Kdy mohu žádat o příspěvky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tulipáánkaa
Povídálka 15 příspěvků 02.01.18 14:47
dotaz na prispevky

Chtela bych se zeptat. Prave 1.1.2018 jsem se nastehovala do noveho pronajmu. Prisla jsem o praci. Sla jsem se zaregistrovat na urad. Jsem sama se dvema detma. Kdy si mohu zadat o prispevek na bydleni, doplatek, pridavek na deti a zivobiti? Mamka mi to poradila at to zkusim pro zacatek nez najdu zamestnani ale ja slysela ze prvni 3 mesice musim zaplatit najem ja a pak to dostanj zpetne a pak teprve mi zacnou prispivat. Jak to tedy je?? Dekuji za radu

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.01.18 14:49

@tulipáánkaa musíš doložit 3 měsíce zpětně příjem, takže asi tak.. jinak pokud jsi teď na tom extra špatně, pak hmotná nouze. tam dokládáš vše vč výpisu z účtu atd.. tam jsou Ti schopni pomoct hned. Jinak standart - zažádáš, doložiš kvartál příjmy i placení, vyplácí se zpětně.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.01.18 14:50

@tulipáánkaa jo a u dítěte příjmy za minulý rok.

vokishka
Extra třída :D 11992 příspěvků 02.01.18 15:02
@martina.se píše:
@tulipáánkaa jo a u dítěte příjmy za minulý rok.

není to u dětských přídavků teď taky za 3 měsíce? Nebo myslíte něco jiného?

terinka4444
Hvězda diskuse 65819 příspěvků 02.01.18 15:04

Zažádat můžeš jít okamžitě, nemusíš čekat 3 měsíce, ani u příspěvku na bydlení. je potřeba tam mít trvalý pobyt a pak můžeš žádat. První tři měsíce vypočítavají podle normativních nákladů. Přídavky na děti taky rovnou. Trochu jako problém vidím, že budeš dokládat přájmy za říjen, listopad, prosinec, tudíž za dobu, kdy jsi měla plat, takže neví, kolik jsi měla a jestli dosáhneš. každopádně žádosti si podej hned zítra. O dubna budeš dokládat příjmy za leden, únor, březen, a to i na přídavky na děti, dokládá se teď každé čtvrtletí, tam už to bude lepší, když jsi bez příjmu.

terinka4444
Hvězda diskuse 65819 příspěvků 02.01.18 15:04
@vokishka píše:
není to u dětských přídavků teď taky za 3 měsíce? Nebo myslíte něco jiného?

je taky, dokládají se příjmy každé tři měsíce, i u přídavku na děti.

terinka4444
Hvězda diskuse 65819 příspěvků 02.01.18 15:06

Jo a ono se nic zpětně nevyplácí, to je takový omyl, prostě na výpočet na ten kvartál dokládáš příjmy a výdaje za předchozí kvartál a z toho ti vypočtou částku na daný kvartál. Nic jako zpětně nevyplácí.

tulipáánkaa
Povídálka 15 příspěvků 02.01.18 15:24

Takze budu potrebovat papir od soudu? Mam na deti alimenty 3000 celkem. Vypisy z uctu za posledni 3 mesice. Ale trvalak tu jeste nemam teprve si jdu delat zitra.

Uživatel je onlinekarkarka
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 02.01.18 15:49

Jsi sama se dvema detma a snazis se s pritelem o treti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama