Dotaz - jak poznat první pohyby miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.05.18 15:59
Dotaz - jak poznat první pohyby miminka

Ahoj holky, jsem plus minus v 19. týdnu a při poslední kontrole u gynekologa mi doktorka řekla, že na příští kontrole jí povím, kdy jsem začala cítit pohyby miminka. Do kontroly tedy zbývají ješté necelé 2 týdny, ale zatím teda vůbec nevím.
V břiše se mi pořád něco děje, mám celkem agresivní trávení a jím hodně zeleniny, ovoce, luštěnin a zakysané mléčné výrobky.
Tam bych se chtela zeptat na co se zaměřit v čem je to jiné než co se běžně děje v břichu?

Přečtěte si článek: První pohyby miminka

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 09.05.18 16:10

To prostě poznáš, tohle střeva nedovedou :mrgreen: až to přijde, tak to přijde, v 19 tt nemusíš cítit nic.

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 09.05.18 16:11

To ti povím přesně, první pohyby jsem začala cítit v 17-18tt. Ptám se doktorky, jestli to jsou pohyby a nebo střeva. Ta mi na to řekla, že už to nejspíš budou pohyby. No já si tím moc jistá nebyla… Tak jsem sledovala nějakou pravidelnost. Objevovalo se to vždycky ráno a večer, když jsem ležela na břiše. Postupně se to začalo objevovat pokaždé, když jsem snědla něco sladkého. Tak mi bylo jasný, že takhle by střeva nereagovali. Ale pro mě to bylo téměř totožné. Takové kroucení v břiše, kolem pupiku nejčastěji. Teď jsem 21tt, miminko kope, že už to nerozeznat nejde, jen tak během pár dnů, občas se mi lehounce nadskočí břicho (to ale tak poslední 2dny). A jsou to fakt kopance občas cítím, jak se tam celá otočí, To bych si klidně s těma střevama spletla, ale už mám vypozorované, že je to mimčo. Teď už pohyby cítím téměř celý den. Třeba hluk, nebo sluníčko, nebo si něco dám k jídlu a už kope. A nejradši kope, když se mi chce čůrat :mrgreen:

MáškaMarie33
Kecalka 134 příspěvků 09.05.18 16:26

Jsem teď 20tt a taky zatím nic necítím, před týdnem jsem byla u doktorky v poradně a ta mi řekla, že mám ještě tak dva týdny čas. Tak čekám, kdy a co se bude dít.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 09.05.18 16:33

@ludmilaadamkova To určitě poznáš. Nedá se to s ničím splést. Já jsem takhle jednoho dne jela v autě a najednou jsem cítila ránu, jakoby mě někdo praštil zevnitř z břicha. A to bylo to. Není to podobné ani pohybům střev, ani ničemu jinému, co znám. Událo se mi to někdy kolem 19tt, 20 tt, přesně nevím.

Russet
Echt Kelišová 8255 příspěvků 09.05.18 16:42

Cca v 18. týdnu a bylo to jako bublinky. Opakovaně. Nebylo to jako větry. Bylo to cítit dole uprostřed těla. A hlavně večer. Za pár týdnů už to poznáš bezpečně.

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.05.18 16:47

Tak holky diky.. bublinky nepoznam. Bubla ve me neco porad. Tak uvidime. na prescreeningu na ultrazvuku se mimco krasne hybalo drzelo se za hlavicku a kdyz do nej doktor zduchal se hybe tak kopalo nozickou. Uz se moc tesim. :srdce:

Pingvinka
Stálice 56 příspěvků 09.05.18 17:23

@ludmilaadamkova jsem na tom stejně taky se mi toho v břiše děje hodně ale nevím jestli je to ono. Možná večer když ležim ale jistá si nejsem :think: :D

Uživatel je onlineAduš8
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 09.05.18 17:24

Já je cítila poprvé až ve 22. Týdnu. Poprvé to bylo, jak kdyby mi někdo pohladil bříško zevnitř. Pak se to stupňovalo a nejhorší to bylo v noci. To tam vždycky vyváděl. :potlesk:

Russet
Echt Kelišová 8255 příspěvků 09.05.18 17:35
@ludmilaadamkova píše:
Tak holky diky.. bublinky nepoznam. Bubla ve me neco porad. Tak uvidime. na prescreeningu na ultrazvuku se mimco krasne hybalo drzelo se za hlavicku a kdyz do nej doktor zduchal se hybe tak kopalo nozickou. Uz se moc tesim. :srdce:

Tak ono je to jen z jednoho místa. Slabé ťukání. Není to jako pocit tlaku při větrech :nevim:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.05.18 17:45

Uvidim. Az to prijde tak napisu ))

Petra67
Kecalka 223 příspěvků 09.05.18 18:29

Ja taky trpela dost na nadymani a porad ve me nejak skrundalo, tak to bylo pro mě těžké. Ale zkus se na to zaměřit vecer, kdyz treba po praci prijdes, lehneh na gauc a prilozis si dlan na podbřišek..pod pupík. Ja to nejdriv citila vice dole a prave spis, kdyz jsem trochu zatlacila tou rukou. :palec:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 18.05.18 11:47

Tak asi ke to jasny po ranu uz to mi je jasy ze to nejsou streva

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama