Dotaz na zdravotníky s malými dětmi

461
26.2.21 13:40

dotaz na zdravotníky s malými dětmi

Ahoj všem,
mám dotaz na zdravotnice, které mají školní děti.
Posíláte své děti do krizových tříd?
A pokud děláte na směny, posíláte je tam, jen když máte směnu nebo to neřešíte a chodí každý den?
Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.2.21 13:42

Budu posílat dceru do školky jen v ty dny co budu v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
26.2.21 14:01

Já tam dávám dceru 9 let od 6.30 do 15 hod pak ji vyzvedne babička, já mám službu do 18 hod, ale dcera by tam byla od 15 hod sama, ostatní děti chodí domů do 15 hod., popravdě nevím jak to všichni rodiče stíhají, já jsem policistka ne zdravotník a dřív než v 18 hod mě nikdo z práce nepustí. Teď tam budu dávat i dceru 3 roky, když zavřou školky, nárok na osetrovne prý nemám, když je ta škola zajištěna, ale učitelka z toho nadšená nebyla, prý tak malé dítě tam ještě neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
26.2.21 14:02
@pionyrka píše:
Já tam dávám dceru 9 let od 6.30 do 15 hod pak ji vyzvedne babička, já mám službu do 18 hod, ale dcera by tam byla od 15 hod sama, ostatní děti chodí domů do 15 hod., popravdě nevím jak to všichni rodiče stíhají, já jsem policistka ne zdravotník a dřív než v 18 hod mě nikdo z práce nepustí. Teď tam budu dávat i dceru 3 roky, když zavřou školky, nárok na osetrovne prý nemám, když je ta škola zajištěna, ale učitelka z toho nadšená nebyla, prý tak malé dítě tam ještě neměla. Jinak tam dcery budu dávat jen v dny, kdy budu v práci.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
26.2.21 14:19

Já je tam ted právě také dávám, jen když jsem v práci. Ostatní dny se učíme doma. Jenže mám čtyři děti - předškolák, 1. 3. a 5. třída. Takže do teď alespoň ty dva mladší do školy a školky chodili normálně a my se učili doma se dvěma.
Jenže teď, když zavřou všechno, tak si to popravdě v jednom člověku vůbec nedovedu představit. 3× online výuka, u prvňačky musím sedět, protože ta u toho sama nevydrží, do toho bavit předškoláka a pomáhat těm dvěma starším.
Když to bylo na podzim, tak jsme do toho marodili s covidem, takže byl doma i manžel. I tak to byl mazec. Ten teď ale normálně chodí do práce.
Netušíte někdo, jestli by si mohl na ty dny, kdy budou děti doma vzít OČR - když já je vlastně mohu dát do krizovky - jen je mi prostě lidsky blbý je tam dávat, když nemám směnu. Ale být doma na všechny čtyři sama a zajistit jim kvalitní výuku, to si popravdě nedovedu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
26.2.21 14:33

Manžel je policista a krizovou třídu jsme využili na podzim a využijeme ji teď znovu. Dcera chodí normálně celý týden. Je to pro ni lepší, musí mít stálý režim, jinak je na zabití. Navíc tam mají kvalitnější vybavení (rychlejší internet, kvalitní počítače, mikrofon, kamera…). A hlavně je v kolektivu, který ona tak moc potřebuje k životu.
Jo a taky se víc snaží před „cizí“ paní družinářkou, než doma, kde se snaží všechno odfláknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
26.2.21 14:49

A jsou ty třídy alespoň do večera, když máte službu? Protože do 16.hod by to spoustě lidí bylo k prdu. Já sice nejsem zdravotník, ale mám syna 7.třída, ten je šikovný a samostatný a do školky moc rád nechodíval, ale dcera 5 let je velice společenská a potřebuje k životu kolektiv, takže bude zase doma nešťastná, když se zavřou školky. Na druhou stranu to rozhodnutí chápu a Vám všem moc děkuji za Vaši práci. Já velice lituju, že jsem kdysi nešla studovat zdrávku. Paní doktorka mi tehdy nepodepsala přihlášku, že jsem jako dítě hodně marodila a měla alergie, tak jsem vystudovala obhodní akademii, ale nebavilo mě to tam a dodnes mě to velmi mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68666
26.2.21 15:01
@azalia píše:
Ahoj všem,
mám dotaz na zdravotnice, které mají školní děti.
Posíláte své děti do krizových tříd?
A pokud děláte na směny, posíláte je tam, jen když máte směnu nebo to neřešíte a chodí každý den?
Díky za odpovědi.

ne, jsou doma sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
26.2.21 15:08

Fungovat by ty třídy měly od 6 do 18 hod, ale u nás si děti vyzvedávaji kolem 15 hod, takže dceru vyzvedává babička, aby tam nemusela být do těch 18 hod, kdy já končím ve službě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
26.2.21 15:12

@pionyrka jasný,to chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
26.2.21 18:15

@carola u nás krizová třída od šesti do osmnácti. Družinářky jsou ochotné zůstat až do půl sedmé, pokud to vědí dopředu a není to denně. Ale co vím, tak většinou chodí domů jako běžná družina, tedy v pět. Děti tam tak dlouho nezůstávají.
Ale školková krizová třída končí o půl páté zárověň s běžnou skolkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6925
27.2.21 07:32

@azalia na podzim si manžel bral očr, když jsem byla v práci. Dostali jsme ho proplacene. Když jsem byla doma, tak chodil do práce, ale na jaro si pár chlapů bralo očr na jedno dítě, i když byla manželka na RD. Po pravdě jsem ani nezjišťovala, jak je to s krizovou školkou - naše děti by to psychicky nezvládly - změnu prostředí, cizí lidé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
27.2.21 12:13

Tak jsme asi pěkně v háji, krizové třídy budou jen pro děti zdravotníků. To bude mazec. Hlídání pro dceru sice nějak posháním, ale horší to bude s ní samotnou. Potřebuje kolektiv, kamarády, šrumec kolem sebe, při učení potřebuje autoritu „cizího“ člověka… Asi si už s předstihem objednám místo na psychiatrii :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat