Dotaz na pány při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Respite
Nováček 1 příspěvek 14.10.18 23:19
Dotaz na pány při porodu

Zdravím,

mám takový jednoduchý, téměř áž děcký dotaz,,,proč?” Je spíše směřovaný na pány, ale třeba je o tom informována i nějaká žena.

Diskuze s přítelkyní o pořadu, Malé lásky tuším, nás dovedla k tomu, že prý někteří páni omdlívají u porodu. A zde je ten dotaz, proč? Přítelkyně mě uzemnila odpovědí:,,Prostě chlapi.” na čemž asi něco je, ale zajímalo by mě, jestli se to někomu tady stalo a hlavně důvod, proč se to stalo. :D

Předem díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Janli
Kelišová 6018 příspěvků 9 inzerátů 14.10.18 23:26

Proč někdo omdlívá, když vidí krev? A u porodu to není jen o krvi, ale i o velkém stresu. Je to normální fyziologická reakce.

Uživatel je onlineSerpentini
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 14.10.18 23:52

Zaprvé - dětský ne děcký :roll: A zadruhé - můj chlap mě viděl dvakrát hned po narkóze, ještě zmatenou, zkrvavenou, ubrečenou a v bolestech. Bylo mu zle z toho, že mě viděl trpět. Navíc nemá rád nemocniční prostředí. Někomu se dělá zle i z krve.

kristyn.g
Závislačka 2841 příspěvků 15.10.18 00:11

Z nervů asi je to jasný když vidí někoho koho miluje v z jeho pohledu drastické situaci. Umím.si představit kdyby byl manžel na nějaké operaci a křičel bolesti a já ho držela za.ruku ze omdlim

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 07:11

Nenapadlo to, že může partner třeba omdlít proto, protože se o tu svou partnerku moc bojí a špatně snáší to, jaké má velké bolesti a nemůže ji nijak pomoct? Já bych u porodu být nedokázala. A svého manžela moc obdivuju, že to tam se mnou zvládl 2× :)

ShadowDancer
Stálice 91 příspěvků 2 inzeráty 15.10.18 07:20

Před porodem jsem s myslela, že to chlapovi bude vadit kvůli tomu, že porod není sterilní záležitost a ono i to miminko čerstvě z dělohy není jako ve filmech. A bylo to to nejmenší, hrozně blběl snášel to jak jsem trpěla. Myslím že k jeho kolabování nebylo daleko. Je to stres, já ho obdivuji že to zvládl. Jak to mají jiní chlapi, to nevím, tohle je moje zkušenost.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 15.10.18 08:08
@Respite píše:
Zdravím,

mám takový jednoduchý, téměř áž děcký dotaz,,,proč?” Je spíše směřovaný na pány, ale třeba je o tom informována i nějaká žena.

Diskuze s přítelkyní o pořadu, Malé lásky tuším, nás dovedla k tomu, že prý někteří páni omdlívají u porodu. A zde je ten dotaz, proč? Přítelkyně mě uzemnila odpovědí:,,Prostě chlapi.” na čemž asi něco je, ale zajímalo by mě, jestli se to někomu tady stalo a hlavně důvod, proč se to stalo. :D

Předem díky za odpovědi.

Me se to nestalo. Kazdej má jinou psychiku no…

Hoa Mai
Kelišová 5720 příspěvků 19 inzerátů 15.10.18 09:29

@Respite nám se to nestalo, tak jen tipuju: někomu se může udělat zle z krve (a dalších tekutin, co se při tom objeví), smrad (dezinfekce, krev), stres hraje roli…
já bych se na sebe z pohledu porodní asistentky dívat nechtěla, partner to měl zakázáno. Seděl u hlavy, kolik toho viděl nevím a radši vědět nechci, nicméně byl pokaždé (3×) nadšený.

Perleť
Povídálka 17 příspěvků 15.10.18 16:56

Manžel plánoval ze bude u porodu. Při převlékání v porodnici slyšel "trpět " maminku co rodila přede mnou - musel jít pryc. Moc se omlouval - povídal ze by nezvládl byt u toho kdybych tak trpěla a on nemohl nijak pomoci.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 15.10.18 22:21
@Hoa Mai píše:
@Respite nám se to nestalo, tak jen tipuju: někomu se může udělat zle z krve (a dalších tekutin, co se při tom objeví), smrad (dezinfekce, krev), stres hraje roli…
já bych se na sebe z pohledu porodní asistentky dívat nechtěla, partner to měl zakázáno. Seděl u hlavy, kolik toho viděl nevím a radši vědět nechci, nicméně byl pokaždé (3×) nadšený.

Můžu říct, že jsem byl nervózní, ale moje žena ví o porodech víc než kdejaka asistentka. A všechno mi říkala, co jak bude a možnosti atp. To dost uklidní, vědět co je a co není bezny. Po vyklouznuti dítěte ven jsem se teda pro zajímavost podíval na komnatu zrození a videl přes půl litru krve a samozřejmě šňůru, kterou jsem strihnul v klidu. A vzal si ho chvíli k sobě na hrudník než dodělali všechno na manželce… Byl čisté, mazek už vstrebany, žádný modřiny, pohoda. Ženu jsem teda dřív tak hlásite rvat neslyšel a mám z ní trochu víc respekt. :mrgreen: ale šlo to…

měsíční svit
Kecalka 447 příspěvků 15.10.18 22:36

Můj manžel tedy neomdlel, ale byl u mé hlavy. Pokud by byl u nohou, omdlel by na 100 %. Když už šlo do tuhého, sestřičky ho raději poslaly za dveře, poslechl je velice rád. :lol: I tak byl bledší, než obvykle.

NudeRose
Povídálka 32 příspěvků 17.10.18 12:25

Myslím, že je to dost o přípravě. Když se chlap nepřipraví (nic si nepřečte, nechodí na kurzy se ženou, neshlédne žádné realistické video → a že takových dobráků je fakt dost), tak pak kolabuje. Zcela přirozeně. :zed: Samozřejmě i s přípravou to může být šok a nejde jen o krev (btw, vážně chodí k porodu i muži, co se jim dělá zle z krve :roll: ) a pachy, ale zejména o tu psychickou zátěž (někdy to utrpení vypadá jako umírání, ale tady navíc se bojíte nejen o ženu, ale i o dítě). I přesto si myslím, že stojí za to, aby to muž šel zkusit, pokud se na to alespoň z větší části cítí. :srdce: Ovšem ve chvíli, kdy pánové cítíte, že to nezvládnete, měli byste rychle opustit místnost. Tím, že byste případně zkolabovali, vážně narušujete průběh porodu. A pokud je vám zle, ženě rozhodně nepomáháte a spíš její situaci zhoršujete. Takže pokud se rozhodnete, že do toho jdete, nastavte si mez, po jakou jste schopni u porodu zůstat (a seznamte s ní i ženu) a tu pak striktně dodržujte - i vy, co si myslíte, že vás tohle nepotká :*

teeer
Povídálka 36 příspěvků 27.10.18 19:27

Na malé lásky jsem se diváka rada, ale měla jsem neodbytny pocit, ze někomu, kdo porod nezažil se to muže zdát jak taková sranda. Každá maminka tam chvíli heka, kroutí se trochu bolesti a pak na tři (často elegantní a neslysne) zatlačeni je dítě venku. Realita je většinou jiná. Kupříkladu já rvala bolesti jak tur, byla asi sprostá, krev prý ze me stříkala chvíli proudem - říkal manžel (praskly varix), o tom, jak nechutné vypadá plodové voda, která je uplne všude nemluvě - myslím, ze není tak těžký u porodu omdlit. Navíc když přičteme i to, ze za těch x hodin se toho moc nesni a nevypije.

Snoutlik
Nováček 2 příspěvky 30.10.18 04:38

Měla jsem partnera u porodu, naštěstí to byl můj třetí porod, tak jsem věděla, co čekat. On i když jsem mu říkala, co a jak tak to moc nezvládal. Koukala jsem na něj a bála se, aby se nesložil. Měnil všechny barvy chvíli koukal na mně chvíli z okna.

malá_holka
Kelišová 5367 příspěvků 30.10.18 06:49

no kdyby rodili chlapi, taky bych tam nesla, fuj :nevim: divna predstava :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >