Dotaz k zamyšlení - kroužky pro miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eliska011
Kecalka 463 příspěvků 05.04.18 08:22
Dotaz k zamyšlení - kroužky pro miminka

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o všelijakých kroužcích pro miminka od narození. Mám 13M holčičku a od druhého měsíce jsme chodily na plavání, pak jsem s ní byla cvičit a teď chodíme do Yamahy. Problémem je to, že mě tyto aktivity vůbec, ale vůbec nebaví. Nejsem maminka, která se potřebuje nejak extra scházet s ostatními maminkami. Navíc, teď konečně začalo být krásně, tak jsem raději na zahradě, kde si vyhraje i malá. Ona je docela akční a dětí se rozhodně nebojí. Tady ty aktivity beru samozřejmě jako důležité hlavně pro ni - rozvíjí se, potkává se s dětmi…
A teď ten dotaz..chodíte s dětmi do kroužků? Máte pocit, že děti, které tam chodí se lépe rozvíjí než ty, které ne? Ideálně, je tu maminka, která s jedním dítětem chodila a s druhým ne a vidí rozdíl?
Pro malou bych udělala cokoliv, ale říkám si, jestli se u toho musím trápit já.. tak ahoj, musím jít, za chvíli nám začíná hodina yamahy :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 30668 příspěvků 05.04.18 08:25

Chodila jsem půl rok n plavání. Pak od tří let jednou týdně do Sokola. Ale radši s klukem jezdíme po výletech než na řízené aktivity. Žádné následky to nezanechalo

Tichošlápek
Echt Kelišová 8768 příspěvků 05.04.18 08:28

Ha - chodila jsem se starším na plavání pravidelně. Pak se v jeho 22 měsících narodil druhy a bylo po plavání - nemám hlídání. Mladší nechodil nikdy nikam a vyvíjí se mnohem rychleji než jeho starší bratr, který měl mou 100% pozornost cely den. Samozrejme je to i tím, ze ma doma staršího brachu, ale upřímně - zpetne vidím, ze to plavání starsimu vlastně nic moc nedalo. A já tam taky chodila hrozne nerada - tyhle skupinové akce, na kterých se skupina matek hromadně zapojuje do zpěvu dětských písní a rádoby přitom cvičí s dětmi, jsou pro mne za trest.

ka2ka
Extra třída :D 12120 příspěvků 05.04.18 08:28

Proč se takhle trápíš? s miminky jsem nikam nechodila, starší ted chodí na kroužek který si sám vybral a baví ho, a následky to na něm nezanechalo. Upřímně mě přijde že tam ty matky s dětma jen trapčí

sakota
Kelišová 5415 příspěvků 05.04.18 08:33

Nechodila jsem a nechodím. První je 20 měsíců a nepřijde mi, že by byla v něčem pozadu za příbuznými, kteří chodí. Taky nesnáším skupinové akce a srocení maminek s dětmi. Co chci, to s ní dělám sama, nezahálí ani nestrádá si myslím, a jsme obě v pohodě (relativně. :D Ať žije první pubera! :D)

Enicka
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 05.04.18 08:35

Chodím s dcerou na plavani a jsem z to ráda. Dceru to hrozně baví, přímo to miluje.5 takže za mě plavani ano, ale kdyby měla chodit někam cvičit, tak věřím, ze neudělá jedinou věc, co by po ní chteli.

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 05.04.18 08:35

S prvni dcerou jsem se nudila, chodila jsem s ni plavat, cvicit, zpivat. S mladsi jen jeden kurz plavani. Nijak to jejich prirozenost nezmenilo, s lidmi to jde lip te mladsi, taky rada zpiva a tanci. Byly takove odmalicka. Vsechny veci, kde musime byt na cas, me strasne stresuji. Radsi chodime plavat, bruslit, na vylety sami a na nikoho se neohlizime.

Jen ted holky zacaly chodit dvakrat tydne na gymnastiku, protoze hrozne chtely (5 a 6let).

Agrion
Závislačka 2709 příspěvků 05.04.18 08:38

Krouzky pro „ miminka“ nejsou ani tak dulezite pro ta miminka jako pro izolovane matky nudici se na rodicaku :lol: S nejstarsim jsem chodila, prave z tohoti duvodu - abych mela program a seznamila se s maminkama z okoli… u druheho uz jsem nemela cas, ani chut, ani kapacitu a fakt to mladsi nijak nepoznamenalo… stejne jako kurzy ze starsiho neudelaly genia :lol: Podle me maji krouzky fakt smysl a vyznam az tak u predskolaku - skolaku… ti mensi profituji uplne stejne z prochazky po lese s kamaradkou a jejima deckama ;)

brumdinka
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 05.04.18 08:39

Proč se trápíš, se na to vykašli a bud´radši na zahradě…já teda s oběma klukama chodila na plavání a do místního baby centra, ale to protože jsem chtěla a je to bavilo…jinak bych se na to z vysoka něco :mrgreen: když tam chodit nebudeš fakt se nic nestane a nezanechá to na dětech vůbec žádný následky, neboj :kytka:

dickys
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 05.04.18 08:39

Já to beru jako zábavu pro malou. Pro mě je to taky spíš otrava, ale dcera je společenská, líbí se jí kontakt s dětmi a já už taky nevím, co s ní doma pořád vymejslet za zábavu :) Teď když je hezky, tak je to lepší, že se může chodit ven, ale v zimě to byl vopruz pro všechny, tak jsme chodily na plavání a takové kojenecko-batoleci cvičení. Nemyslim si, že je to pro vývoj něco zásadního a už vůbec bych to nebrala jako povinnost někam chodit :)

Cuddy
Extra třída :D 14917 příspěvků 05.04.18 08:41

Chodime plavat a cvicit, budu chodit i s druhym ditetem. Jsem nazoru, ze tyto krouzky maji smysl, pokud v tom hodlas pokracovat. Ale chodit machat do bazenu rocni dite, ktere pak strcim ve 3 letech do skolky a bazen uvidi 3× rocne je dle meho nesmysl. Pokud budes chodit pravidelne i s tim triletakem, tak to smysl ma. Na druhou stranu, platime si vedle kurzu i soukromou lektorku, ktera razi nazor, ze plavani pro deti je dobre, ale nejrychleji se uci deti mezi 5-6 rokem. Takze to, co se uci ta mimina nekolik let se 5 lete dite nauci za par tydnu. Jen to mimco nebude mit strach, coz velka rada 5 letych deti jiz ma. Sama za sebe nechapu anglictiny, yamahy apod. pro mimina, to s ditetem mohu delat (a delam) sama doma.

Russet
Echt Kelišová 8258 příspěvků 05.04.18 08:42
@Eliska011 píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o všelijakých kroužcích pro miminka od narození. Mám 13M holčičku a od druhého měsíce jsme chodily na plavání, pak jsem s ní byla cvičit a teď chodíme do Yamahy. Problémem je to, že mě tyto aktivity vůbec, ale vůbec nebaví. Nejsem maminka, která se potřebuje nejak extra scházet s ostatními maminkami. Navíc, teď konečně začalo být krásně, tak jsem raději na zahradě, kde si vyhraje i malá. Ona je docela akční a dětí se rozhodně nebojí. Tady ty aktivity beru samozřejmě jako důležité hlavně pro ni - rozvíjí se, potkává se s dětmi…
A teď ten dotaz..chodíte s dětmi do kroužků? Máte pocit, že děti, které tam chodí se lépe rozvíjí než ty, které ne? Ideálně, je tu maminka, která s jedním dítětem chodila a s druhým ne a vidí rozdíl?
Pro malou bych udělala cokoliv, ale říkám si, jestli se u toho musím trápit já.. tak ahoj, musím jít, za chvíli nám začíná hodina yamahy :roll:

Spíš než pro děti beru tyhle kratochvíle jako zábavu pro matky, co nechtějí sedět jen doma. Já jsem chodila se synem na „plavání“ od devíti měsíců. To mě celkem bavilo, vodu mám ráda. Cvičit s dětmi organizovaně nechtěl, tak chodíme hodně ven a uvidím, co ho bude bavit ve školce :roll:

Hanka1
Extra třída :D 13206 příspěvků 05.04.18 08:42

Chodila jsem s obema detma na plavani, vodu obe milujou a vydrzelo jim do puberty, plus bonus ze ve ctyrech letech umely obe plavat. Starsi dite vyhledavalo kolektiv deti, tak mi prislo lepsi dat ho po druhym roce na dva dny do skolky a ja do prace, nez vymetat detske krouzky. S mladsim jsme cca od roku a pul chodili do Sokola a jinak taky plavani.

smurfka
Nadpozemská drbna 28888 příspěvků 05.04.18 08:47

Podle mě to tak malým dětem nic nedává - možná to plavání, ale jinak to beru jako kratochvíle pro rodiče (že vypadnou z domu, sterotypu, potkávají maminy, pokecají )..pokud tě to nebaví, tak nechoď - pokud máte zahradu je to pro dítě ideální, vyběhá se, a případně můžeš zvát jiné maminky s podobně starými dětmi, at si vyhrají spolu..
malý má šest, chodil akorát do plavání, ted už nikam, od září plánujem sport, ale proto že on je opravdu aktivní a potřebuje vybudit energii..dcera tři roky zatím ted začla chodit na gymnastiku, ale jinak nic..spíše chodíme přes zimu, když začne být pěkně přestáváme a chodíme ven na hřiště, zahrádky, výlety..Určitě tím dítě o nic neochudíš, zvlášť tak malé.. :nevim: ještě to ani nevnímá

Limi123
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 05.04.18 08:47

Vsmini si, ze na ty krouzky chodi vetsinou maminky, co maji prvni dite. S druhym ditetem nrni tolik casu a clovek se uz tolik nenudi. Do 2 let je to spise aktivita pro maminky, od 2 let pak i pro deti. Na krouzky jsem chodila, ale hlavne proto, abychom meli co delat. Urcite dite do 5 let nijak nepoznamena, kdyz bude behat venku misto krouzku. U skolnich deti je to uz neco jineho.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama