Dostupné dětské vakcíny na povinná očkování

2544
21.6.21 08:04

Dostupné dětské vakcíny na povinna ockovani

Ahojky, máte některá aktuální info, jaká jsou dostupná dětská ockovani krom Hexacimy? Nechci ji malému dávat, chtěla jsem to rozložit, ale co jsem zjistila, muže to byt problém, jelikož tu snad skoro nic neni 8o

Chtěla jsem buď Infanrix Polio, Hiberix a eventuálně Engerix

Nebo Infanrix, Imovax Polio, Hiberix a na Engerix se vybodnout

Rozkládali jste to někdo nebo se chystáte a mate info, ze lze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4953
21.6.21 08:13

@Semtex s dovolením se připojím. Naše pediatra si jede podle svého. Žádné jakpak copak nebere v potaz. Což je ale její problém, ne můj. :mrgreen:
A taky řeším jiné vakcíny a odklad. :nevim: Ale je to složité. Maximálne mě napadá kontaktovat očkovací centrum a poptat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
21.6.21 08:19

@Maja25 do ockocentra jsme objednaní, ale až na konec srpna, mají neskutecne dlouhé ty lhůty :roll: Jako kdyby to šlo vyřešit u pediatra, tak by to bylo fajn a pro nás lepší, bez dojíždění do toho Motola, ale chtěla bych byt připravena a mít přehled, pač on si taky jede svoje (já ale taky :mrgreen: :P ).

K pediatrovi jsme předběžně objednani na tu hexu, aby se neřeklo, ale vychází to hodně blbě před prodlouženým víkendem teď v červenci, který mame fakt nabitý, takže to chci opět posunout a zároveň se s nim zkusit domluvit jinak, protože z ni nemám dobrý pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17058
21.6.21 08:19

Infarix hexa by měla být dobře sehnatelna. Asi si je budeš muset sehnat sama. Zkus kontaktovat očko centrum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
21.6.21 08:21

@debra.morgan Infanrix hexa taky nechci, chci to rozložit :lol: chtěla bych nejakej Infanrix bez hib a bez zloutenky, takže Polio nebo holej Infanrix :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
21.6.21 08:25

Infanrix dostupný je. To vím z velmi dobrého zdroje. Co není, ochota dětských lékařů. Pak samozřejmě zbytek monovakcínami, pokud lékař sežene zároveň Hiberix, jeho smícháním s Infanrixem máme Infanrix Hib. Pokud chceš posléze postupně doočkovat všechno, nemá tohle rozkládání příliš smysl, je to opravdu hodně vpichů a přídatných látek. Protože pak už se to jede po monovakcínách (Imovax Polio, Engerix B 10).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4953
21.6.21 08:41

@Semtex mohu se zeptat na jaké číslo do Motola jste volala a jak dlouhé jsou čekací lhůty? Taky právě řeším jak to udělat, aby se člověk co nejméně odhadoval. První syn měl reakci na hexu. :( A skončili jsme na neurologii. A tam dostali odklad na všechno.
Kamarádky manžel je lékař. Scym dětem hexu nedal. Prý ki ani nebude říkat, co ví z kongresu. 8o
Tak pak ať si to člověk nějak přebere no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
21.6.21 08:43

A jako očkovací centra jsou silně provax, s tím počítejte. Očkují, co se dá, případně pod clonou diazepamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
21.6.21 08:49

@JanaDaR tak jasné ze v ockocentru se očkuje :lol: spíše bych chtěla znát jejich nabídku, třeba paní doktorka navrhne něco, co nenapadlo mě :lol:

A s tou hexou já proste váhám. Co se týká množství antigenu, má totožné složení jako jednotlivé vakcíny, porovnávala jsem si to. A hlavně jich tam je celkem deset a ne jen šest (různé kmeny), což mě odpuzuje ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
21.6.21 08:54
@Maja25 píše:
@Semtex mohu se zeptat na jaké číslo do Motola jste volala a jak dlouhé jsou čekací lhůty? Taky právě řeším jak to udělat, aby se člověk co nejméně odhadoval. První syn měl reakci na hexu. :( A skončili jsme na neurologii. A tam dostali odklad na všechno.
Kamarádky manžel je lékař. Scym dětem hexu nedal. Prý ki ani nebude říkat, co ví z kongresu. 8o
Tak pak ať si to člověk nějak přebere no. :nevim:

Napisu sz. Jinak my jsme taky na neurologii, ne teda kvůli hexe, ale jinému ockovani, ale tu neurologii jsem si vydupala i bez pediatra, který považuje reakci za “normální :roll: ”. Ano, a taky máme zákaz toho jednoho ockovani a odklad na všechna další :lol: ale lhůta už proběhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
21.6.21 09:00

@Semtex no asi jsi nepochopila, co píšu. Já mám dítě chronicky nemocné, přesto pro systém a tím pádem ani očkovací centra není dost nemocné na to, aby mu cokoli rozkládali. Navalili by mu normálně Hexacimu. A když měl tedy ty febrilní křeče (mimo spousty jiných problémů) píchli by mu Hexacimu pod Diazepamem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
21.6.21 09:08

@JanaDaR no, tak pracují tam různí lékaři a ja dostala tip na člověka, kde je diskuze přípustná. Tak to chci zkusit, když už se mi podařilo získat ten termín, však za to nic nedám a chci znát jeste další názor. Třeba nebude tak rigidní. S našim pediatrem to moc probírat nejde. Ten mi nabízel nadopovat dítě kortikoidy 8o takže kdyby mi nabídli diazepam, tak se jim na to taky vyto :lol: ze to tak dělají neznamená, ze to musím přijmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
21.6.21 09:11

@Semtex přála bych vám to. Nicméně po svém několikaletém boji o rozložené očkování pro nemocné dítě, jsem už skeptická. Nakonec doočkováno nebude nikdy, kvůli pitomému systému - snažila jsem se to pro něj získat od září 2018, jen pro představu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
21.6.21 09:26
@Semtex píše:
@debra.morgan Infanrix hexa taky nechci, chci to rozložit :lol: chtěla bych nejakej Infanrix bez hib a bez zloutenky, takže Polio nebo holej Infanrix :lol:

Holky segra-doktorka to chtěla taky rozložit, a prý ta dávka hliníku, co se do děcek dostane v těch jednotlivých dávkách je strašná, že je lepší dát hexu. Konzultovala to s více doktory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12811
21.6.21 09:34

Tak ono to rozlozeni dava smysl hlavne ve chvili, kdy chci naockovat jenom neco a na zbytek se vybodnout.
Kdyz si clovek probere ty nemoci v hexe jednu po druhe, dojde k tomu, ze nektere klidne vynecha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat