Reklama

Dostanu se z IKEA na metro B Zličín?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kettlery
Kecalka 455 příspěvků 23.08.18 22:28
Dostanu se z IKEA na metro B Zlicin?

Holky Prazandy,

poraďte mi. Plánuji jet do Prahy a nechat auto na parkovišti u Ikei. Dostanu se pak nějak slušně pěšky na metro? Na jejich stránkách se píše o autobusu 180. Je to nutné?

Já bych to klidně došla. Ale jde mi o to, jestli to tam přes ty silnice jde. Dřív jsme parkovali na Zlicine, ale to se teď platí.

Nebo nemáte jiný nápad, kde na Zličíně nechat auto na sobotu?

Díky.

Reklama

Reakce:

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 23.08.18 22:38

Pokud chceš na metro, tak je lepší nechat auto u Metropole, tam jsou tuším 3 hodiny v týdnu a 5 o víkendu zdarma, dál se platí. Pěšky to z Ikey jde, ale je to docela kus (tak 15 minut chůze) a navíc přes frekventované křižovatky. Mezi Ikeou a metrem jezdí kyvadlový autobus :)

Příspěvek upraven 23.08.18 v 22:41

Kettlery
Kecalka 455 příspěvků 23.08.18 22:39

@kittylittle a kde u té Ikei je zastávka toho busu?

selia
Ukecaná baba ;) 1941 příspěvků 9 inzerátů 23.08.18 22:41

@Kettlery Jem chodník i přechody, ale opruz neskutečnej, zkrátit to nejde, při těch hlavních cestách, smrad, zacházka (nejde to zkrátit nějakou přímou cestou). Tohle je fakt lepší i zdravější busem. Ale pokud chceš skutečně pěšky - vylezeš směrem k OC a pak doleva po hlavní cestě stále rovně až na konec toho parkoviště před Ikeou apřilehlými obchody (vylezeš k těm přilehlým obchodů, takže k Ikee jdeš pak přes celé to parkoviště). Koukni si to na leteckým pohledu na mapu.
EDIT: ten směr jsme napsala opačně, ale to se do odvodit :D.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 22:42

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 23.08.18 22:42

@Kettlery když vylezeš ven z Ikey, tak se dej doleva po chodníku a narazíš na ni, je to kousek

langustaa
Povídálka 13 příspěvků 23.08.18 22:45

Od Ikey se dá jít pěšky na metro buď podél silnice směrem k metropoli zličín (je tam normálně chodník i přechody, není to daleko, normální pěší cesta podél silnice). Pak se dá ale také jít zkratkou na metro Stodůlky. Když půjdeš od Ikey směrem k těm obchodům u tesca, tak hned jak to půjde zahneš doleva a pořád „dolů“. Kdyžtak mrkni na mapu, kde je Ikea a kde sídlí Siemens (Siemensova ul.), takhle se to těžko popisuje, ale cesta je to jednoduchá a taky asi 15 min a jsi na metru Stodůlky.

Kettlery
Kecalka 455 příspěvků 23.08.18 22:50

Holky, tak pesky jsem to zavrhla. 15 min je dlouho. Na bus bych potrebovala lístek. Ten nevím, kde u Ikei koupím.

V sobotu je parkování u metropole na 5 hod zdarma. Pak 50,–/hod. Kašlu na to. Zaparkuju tam.

Díky za info.

kittylittle
Závislačka 4445 příspěvků 23.08.18 22:55

lístek se dá koupit i přes SMS, ale Metropole je lepší volba, to máš fakt v dochozí vzdálenosti, pokud teda nezaparkuješ někde na protějším konci :) doporučuju tlačit se co nejvíc doprava hned za závorami :)

Emma2
Stálice 67 příspěvků 24.08.18 00:40

Vedle metra je parkoviště P+R. Tuším, že za 20 Kč na den. V sobotu by ses chytit mohla.

dickys
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 24.08.18 09:36

Já parkuju u Tesca, hned na kraji u Mc Donaldu, pak stačí přejít most a jsi na metru. Do 10 minut pomalou chůzí, spíš míň. Za mě je to lepší než u metropole, tam se tvoří děsný fronty a parkujes stejně bůhví kde no a pak ty lístky a platby ze :) P+R zase bývá obsazené, ale záleží na denní době. Každopádně u toho Tesca úplně v pohodě, tam zaparkujes hned na kraji a jdeš :palec:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 24.08.18 10:00

@Kettlery zaparkuj na P+R hned u metra, o víkendu je tam volno a parkovne je 20Kč na celý den ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama