Dotaz ke kouření x náhrada za to - zkoušel to někdo

56
6.7.20 07:37

Dotaz ke kouření x náhrada za to - zkoušel to někdo

Chci se zeptat kuřáků cigaret.

1. Kolik cigaret kouříte zhruba denně a jste závislí na cigaretách a rituálu kouření?
  1. Od kolika let kouříte a proč a litujte?
  1. Zkoušeli jste přestat a dařilo se vám to nebo byly absťáky a jaké?
  1. Teď jsou v prodeji nikotinové polštářky, které se dávají pod horní ret a obsahují poměrně hodně nikotinu a navíc mají navíc mentolovou příchuť a logicky to nesmrdí jde to mít v puse skoro pořád, jako žvýkačka. Hodně lidí si to vychvaluje, tak nevím.

Zkoušel to někdo, přešel na to někdo úplně z cigaret nebo je lepší pořád klasické cigáro?

1. Co říkáte na IQOS a klasickou cigaretu? Je to dneska v módě.

Přešel na to někdo napořád z cigaret nebo se stejně vrátil na klasiku cigaret?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56
6.7.20 07:46

Jakm to mám já.

1. Kouřím denně zhruba 7-8 cigaret denně v pracovní dny, o víkendu, klidně i 15-20 denně a závislost tam určitě je, zvlášť na rituálu kouření.
  1. Kouřím od 17.let, neboť to v hospodě či na akcích kouřil skoro každý. Pak tak nějak člověk zaměstnávakl ruce při čekání na bus, vlak či posezení v parku. Nikotin i pomáhá na naervy, ale jinak souhlas, je to závilost.
  1. Přestat jsem moc nezkoušel, vydržím pár dnů a pak si dám zase. Prostě mi to chutná.
  1. Nikotinové polšťářky jsme zkusil dnes poprvé a chuť nebyla špatná. Otázka je, když to bude mít v puse každý den, třeba 6 polštářků, zda mi to bude vyhovovat a nahradí to plně cigaretu. Zatím to vidím, jako doplňek.

Výhoda je, že j to zdravotně nezávadné, kromě nikotinu a možná vlivu na dáseň zubů.

1. IQOS nemusí být špatný, ale mě zase moc nevoní, je tam zvláštní vůně, to cigartety je snad už lepší.

Hodně mladých však IQOS kouří, to je takém pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22066
6.7.20 13:18

Ahoj, uz nekourim, ale z 10-12 jsem po 20 letech prestala, ted uz 2 roky nekourim. Rok jsem zvykala zvykacky, pul roku 4mg, potom 2mg, bylo to tezke. Abstaky jsem mela, ne moc fyzicke diky zvejkam, ale kroutila se mi huba, ty ritualky- alkohol+cigaretka, kava+cigaretka mi strasne chybely. Koureni mi vadilo, hlavne ten smrad (i z pusy), a taky takova ta nesvoboda, porad jsem treba u sluzebek planovala, kde se zastavim a zakourim, nezapomenout si koupit zvejky a tak…

Nevadilo by mi dat si tu a tam kulturni, relaxacni cigaretku, ale beru tu zavislost vážně jako na alkoholu, takze to ani nezkousim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama