Dotaz na syndrom polycystickych ovárii

16.4.17 09:16

Dotaz na syndrom polycystickych ovarii.

Ahoj holky, docela by me zajimalo co se semnou deje. Brzy mi bude 25let. Doktor mi zjistil pred 5ti lety, ze mam syndrom polycystickych vajecniku, mivala jsem spozdeni mesicku vzdy 2mesice a 5dni. Po 3letech se to zmenilo na 1mesic a 5dni presne. Ale ted jsem dostala mesicky az me to opravdu prekvapilo se spozdenim jen 14dni presne na den. Co to znamena? Ze se mi nejak srovnavaji vajecniky a uz budu plodna? Nebo tomu absolutne nerozumim. Zazil tohle nekdo a ma na to odpoved? Budu rada za kazdou odpoved. Dekuji :hug: (jo a doba mesicku pred 5ti lety 2dny, pred 3lety 3-4dny ted jsem je mela 4a pul dne. ) Antikoncepci neberu pres 3roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.4.17 10:28

Je možné, že se srovnávají hormonky, šla bych k doktorovi na hormonální profil :) také mám PCO a bez vyvolání nemám menstruaci, jednou jsem to dostala sama a doktorka říkala, že je to super zpráva, ale bylo to poprvé a naposledy no :( :nevim: držím palce, ať je to na dobré cestě!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
16.4.17 11:01

Mě se to srovnalo po porodu. K dětem mi museli malinko pomoci. Podstoupila jsem ovariální drilling a iui.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.17 15:22
@Barenka5 píše:
Je možné, že se srovnávají hormonky, šla bych k doktorovi na hormonální profil :) také mám PCO a bez vyvolání nemám menstruaci, jednou jsem to dostala sama a doktorka říkala, že je to super zpráva, ale bylo to poprvé a naposledy no :( :nevim: držím palce, ať je to na dobré cestě!! :kytka:

Dekuji, napadlo me zajit na gyndu a poptat se, jestli to je dobra zprava a jak je toto mozne. Bohuzel z mich kamatadek nic takoveho neznaji, nemaj zadny problem. proto pisi sem o radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 09:39
@ilonka12 píše:
Mě se to srovnalo po porodu. K dětem mi museli malinko pomoci. Podstoupila jsem ovariální drilling a iui.

Co to je ovarialni drilling a iui? Slysim to asi poprve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
17.4.17 09:45

@letníček http://www.maminkov.cz/…rilling.html
http://www.ivf-zlin.cz/…seminace-iui
zasílám dva odkazy kde je obojí upřesněno, iui je vlastně inseminace.Tam kde to jde je mnohem šetrnější než IVF a navíc vpodstatě nic nestojí, nebo jen poplatky v rámci stokorun

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 12:54

@ilonka12 A ten drilling dělají v CARU? A co všechno to obnáší prosím? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 12:56

@letníček Tak to jsme na tom stejne, take nemám kamarádky, které by měly takový problém, spíš naopak všechy rodí osto šest.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
17.4.17 13:03

@Barenka5 Třeba ve tvém případě driling vůbec nebude nutný. Já měla menstruaci před těhotenstvím sotva 2× za rok, mimichodem, silná nejsem, spíš naopak. Obnáší to laparoskopickou operaci 2 dny hospitalizace. Není to příjemné, ale ani nic hrozného. A ano, doporučil mi ten driling lékař v mém caru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 13:21

@ilonka12 Aha tak to se zeptám v caru a uvidim, co mi řekne doktorka.. ja ms bez vyvolání také vůbec nemám právě…dřív jsem to mívala také tak jednou za půl roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
17.4.17 13:26

@Barenka5 No já po této operaci a následném iui mám dvojčata, za což jsem ráda i když to bylo těžké, protože kluci byli nedonošení. Od porodu už mám měsíčky celkem pravidelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 15:15

@ilonka12 Tak to moc ráda slyším a přeji, ať jsou chlapci zdraví!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie