pak přes celé to parkoviště). Koukni si to na leteckým pohledu na mapu.
EDIT: ten směr jsme napsala opačně, ale to se do odvodit :D.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 22:42

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 23.08.18 22:42

@Kettlery když vylezeš ven z Ikey, tak se dej doleva po chodníku a narazíš na ni, je to kousek

langustaa
Povídálka 13 příspěvků 23.08.18 22:45

Od Ikey se dá jít pěšky na metro buď podél silnice směrem k metropoli zličín (je tam normálně chodník i přechody, není to daleko, normální pěší cesta podél silnice). Pak se dá ale také jít zkratkou na metro Stodůlky. Když půjdeš od Ikey směrem k těm obchodům u tesca, tak hned jak to půjde zahneš doleva a pořád „dolů“. Kdyžtak mrkni na mapu, kde je Ikea a kde sídlí Siemens (Siemensova ul.), takhle se to těžko popisuje, ale cesta je to jednoduchá a taky asi 15 min a jsi na metru Stodůlky.

Kettlery
Kecalka 465 příspěvků 23.08.18 22:50

Holky, tak pesky jsem to zavrhla. 15 min je dlouho. Na bus bych potrebovala lístek. Ten nevím, kde u Ikei koupím.

V sobotu je parkování u metropole na 5 hod zdarma. Pak 50,–/hod. Kašlu na to. Zaparkuju tam.

Díky za info.

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 23.08.18 22:55

lístek se dá koupit i přes SMS, ale Metropole je lepší volba, to máš fakt v dochozí vzdálenosti, pokud teda nezaparkuješ někde na protějším konci :) doporučuju tlačit se co nejvíc doprava hned za závorami :)

Emma2
Stálice 77 příspěvků 24.08.18 00:40

Vedle metra je parkoviště P+R. Tuším, že za 20 Kč na den. V sobotu by ses chytit mohla.

dickys
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 24.08.18 09:36

Já parkuju u Tesca, hned na kraji u Mc Donaldu, pak stačí přejít most a jsi na metru. Do 10 minut pomalou chůzí, spíš míň. Za mě je to lepší než u metropole, tam se tvoří děsný fronty a parkujes stejně bůhví kde no a pak ty lístky a platby ze :) P+R zase bývá obsazené, ale záleží na denní době. Každopádně u toho Tesca úplně v pohodě, tam zaparkujes hned na kraji a jdeš :palec:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 24.08.18 10:00

@Kettlery zaparkuj na P+R hned u metra, o víkendu je tam volno a parkovne je 20Kč na celý den ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >