Dostatečný příjem mléka v 7 týdnech

160
3.6.20 12:36

Dostatečný příjem mléka na 7 týdnech

Ahoj mamky, po dlouhé době si jdu pro rady :) Syn 7 týdnů začal nějak před týdnem šaškovat u kojení. Vždy saje tak 5-10 minut a pak se začne pouštět a dělá u toho škleby a někdy pláče. Když se pak snaží znovu přisát, moc mi to nejde a prší jen olizuje. Někdy se chytne a ještě saje a pak žužlá a někdy se chytá a pouští a rozčiluje se. Občas se i kroutí a pak třeba kaká. Každopádně na 6ti týdnech měl 56cm a 3.96kg (z porodnice jsme šli 51cm a 3.43kg), dle doktorky ok, rozbor moči v pořádku. Denně kojim tak 7×, ale malý se na kojení moc nebudi. Hlavně v kočárku vydrží spát i 3 hodiny, to ho ale už tahám ven a v noci spí ještě déle. Třeba včera konec kojení cca ve 20.00,usnul kolem 21.15 (21.30) a probudil se ve 3 v noci. Pak usnul ve 4 a spal do 5..Pak po kojení už nezabral..dalsi kojení pak co 2 hodiny..někdy i dřív. No tak vám nevím..je malinký, bojím se, aby mu moje mléko stačilo. Jak to máte vy? Budíte děti přes den a v noci když jsou na tom podobně jako můj syn? Když přibírá málo dokrmujete? Sice mám druhé dítko, ale po delší době a tak bych nerada něco podcenila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Mišičkaaa
3.6.20 12:50

5-10 minut je v pohodě, pokud saje celou tu dobu, moje děti pak pily i třeba jen 3. Hlídat cca 8 počuraných plenek za den. A moc to neřešit, miminko bych nebudila. Když se dobře vyspinká, tak se pak i dobře nají. Na zvýšení laktace je supr fenyklový čaj… On se možná šklebí proto, že už to mlíčko neteče tak rychle, jak byl zvyklý. Ale to je v pořádku, to časem přejde..

• Citovat
  • Nahlásit
7614
3.6.20 12:57

Dcera pila od narození jen 5 minut, a přibirala pěkně. Jinak to že se pouští a chytá, toho může bolet brisko, a nebo mléko už tolik neteče, jak byl zvyklej… Ale to je ok, laktace se upravuje, on si zase zvykne ;) a nebudit, spánek je důležitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
3.6.20 13:03

Je jedno, jak dlouho je na prsu. Důležité je, aby pil. To poznáš, že mu bradička klesá nahoru a dolu - polyká. Může být na prsu hodinu a jen “dudlat” a nevypít nic, ale může být za pět minut nacpaný.
Jestli má cca těch 6-8 plen/24 hodin, mělo by to být v pořádku.
Po sestinedeli se zpravidla laktace ustálí, netvoří se téměř nadbytky, ale přímo tolik, kolik miminko sní, takže se musí u prsa více snažit, už mu to neteče tak samo :) v tomto období proto často dochází k “bojkotu”, kdy děti u prsa chvíli pijí v klidu, ale jakmile musí sát aktivne, zlobí se, odtrhavaji, placou. Je dobre kojit třeba kůže na kůži (miminko se uklidni, bude se více snažit a tobě se bude dělat víc mléka)a v savci poloze (když tak mrkni na net jak vypadá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1017
3.6.20 13:13

Že by růstový spurt? Zkus si o tom něco prostudovat a budeš v klidu :wink:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
3.6.20 13:58

Já si jen nejsem jistá tou váhou. Doktorka to neřeší, mně to přijde, že je malinký (váhově). Kamarádky syn měl na 6ti týdnech 5.5kg 8o je jen kojený.. dle doktorky by mimi mělo mít 5kg na 3 měsících..to se bojím, že nedáme, když se teď tak vzteká pri kojení a v noci si vesele chrupe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
3.6.20 17:19

@Adeelka27 jako moc to není, to víš sama… tyhle cca první tři měsíce my měla miminka pribirat alespoň 150 g/týden. Ale jsou děti, které pribivaji mnohem víc, oproti nim děti, které pribiraji na spodní hranici nebo pod ni. Pak je opravdu důležitý sledovat, jestli dítě cura, kaka. Moc by měla být světla, nezapachat. Do půli roka by měl minimálně zdvojnásobit svoji PV.
Moje dcera je drobnější, na osmi měsících 69 cm a 7,4 kg. Narozena 2,9, nejnižší váha 2,68. V sestinedeli měla přes 4 kila určitě. Moje je taková typická, pribirala dost první tři měsíce, pak se to začalo zpomalovat. Ona je ale taky raketa, nezastaví se, brzy se otáčela, plazila, lezla, seděla, stoupala. To se pak musí taky při tom celkovém hodnocení vzít výplatu, není jej pribivani na váze. tvoje mimi se taky muze rozejist ještě a začít pribirat víc, třeba potřebuje čas, než se “rozkouká@.
Já bych opravdu koukala na to curani, bylo by blbe, kdyby byl dlouhodobě nedostatečně hydratovaný.
Případně si pro klid v duši zavolej nebo pozvi domu nějakou LP, ideálně Mamila nebo z Přirozeného kojení. Ona ti zkontroluje techniku prisati, zhodnotí pití u prsa, poradi, co třeba zlepšit… nebo bude vše v pořádku a ty budeš moct být v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
3.6.20 17:44

@PepiKo u dcery jsem to měla kdysi jinak…přibrala rychle a od 3m stop.. u synka čůrání sleduju a denně má určitě 8 a víc plen. Kakani dožluta, klasická vajíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
3.6.20 21:01

@Adeelka27 tak pak bych se asi nestresovala :dance: Sama víš, jestli je malý jinak spoko :palec: a jestli cura a kadí normálně. A když ani dr nic nerikala :palec:
Tohle to zlobeni se u prsa by mělo za par dnů odeznit, až si zvykne, ze je to trochu jinak. A nebo možná i ten růstový spurt, jak tu někdo zmiňoval, ten bývá taky často okolo toho šestého týdne. Miminko rychleji roste, tak potřebuje více mléka.
Proste bych aktivne nabízela kojení, prikladala k prsu, čím větší poptávka - tím větší nabídka, čím víc bude u prsa, tím více se ti bude tvořit mléko. Žádný dudliky, lahvičky atd. Na kojení bych asi nebudila, ono to muze být za par dnů vše jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
7.6.20 05:45

Ještě poraďte…když kojim např. v 9.00, konec kojení cca v 9.40..pokaká se, jdem přebalit…Pak uložím do postýlky a malý se dožaduje prsu nebo i škytá…je třeba už 10.15..které prso dát? To, ze kterého pil nebo druhé „čerstvé“? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat