Dotace úřadu práce

2310
22.5.16 22:04

Dotace úřadu prace.

Dobrý večer :) moc prosím o rady a zkusenosti. V jakém případě ma uchazec prace, co je v evidenci úřadu prace, nárok na dotace? Sama jsem skončila pracovní poměr 2mes výpovědní lhůtou k 31.3.2016. Jsem na UP, dostavam podporu a k tomu si přivydělávám na brigádě. Mela bych možnost nastoupit do zaměstnání, ovsem jsem zjistila, ze jedna prijata pani mela dotace od UP. Mate zkusenosti? Ted jsem pracovala nepretrzite 6let. Bez přerušení. Mohu také čerpat dotace? Zitra si tam zavolam, ale zajímají me i vaše názory. Dekuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3711
22.5.16 22:18

@majdulacek
Jak si můžeš při podpoře přivydělávat. Jedině načerno :nevim:

https://portal.mpsv.cz/…t/dotace/apz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
22.5.16 22:19
@majdulacek píše:
Dobrý večer :) moc prosím o rady a zkusenosti. V jakém případě ma uchazec prace, co je v evidenci úřadu prace, nárok na dotace? Sama jsem skončila pracovní poměr 2mes výpovědní lhůtou k 31.3.2016. Jsem na UP, dostavam podporu a k tomu si přivydělávám na brigádě. Mela bych možnost nastoupit do zaměstnání, ovsem jsem zjistila, ze jedna prijata pani mela dotace od UP. Mate zkusenosti? Ted jsem pracovala nepretrzite 6let. Bez přerušení. Mohu také čerpat dotace? Zitra si tam zavolam, ale zajímají me i vaše názory. Dekuji moc :)

Trochu to působí ‚má ona, chci taky‘ :roll: dotace jsou, nebo aspoň vždy byly, na rozjetí vlastního businessu, který pak musíš nějakou dobu provozovat. Jinak že jsi byla zaměstnaná 6 let není nic moc zajímavého či extra. Až budeš mít odpracováno 40, poplácám ti záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2310
22.5.16 22:23

Vy jste tedy ochotni :) klobouk dolů. Jakmile to není téma, co zajímá většinu, tak se do člověka navážíte :) ale tak prosím. Jinak ano, mohu si přivydělávat na DPP ve výši poloviny minimální hrubé mzdy. Jen mě to zajímalo, nu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3905
22.5.16 22:25

Jestli myslis narok tveho budouciho zamestnavatele, cerpat dotaci na tvou mzdu, tak ta zatim nevznikla. Cilova skupina jsou predevsim dlouhodobe nezamestnani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19072
22.5.16 22:28

@majdulacek a to ma byt dotace na co? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3905
22.5.16 22:28
@majdulacek píše:
Vy jste tedy ochotni :) klobouk dolů. Jakmile to není téma, co zajímá většinu, tak se do člověka navážíte :) ale tak prosím. Jinak ano, mohu si přivydělávat na DPP ve výši poloviny minimální hrubé mzdy. Jen mě to zajímalo, nu.

Ale nemuzes u toho pobirat podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2310
22.5.16 22:30

@evill děkuji moc :) Já právě nevěděla jestli je to jen pro děcka po škole bez praxe a nebo jen třeba pro 50+ ročníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3905
22.5.16 22:32
@majdulacek píše:
@evill děkuji moc :) Já právě nevěděla jestli je to jen pro děcka po škole bez praxe a nebo jen třeba pro 50+ ročníky.

I pro ty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23177
22.5.16 22:54

@majdulacek nemůžeš,pokud si něco přivydělas podporu ti zastaví. Polovinu minimální mzdy si můžeš vydělat až ti podpora skončí. Nebo ti její vyplácení přeruší a bude pokračovat až ti brigáda skončí, oboji mít nelze.
Tu dotací mohou čerpat znevyhodneni. Já např můžu, ale nakonec mi to stejně nebylo k ničemu, ani to nebylo motivační, kdyz se objevil někdo pro zaměstnavatele výhodnější,resp.po známosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
22.5.16 23:13

Nevím, jak je to teď, ale v roce 2009 jsem brala podporu a přitom pracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
23177
22.5.16 23:22

@bamba teď už to nejde.
V r. 2009 to možná šlo, to jsem byla na up taky, hned po škole, ale to jsem na podporu ani neměla nárok, brigadu jsem měla. Teď to nejde, muze být buď jedno nebo druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23177
22.5.16 23:25
@evill píše:
Jestli myslis narok tveho budouciho zamestnavatele, cerpat dotaci na tvou mzdu, tak ta zatim nevznikla. Cilova skupina jsou predevsim dlouhodobe nezamestnani.

Jo, dlouhodobe nezamestnani, absolventi, starsi lidé, matky malých dětí..určitě ne někdo, k do 6 let pracoval a výpověď podal sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 05:46

Pokud je to dotace na pracovní místo, ano, zkušenos mám, čerpala jsem asi 10 měsíců z úp na nově zřizené pracovní místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
23.5.16 06:00

Musíš si založit živnost a vypracovat podnikatelský záměr, dost podrobný na co ty peníze chceš použít. Máš představu v čem bys chtěla podnikat? A i tak ji samozřejmě neschválí každému ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama