Dotaz na plat už při komunikaci o pozici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 10.01.19 01:38
Dotaz na plat už při komunikaci o pozici

Milé holky, moje pracovní místo bylo zrušeno, dobírám dovolenou a dívám se po nové práci. Protože reaguji na hodně inzerátu, dostávám i poměrně hodně odpovědi, kde mi odpovídají, že mají zájem a specifikují podrobnosti pozice. Podstatný je pro mě pochopitelně plat, který ale většinou předem rozhodně neuvádějí. Chápu, že vhodnější by bylo jednat o platu osobně, ale u některých pozic neodhadnu, ani když jsem si to googlila, rozpětí, hlavně v soukromých firmách, a uvítala bych alespoň hrubou informaci o nástupním platu už při komunikaci ještě před tím než tam pojedu, protože jsem často ztrácela čas v minulosti tím, že jsem jela někam, kde mi nakonec řekli že mají málo peněz a dávají třeba jen polovinu obvyklého platu a podobně. Nakolik je vhodné ptát se alespoň na hrubé platové rozmezí před nástupem už při komunikaci o pozici? Mám nabídku třeba na pedagogickou práci v soukromé škole, neřídí se tam tabulkami, mám to hodně daleko, musela bych uvážit zda se mi to vyplatí i cestovními náklady a časovou ztrátou a ráda bych znala rozmezí předem, abych neobírala o čas ani je, ani sebe :lol:. Prosím o radu, protože s tím nemám zkušenost. Dík moc :srdce: :* :* :*

Příspěvek upraven 10.01.19 v 01:49

Reakce:
ontar
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 10.01.19 01:43

Určitě bych se zeptal aspoň na platové rozpětí…když s tím někde dělají velké tajnosti, tak je to podezřelé a s tím nemá cenu ztrácet čas…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 10.01.19 01:50

@ontar máš pravdu…fakt mě to štve,že to firmy často nesdělí viz můj příspěvek

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 10.01.19 02:33

Tak tohle přesně mě taky kdysi točilo do vrtule. Chápu to v případě firem, kde nabízejí almužnu. Ale překvapivě to dělají i některé firmy, které pak nabídnou pěknou částku a tam to jde mimo moje chápání 8o Jo a pokud jsi extra šikovná a dovedeš se zeptat nějak decentně, tak bych se tedy na peníze zeptala už před pohovorem, ale v tom případě bych si připravila alespoň ještě jednu nebo dvě otázky, ať to není tak okaté. ;)

alisekR
Kelišová 5499 příspěvků 10.01.19 05:46

Je to problém všude, takže jediná cesta je zjistit, jestli tam nepracuje, nepracoval někdo známý a oslovit ho. Já pokud to jde zjišťují maximum. Taky jsem po rodičák hledala práci a ptala se. A mimo to, pokud je tam uveden i telefon, zavolala bych si o info. Zeptala se obecně a řekla, že jsi nikde v inzerátu neviděla mzdové rozpětí. Solidní firma to řekne na rovinu. Pokud se plat skládá z různých částí, popíše aspoň jeho rozpětí v jednotlivých složkách.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5749 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 06:42

A to ja bych se klidne zeptala,pokud mas nabidek hodne,par urazenych zamestnavatelu si muzes dovolit :lol: Klidne bych sepsala par dotazu jakoze nez prijdes osobne,treba delka pracovni doby,dovolena a ten plat.Nevidim na tom nic spatneho,tohle prece zajima uplne kazdeho ;)

Kriss Tina
Kelišová 7118 příspěvků 10.01.19 07:01

Já bych se taky zeptala, třeba mimo jiné jaké jsou směny, dovolená, jestli nabízejí nějaké výhody, ten plat aspoň přibližně a podat to právě tak že se ptáš radši do předu, abys případně neokrádala o čas sebe ani je. Ale jasně neptala bych se prostě stylem říct mám zájem, ale nikam nejedu dokud mi neřekněte kolik budu brát :lol:

PeknyVlasy
Kecalka 233 příspěvků 10.01.19 07:17

Mně ho bohužel ve firmách sdělovali až po tom, co mě chtěli přijmout, tedy např. po vypracování nějakého úkolu… je to otravné a zdlouhavé, navíc obvykle se ptají oni tebe, jaké máš představy. Někdy dokonce uvedli i rozpětí v inzerátu, ale realita byla řádově nižší 8o Raději se ptej.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 10.01.19 15:03

zase dnes klasika…prace v soukrome skole,fakt to mam daleko.....a vedeni nechce sdelit ani hrube rozmezi mailem ci telefonem.....az osobne…ma to vubec smysl?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 18:54

Já se setkávám s rozmezím „X až 2X“. Dobré možná pro člověka s nulovou praxí, ten tak nějak tuší, zbytek. Spíš ne.

Zeptat se na rozmezí - no, nějak vhodně. Nutno chápat, že někdy říct nechtějí, a to hlavně v oblastech, které jsou hodně o zkušenostech a schopnostech. Tady to nejspíš bude nějaké základní ohodnocení + případné osobní ohodnocení.

Zvážila bych zda vůbec chceš daleko dojíždět.

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 14.01.19 19:36

@maskovak Tak já mám spíš zkušenosti, že se zeptají oni, „jak byste si představoval své finanční ohodnocení“. A pak je umění to trefit, aby to nebylo málo, ani přemrštěné. Tak se připrav i na tuto variantu. Záleží na alternativách, tedy co nabízejí na podobné pozici ostatní v okolí…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 00:08

dík :* :* :*

Hofida
Kecalka 268 příspěvků 15.01.19 04:20

U nás se platy střílejí podle zkušeností, praxe a toho, co si kdo vyjedná u šéfa. Na stejné pozici máme kluka po škole za třetinu hodinové mzdy kmenového zaměstnance s 20ti letou praxí. Ten přínos pro firmu je zkrátka třetinový. Čím více ubývá potenciálních zájemců o práci, tím více jsou mzdy individuální.
Nezlobila bych se na firmu, že chce sdělit mzdu až při osobním jednání, už delší dobu je stanovení výše mzdy o vyjednávání a kouzlu prvního dojmu. Tabulky frčí snad jen ve státní správě, píšu zkušenosti z výrobního podniku střední velikosti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >