Kdy mohu žádat o příspěvky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tulipáánkaa
Povídálka 15 příspěvků 02.01.18 14:47
dotaz na prispevky

Chtela bych se zeptat. Prave 1.1.2018 jsem se nastehovala do noveho pronajmu. Prisla jsem o praci. Sla jsem se zaregistrovat na urad. Jsem sama se dvema detma. Kdy si mohu zadat o prispevek na bydleni, doplatek, pridavek na deti a zivobiti? Mamka mi to poradila at to zkusim pro zacatek nez najdu zamestnani ale ja slysela ze prvni 3 mesice musim zaplatit najem ja a pak to dostanj zpetne a pak teprve mi zacnou prispivat. Jak to tedy je?? Dekuji za radu

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 14:49

@tulipáánkaa musíš doložit 3 měsíce zpětně příjem, takže asi tak.. jinak pokud jsi teď na tom extra špatně, pak hmotná nouze. tam dokládáš vše vč výpisu z účtu atd.. tam jsou Ti schopni pomoct hned. Jinak standart - zažádáš, doložiš kvartál příjmy i placení, vyplácí se zpětně.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 14:50

@tulipáánkaa jo a u dítěte příjmy za minulý rok.

vokishka
Extra třída :D 12883 příspěvků 02.01.18 15:02
@martina.se píše:
@tulipáánkaa jo a u dítěte příjmy za minulý rok.

není to u dětských přídavků teď taky za 3 měsíce? Nebo myslíte něco jiného?

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 02.01.18 15:04

Zažádat můžeš jít okamžitě, nemusíš čekat 3 měsíce, ani u příspěvku na bydlení. je potřeba tam mít trvalý pobyt a pak můžeš žádat. První tři měsíce vypočítavají podle normativních nákladů. Přídavky na děti taky rovnou. Trochu jako problém vidím, že budeš dokládat přájmy za říjen, listopad, prosinec, tudíž za dobu, kdy jsi měla plat, takže neví, kolik jsi měla a jestli dosáhneš. každopádně žádosti si podej hned zítra. O dubna budeš dokládat příjmy za leden, únor, březen, a to i na přídavky na děti, dokládá se teď každé čtvrtletí, tam už to bude lepší, když jsi bez příjmu.

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 02.01.18 15:04
@vokishka píše:
není to u dětských přídavků teď taky za 3 měsíce? Nebo myslíte něco jiného?

je taky, dokládají se příjmy každé tři měsíce, i u přídavku na děti.

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 02.01.18 15:06

Jo a ono se nic zpětně nevyplácí, to je takový omyl, prostě na výpočet na ten kvartál dokládáš příjmy a výdaje za předchozí kvartál a z toho ti vypočtou částku na daný kvartál. Nic jako zpětně nevyplácí.

tulipáánkaa
Povídálka 15 příspěvků 02.01.18 15:24

Takze budu potrebovat papir od soudu? Mam na deti alimenty 3000 celkem. Vypisy z uctu za posledni 3 mesice. Ale trvalak tu jeste nemam teprve si jdu delat zitra.

karkarka
Závislačka 2839 příspěvků 02.01.18 15:49

Jsi sama se dvema detma a snazis se s pritelem o treti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >