Dotaz k pracovní neschopnosti

Anonymní
28.6.21 10:17

Dotaz k pracovní neschopnosti

Ahoj, jsem ted v PN po operaci. PN by měla trvat do 11.7. Ale Mám naplánovanou dovolenou od 5.7 - 16.7. Myslíte, že lze (samozrějmě po domluvě se zaměstnavatelem) ukončit PN už k 4.7, pak nastoupit na plánovanou dovolenou a po dovolené se pak normálně vrátit do práce.
Lze to takto ze zákona provést?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
28.6.21 10:18

Ja si myslim, ze ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
28.6.21 10:19

Tak určitě jde. Když lékař nemá nic proti a nenaruší ta dovolená nějaký léčebný režim. A zaměstnavatel s tou dovolenou počítá a dá vám ji. Tak normálně ukončíte neschopenku a vyberete dovolenou a vrátíte se do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
28.6.21 10:22

Jde to, pokud to dr dovolí vzhledem k tvému zdravotnímu stavu a zaměstnavatel ti tu dovolenou povolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 10:22

@Cenarius
ano zaměstnavatel s dovolenou počítá. Lěčebný režim nenaruším, nesmím tahat nic těžkého, šetřit se atp, což v práci nejde, ale u rodičů to problém nebude

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 10:26

@Kriss Tina
lékař s tím problém nemá, pokud budu dodržovat klidový režim. a bungee jumping v plánu nemám. :D
Pracuji na směny, ty už jsou na léto napsané a v rozpisu mám tu dovolenou. Tak si myslím, že by zaměstnavatel problém mít neměl, když se mnou ted na tuto dobu nepočítá.
ale právě jsem nevěděla, jestli tam není nějaký pravní problém třeba :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1512
28.6.21 10:28

Pokud rodiče nebydlí v zahraničí, stačilo by požádat doktora o změnu adresy po dobu PN. Nemusí to být jen trvalé bydliště. S tím, že je potřebné dál dodržovat léčebný režim.

Na zbylých pár dní pak po domluvě se zaměstnavatelem čerpat dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
28.6.21 10:29

Spíš než se zaměstnavatelem záleží na doktorovi, ale pokud bude rozumný a tvůj stav to dovolí, tak to určitě půjde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 10:30

@demian
nebydli. ale přijde mi zbytečné se omezovat vycházkama. půjdeme třeba na procházku, budeme se chtit zdržet na pokec u souseda a to uz by nešlo.
a i financně na tom budu lépe, když si vezmu dovolenou. Mám ji dost, tak si ji šetřit nemusím

• Citovat
  • Nahlásit
2657
28.6.21 10:39
@Anonymní píše:
@Cenarius
ano zaměstnavatel s dovolenou počítá
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
lékař s tím problém nemá,
ale právě jsem nevěděla, jestli tam není nějaký pravní problém třeba :think:

Nezlobte se, ale na co se ptáte? Děláte podle mne z jednoduché věci věc složitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
28.6.21 10:42
@Nickjmeno píše:
Spíš než se zaměstnavatelem záleží na doktorovi, ale pokud bude rozumný a tvůj stav to dovolí, tak to určitě půjde ;)

Lékař nemůže nikoho na DPN držet proti jeho vůli - podepíše se revers a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
28.6.21 10:49
@Luboš P píše:
Lékař nemůže nikoho na DPN držet proti jeho vůli - podepíše se revers a je to.

To se sice může, ale pokud mi lékař řekne, že to vzhledem ke stavu nedoporučuje, tak mu budu věřit a dovolenou oželim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
28.6.21 10:53
@Nickjmeno píše:
To se sice může, ale pokud mi lékař řekne, že to vzhledem ke stavu nedoporučuje, tak mu budu věřit a dovolenou oželim

No dobře, ale na co se teda zakladatel/ka ptá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 11:04

@Luboš P
na co asi :roll:
jestli to lze takto udělat a není tam nějaký předpis něco něco, proč by to nešlo. třeba to, že po ukončení PN musí být člověk 14 dní v prácí než je umožněno čerpat dovolenou.
Já ty zákony neznám a nikde jsem to nevyčetla, tak se ptám tady.
Bylo mi už odpověděno, že to problém není, což jsem si i myslela. víc už vědět nepotřebuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat