Reklama

Dotaz - jak poznat první pohyby miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 09.05.18 15:59
Dotaz - jak poznat první pohyby miminka

Ahoj holky, jsem plus minus v 19. týdnu a při poslední kontrole u gynekologa mi doktorka řekla, že na příští kontrole jí povím, kdy jsem začala cítit pohyby miminka. Do kontroly tedy zbývají ješté necelé 2 týdny, ale zatím teda vůbec nevím.
V břiše se mi pořád něco děje, mám celkem agresivní trávení a jím hodně zeleniny, ovoce, luštěnin a zakysané mléčné výrobky.
Tam bych se chtela zeptat na co se zaměřit v čem je to jiné než co se běžně děje v břichu?

Přečtěte si článek: První pohyby miminka

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20311 příspěvků 09.05.18 16:10

To prostě poznáš, tohle střeva nedovedou :mrgreen: až to přijde, tak to přijde, v 19 tt nemusíš cítit nic.

theressapoch
Kecalka 341 příspěvků 09.05.18 16:11

To ti povím přesně, první pohyby jsem začala cítit v 17-18tt. Ptám se doktorky, jestli to jsou pohyby a nebo střeva. Ta mi na to řekla, že už to nejspíš budou pohyby. No já si tím moc jistá nebyla… Tak jsem sledovala nějakou pravidelnost. Objevovalo se to vždycky ráno a večer, když jsem ležela na břiše. Postupně se to začalo objevovat pokaždé, když jsem snědla něco sladkého. Tak mi bylo jasný, že takhle by střeva nereagovali. Ale pro mě to bylo téměř totožné. Takové kroucení v břiše, kolem pupiku nejčastěji. Teď jsem 21tt, miminko kope, že už to nerozeznat nejde, jen tak během pár dnů, občas se mi lehounce nadskočí břicho (to ale tak poslední 2dny). A jsou to fakt kopance občas cítím, jak se tam celá otočí, To bych si klidně s těma střevama spletla, ale už mám vypozorované, že je to mimčo. Teď už pohyby cítím téměř celý den. Třeba hluk, nebo sluníčko, nebo si něco dám k jídlu a už kope. A nejradši kope, když se mi chce čůrat :mrgreen:

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 09.05.18 16:26

Jsem teď 20tt a taky zatím nic necítím, před týdnem jsem byla u doktorky v poradně a ta mi řekla, že mám ještě tak dva týdny čas. Tak čekám, kdy a co se bude dít.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 09.05.18 16:33

@ludmilaadamkova To určitě poznáš. Nedá se to s ničím splést. Já jsem takhle jednoho dne jela v autě a najednou jsem cítila ránu, jakoby mě někdo praštil zevnitř z břicha. A to bylo to. Není to podobné ani pohybům střev, ani ničemu jinému, co znám. Událo se mi to někdy kolem 19tt, 20 tt, přesně nevím.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10420 příspěvků 09.05.18 16:42

Cca v 18. týdnu a bylo to jako bublinky. Opakovaně. Nebylo to jako větry. Bylo to cítit dole uprostřed těla. A hlavně večer. Za pár týdnů už to poznáš bezpečně.

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 09.05.18 16:47

Tak holky diky.. bublinky nepoznam. Bubla ve me neco porad. Tak uvidime. na prescreeningu na ultrazvuku se mimco krasne hybalo drzelo se za hlavicku a kdyz do nej doktor zduchal se hybe tak kopalo nozickou. Uz se moc tesim. :srdce:

Pingvinka
Stálice 65 příspěvků 09.05.18 17:23

@ludmilaadamkova jsem na tom stejně taky se mi toho v břiše děje hodně ale nevím jestli je to ono. Možná večer když ležim ale jistá si nejsem :think: :D

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 09.05.18 17:24

Já je cítila poprvé až ve 22. Týdnu. Poprvé to bylo, jak kdyby mi někdo pohladil bříško zevnitř. Pak se to stupňovalo a nejhorší to bylo v noci. To tam vždycky vyváděl. :potlesk:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10420 příspěvků 09.05.18 17:35
@ludmilaadamkova píše:
Tak holky diky.. bublinky nepoznam. Bubla ve me neco porad. Tak uvidime. na prescreeningu na ultrazvuku se mimco krasne hybalo drzelo se za hlavicku a kdyz do nej doktor zduchal se hybe tak kopalo nozickou. Uz se moc tesim. :srdce:

Tak ono je to jen z jednoho místa. Slabé ťukání. Není to jako pocit tlaku při větrech :nevim:

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 09.05.18 17:45

Uvidim. Az to prijde tak napisu ))

Petra67
Kecalka 269 příspěvků 09.05.18 18:29

Ja taky trpela dost na nadymani a porad ve me nejak skrundalo, tak to bylo pro mě těžké. Ale zkus se na to zaměřit vecer, kdyz treba po praci prijdes, lehneh na gauc a prilozis si dlan na podbřišek..pod pupík. Ja to nejdriv citila vice dole a prave spis, kdyz jsem trochu zatlacila tou rukou. :palec:

Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 18.05.18 11:47

Tak asi ke to jasny po ranu uz to mi je jasy ze to nejsou streva

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama