Dostanu za sebe "přídavek na dítě"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 06.11.14 21:04
Dostanu za sebe "přídavek na dítě"?

Zdravím emoticon

Hledám nějakou dobrou duši, která by mi poradila, jelikož mám v tomhle dost guláš. V lednu se nám s přítelem má narodit mimi, já jsem a budu ještě student. Když jsme se šli na úřad informovat o rodičovském př. a porodném, paní mi řekla, že bych měla dostat ještě přídavek i na sebe, protože jsem student. Do teď jsem měla trvalé bydliště u svých rodičů, ale tento měsíc si budu jako trvalé bydliště nahlašovat bydliště u přítele (respektive u jeho rodičů). Mám v tomto případě já nárok na přídavek na dítě (jako na sebe), pokud nemám vlastní příjem, nežiji u svých rodičů, studuji, a živí mě tedy přítel? Budeme se vůbec v tomto případě brát jako samostatná domácnost a na úřadě jako rodinný příjem předložím jen příjem přítele (později ještě jako příjem rodičovský příspěvek).

Poraďte někdo prosím, chtěla bych na úřad zajít už s jasnou představou, že si podávám žádost oprávněně.

Reakce:
Karleon
Kelišová 5552 příspěvků 06.11.14 21:12

Tvým rodičům přestěhováním nezaniká vyživovací povinnost vůči tobě, takže trvalé bydliště v tomto případě nehraje roli, živit tě musí v první řadě oni, dokud studuješ, až ve druhé řadě přichází na řadu stát.

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 21:14

Jakmile se ti narodí dítě tak za tebe přebírá zodpovědnost otec dítěte, přídavek brát můžeš ale musíš doložit jeho příjmy.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 06.11.14 21:14
@Karleon píše:
Tvým rodičům přestěhováním nezaniká vyživovací povinnost vůči tobě, takže trvalé bydliště v tomto případě nehraje roli, živit tě musí v první řadě oni, dokud studuješ, až ve druhé řadě přichází na řadu stát.

no tak bych řekla, že porodem přechází vyživovací povinnost na otce dítěte

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 21:16
@terinka4444 píše:
no tak bych řekla, že porodem přechází vyživovací povinnost na otce dítěte

přesně tak

Lidym
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 9 inzerátů 06.11.14 21:50

Netuším, to ses měla zeptat rovnou té paní, co ti to řekla. Jak to myslela.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 06.11.14 22:29

Ano, pokud na něj máš nárok tak dostaneš, je úplně jedno kde bydlíš. Nárok máte pokud váš (tvůj a přítelův) plat za předchozí rok nepřekročil 2,4 násobek životního minima (bez dítěte cca 14 tisíc, s dítětem 18)

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 06.11.14 23:44

Já myslím, že za sebe ho nedostaneš..aspon mě bylo řečeno, že ne protože naše rodina ( myšleno matka..) na životní minimum nedosáhne…ale za malou ho dostanem..

Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 07.11.14 05:48

Dekuji vam za odpovedi :-) Pokud by prave slo o zivotni minimum, pritel oficialne vydela 11000, takze to by nam problem nedelalo. Jen jestli se pod jeho prijem pocitam tedy az se narodi maly? Ted vlastne nijak nedokazu, ze me zivi on a ne rodice, ze?
@Samuše Moji rodice na nej se svym platem taky nedosahnou, ale kdybych se k nim uz nepocitala… ;-)

No asi bude stejne nejlepsi se na to zajit jeste zeptat. V tu chvili, kdy me to pani rekla, jsem uz byla na odchodu a proste me v tu chvili nenapadlo se zeptat, jak to vlastne mysli :-D Cela ja :-D

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 07.11.14 13:00

Tvoji rodiče se do toho nepočítají! Porodem dítěte se stáváš samostatnou rodinou - ty, dítě a otec. Takže do přídavku na dítě se počítáte vy, jak to mají rodiče je úplně jedno.

Nic o živení dokazovat nemusíš, pokud má 11 000 a ty nic tak nárok máš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >