Reklama

Dostat vztah do původního stavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bublinek
Závislačka 4957 příspěvků 06.09.18 14:57
Dostat vztah do původního stavu

Zajímaly by mě zkušenosti. Je možné vztah, který se poškodil hádkou, znova urovnat. Do původního uspořádání, bez výčitek a pod?
Každá strana si myslí, že má pravdu.
Musí jeden prostě „spolknout“ to co se řeklo a snažit se urovnat?

Reklama

Reakce:

Safrik
Povídálka 39 příspěvků 06.09.18 15:28

@bublinek
Obcas se s manzelem taky rafnem, nevim teda o co jde u tebe. My se snazime o miminko a obcas je toho na nas taky moc a ja treba vybouchnu. Dulezite je myslim si promluvit a pochopit pocity toho druheho. Ja mam teda stesti ze jsme oba „splachovaci“ a radej se mame radi nez se hadame. Ale radim ti zkus te si promluvit. Vztah je i o kompromisech, kdyz vychladnem tak se vzdycky jeden z nas pritulime a je to. A ver mi ze si stejne v hlave obcas reknu ze pravdu mam ja. :lol:

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 06.09.18 15:33

@bublinek Tak asi nejlepší je to dál neřešit, každý atˇsi myslí svoje a víc to nerozebírá, jinak se budete hádat donekonečna :nevim: Pokud se jedná jen o nějakou blbost tak to asi jde, pokud to je něco vážného tak nevím.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 06.09.18 15:49
@bublinek píše:
Zajímaly by mě zkušenosti. Je možné vztah, který se poškodil hádkou, znova urovnat. Do původního uspořádání, bez výčitek a pod?
Každá strana si myslí, že má pravdu.
Musí jeden prostě „spolknout“ to co se řeklo a snažit se urovnat?

A nejde ta pravda objektivně zjistit? Jestli ne, tak do hlavy nikdo nikomu nevleze a jestli si někdo něco jinak vyloží, než to ten druhý myslí, tak tady se nedopátrá pravdy nikdo nikdy. :lol:

S.Berankinová
Kecalka 285 příspěvků 06.09.18 15:55

Já jsem kdysi měla potřebu každou hádku „dovyřešit“, promluvit si o tom, co se stalo, proč se to stalo, co kdo komu řek a kdo byl v právu atd. Teď po letech už je mi to jedno. Pár dní tichá domácnost a už se k tomu nevracíme. Stejně tohle řešení hádek k ničemu nikdy nevedlo. Řešíme samozřejmě důležité věci jako třeba odklad dítěte při zápisu do školy. To se prostě vyřešit muselo. Ale už se nehrabeme v tom, kdo měl větší pravdu.

bublinek
Závislačka 4957 příspěvků 06.09.18 16:53

Vztah mezi ženskými

Liliana08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 06.09.18 17:08

Tak záleží, o co v té hádce šlo. Pokud se objektivně pravda zjistit nedá, tak možností je víc. Buď jedna strana ustoupí a dá za pravdu té druhé nebo to úplně vyšumí a zapomene se na to (pokud to není nějaké téma, ke kterému je nutné se vracet) nebo se obě strany nějak dohodnou na kompromisu - každý uzná, že má ta druhé strana v něčem pravdu.

Ou
Závislačka 4982 příspěvků 06.09.18 18:02

No ale ty to necheš dostat do stavu kdy bobtnaly nevyřčené věci, které pak vybuchly tou hádkou.

Ty to chceš dostat na vyšší level - tedy do stavu, kdy vyčistíte současný konfklit, obě strany pochopí tu druhou stranu a najdete řešení vyhovujícím oboum

Znamená to přestat se na konflikt dívat jako na něco, kde jeden musí vyhrát, a druhý prohrát, ale jako na situaci, kdy musíte najít cestu, jak se společně spojit proti tomu, co vás rozděluje.

Ty i tvůj partner máte na tom konfliktu každý přesně 50% a stejnou zodpovědnost máte za jeho zvládnutí.

Pokud nezvládnete první hádku, tak evidentně nemá smysl budovat cokoliv závažnějšího, než zábavu při sexu.

inspirace třeba v těchhle knihách

https://www.kosmas.cz/…ch-vztazich/
https://www.kosmas.cz/…-komunikace/

bublinek
Závislačka 4957 příspěvků 06.09.18 18:36

@Ou díky za postřehy, ale psala jsem, že se jedná o 2 ŽENSKÉ.
Fakt, ale fakt nejsem lesba, to takového spojení bych si asi ublinkla :poblion:

D. C.
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 07.09.18 11:34

Čili přátelský vztah mezi dvěma ženami? Tak či tak, záleží na povaze, na tom, zdali jste ochotny k tomu problému konstruktivně přistoupit a říct si vzájemně, já mám pravdu, protože… bez hádání a horkých hlav. Pokud ano, určitě se to dá dát do pořádku! :-) Samozřejmě můžete mít pravdu obě dvě anebo ani jedna z vás, záleží, o co jde…

@bublinek , můžeš napsat konkrétně, o co jde a my ti tu řekneme, kdo má pravdu! :D

bublinek
Závislačka 4957 příspěvků 07.09.18 13:02

@D. C. konkrétně?
Pracovní vztah mladší a o generaci starší žena.
Neuznává novinky a inovace, které než se zaběhnou, jsou sice náročnější, ale pak výkonnější. Usnadňující celkově provoz.

Lidský vztah byl velmi příjemný, ale po tomto ochlazení.

majdalenka_r
Povídálka 48 příspěvků 07.09.18 16:00

@bublinek všechno jde, kdych chtějí oba. Dej tomu čas.

D. C.
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 07.09.18 20:28

Takže jedna osoba tvrdí, že novinky a inovace jsou náročnější, ale výkonnější, druhá osoba tedy říká něco jako „to není pravda“ a hádají se?

Hm… :think: Jestli je myšleno náročnější na používání, ovládání, ale když se začnou používat, člověk se s tím naučí, pak efektivita práce je vyšší…

Jde o to jak která novinka a inovace. Některá člověku opravdu usnadní život, jiná je k zlosti. S tím druhým se setkávám hlavně v práci! :D

Většinou to ale bývá tak, že nějaká novinka něco usnadní, ale má nějaký ten vedlejší účinek, čili něco se musí dělat o něco složitěji.

Takže s největší pravděpodobností, i když nevím podrobnosti, myslím, že obě mají pravdu. Částečně. A obě se částečně mýlí.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 12.09.18 17:50

@bublinek

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama