Dotaz na maminky nedonošenců - kdy dát savičku velikosti 2?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 226 příspěvků 21.02.17 09:17
Dotaz na maminky nedonošenců - kdy dát savičku velikosti 2?

Dobrý den,
obracím se na maminky nedonošených miminek. V nemocnici nás poučili, že musíme brát na vše ohled vzhledem ke korigovanému věku miminka, tj. nebrat kalendářní věk, ale věk vzhledem k původnímu předpokládanému termínu porodu. Ale týká se to i dudlíků a saviček k láhvi? Náš malý má 12 týdnů, ale podle TP by mu mělo být teprve 2 týdny. Nevím jak to mám vysvětlit, ale malý na začátků krmení tahá dudlík silně, než se trochu zasytí. A právě při tom silném tahání tolik saje, že až mlaskne, přetáhne ten dudlík a natáhne tak i vzduch okolo. Nevím jestli to popisuji srozumitelně pro představu, ale napadlo mě, zda by to už nechtělo savičku s větší dírkou. Máme mam lahev a tam je dudlík 2. velikost od dvou měsíců. Chtěla jsem se zeptat nejdříve tady, než budu jak trubka volat k doktorce. Děkuji za radu.

Reakce:

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 21.02.17 09:24

Asi bych teda vyzkousela vel. c. 2, ale jinak si myslim, ze je to jen marketingovy tah. Muj maly ma 1rok a porad pije pres velikost c. 1 a vetsi nechce. Chce si to proste pomalu v klidu vypit, jinak moc hlta a polyka vzduch a to je pak v noci revu…

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 226 příspěvků 21.02.17 09:35
@Chumchalice píše:
Asi bych teda vyzkousela vel. c. 2, ale jinak si myslim, ze je to jen marketingovy tah. Muj maly ma 1rok a porad pije pres velikost c. 1 a vetsi nechce. Chce si to proste pomalu v klidu vypit, jinak moc hlta a polyka vzduch a to je pak v noci revu…

No my máme mam anticolic láhev, je fajn. Dostali jsme jí na vyzkoušení v nemocnici, protože na obyčejném dudlíku k simax láhvi se malý při jídle topil. Tady nám ten menší průtok vyhovoval a po příchodu z nemocnice jsem neexperimentovala. Ale právě tak ty dva, tři dny máme bolení bříška, tak mě napadlo jestli tomu taky nepřidává to promlasnutí a natažení více vzduchu.

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 21.02.17 09:41

To promlasknutí to muze klidne zpusobovat. Maly kdyz ten dudlicek na lahvi trochu pusti, tak taky polkne jakoby vzduchovou bublinu a rve a nechce uz dal pit. Musim ho zvednout, ponosit az odrihne (doporucuje se az 15 min)a pak muze dal pit. Taky mu to zacalo ve 2 tydnech (pri kojeni teda). To mlicko se mu asi vracelo. A neblinka?

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 21.02.17 09:43

Kdyztak mu muzete zkusit udelat jehlou bocni dirku do toho dudliku :palec:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 226 příspěvků 21.02.17 09:51
@Chumchalice píše:
Kdyztak mu muzete zkusit udelat jehlou bocni dirku do toho dudliku :palec:

Občas ublinkne, ale nic dramatického. Děkuji za radu. Zkusím to :-)

beruska9
Extra třída :D 10696 příspěvků 21.02.17 09:56

Tak zase to musis brat tak, ze ty udaje jsou orientacni, je treba se ridit ditetem. Kdyz mas pocit, ze uz se s tou malou dirkou moc trapi, tak zkus vetsi a uvidis.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 21.02.17 10:24

Vyzkoušej a uvidíš. Moje první dítě bylo na jedničce celou dobu lahve. Jiný nechtěl. Tak udělej to, že mu to třeba po minutě vezmeš a necháš do lahve zpátky nasát vzduch. A hlavně drž zaplněný dudlík mlékem.

axlpol
Závislačka 2708 příspěvků 85 inzerátů 21.02.17 10:38

Mám předčasné dvojčata a bereme to podle citu. Nelam si s tím hlavu a řiď se pocitem.My skoro do roka používali od Nuku ty malé 150ml lahvičky s malou savičkou. Na kaše jsme koupili"L" cca od 4m a tyhle savičky jsme cca od 7m používali už pořád. Prostě jsme kukli, dírka se nám zdála v poho, tak jsme jí koupili. Lahvičky nám sedly od Nuku, třeba MaM byly strašné, neuměli z ní pít, dělal se jim podlak, neteklo to, složitě se čistila.
Takže v roce jsme koupili zase Nuk 300ml+ty s ouškem"hrníčky".

Kamarádka tvrdila jak mají málo, že mají mít velké lahve 300ml a mají je pít plné! Ovšem kamarádka měla všechny donošené a „macaté“ děti a to se podle mě nedá srovnat. Doktorka, že máme začít se zeleninou cca ve 5-6m…atd. mě se zdáli ještě malí(řídila jsem se korigovaným věkem),porce měli malé, ale co tři hodky, vyhovovalo to a začli jsme s kašema(tekutýma a potom na lžičku)na zeleninu jsme se vyprdli a dávali až později. Prostě jsme doma viděli a cítili jak to chtějí a jak jim to sedí a kdy jsou připravení.
Tak byt tebou to dělám se vším. Jak cítíš, že potřebuje větší savičku, kup ji.

axlpol
Závislačka 2708 příspěvků 85 inzerátů 21.02.17 10:44

…jinak ty savičky z Nuku mají „odvětrávací“dírku u okraje savičky. Žádný problém nikdy nebyl.
MaM jí nemají, mají jen ve špičce savičky dírku na pití. Neteklo to, byl tam podtlak…tak jsem naštvaná udělala dírku hrubší jehlou, tak jak to má Nuk, ať to mlíko teče, protože kluci už byli nervní. Jediné co bylo, že mlíko teklo tou dírkou. Místo toho aby to teklo lépe, tak to teklo jen tou horní co jsem udělala. 8o :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >