Dotaz ohledně plynového kotle v bytě

110
15.1.20 15:12

Dotaz ohledně plynového kotle v bytě

Ahoj holky, taky se tak bojíte plynových kotlů? Já teda hrozně, hlavně po zkušenosti, která se mi předevčírem stala. Začal nám blbnout kotel ( Protherm), nejprve tak, že jsme zapli topení nebo chtěli pustit koutek na teplou vodu a kotel začal vydávat šílené zvuky, bouchání, ťukání, praskání a tak nějak, pak nám začal padat i tlak a zhasínat plamínek a skákalo tam FF i když se s kotlem nic nedělalo, nakonec jsem zavolal servis, který řekl, že je to čerpadlem, a odjel s tím, že odpoledne přijede s novým a konečně si budeme moct zatopit ( tvl, bez srandy, byli jsme zmrzlý až na kost, pomalu v bundách, a to mám doma 6letou a 5 měsíční holky) no, samozdřejmě jsem byla uplně nervama někde, aby to nebouchlo, tak byl vyplej, pak pán přijel, dal jiné čerpadlo a pak kouká a řika ze přijede ještě druhý den, a že kotel musí být vyplý dál, protože zjistil, že byla naprasklá hadice s plynem a] e se mohlo stát velké neštěstí. 8o :roll: :zed: no ve mě tak hrklo, dnes tady byl, dal novou hadici a rekl že už to topí a že teplá taky teče a odjel, no tak já rada že jo, ale furt mám hroznej strach, od té doby mám asi furt budu mít. No šla jsem se na kotel podívat a zjistila, že z jedné trubky nebo odkud prostě dále kape voda? proč? to je jako normální? takže topení jsem ještě nezapla, protože se bojím. kdyby náhodou někdo věděl, nebo chtěl poradit, klidně pošlu foto, kde to kape. nevím jestli to třeba přestane? já se do toho pánovi nepletla, a hlavně tomu vuuuubec nerozumím, takze nevim, co vse delal, jen vím, že vodu vypouštěl, protože chtěl kýbl a 3× ho byl vylít. Poradíte někdo? :oops: ( jsem sama, chlapa nemámy takže nehrozí, že by poradil on)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1177
15.1.20 15:17

Kotle mají většinou pojistky, takže nebouchnou. A kapat může voda třeba kvůli přetlaku, kotel ho tak uvolňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 15:18

Možná přetlak, ale nejlepší by bylo se zeptat asi toho servisáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.1.20 15:37

@Petula306 To si taky myslím, protože každej říká že to má být tak 1, 3 - 1, 5.. ale on mi tam nechal 2,3, teď je tam 2,1. není to moc? Myslíš, že už si muzeme konečně pustit topení? no mám z toho hruzu, no to mi taky známej říkal, že by měl mít pojistku, pokud ted není ruplá trubka s plynem, jako jsem měla ale to už je v pořádku, tu vyměnil. Když ono se to těžko hledá, odkud to kape, mě přijde, že z jedněch těch velkých matiček. jsou tam asi 3 a všechny mokré takže nevím z které. prostě trubka i matky jsou mokré, jelikož vím houby která trubka je na co, tak taky dobrý že jo, servisák nebyl nadšený, že musí něco opravovat, vubec se mnou nebavil, když jsem se ho ptala, jestli je tam nějaká pojistka, aby to nebouchlo nic mi neodpověděl, tak jsem radši už mlčela. Nemuzu nic, protože to je servisák přímo od tohodle kotle, můj majitel volal té firmě, co sem ten kotel dávali a oni poslali právě tohodle servisáka. Chjo fakt, jsem asi na hlavu, ale nezdá se mi to, teď už se toho kotle budu bát furt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.1.20 15:39

@Lennynnel No, asi nejspíš jo, zkusím mu zavolat a zeptám se ho :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
15.1.20 15:41

@Anet 123 take mame plynovy kotel v koupelne na ohrev vody i topeni. Bala jsem se uniku CO, tak mame hlasic. Do kotle vede plyn rovnou trubkou, zadna hadicka. Nelituji penez, ktere kazdy rok dame za servis (servisak chodi pred topnou sezonou a cely kotel rozebere, oplachne jednotlive casti a naposledy chtel i vysavac). Zavolej znovu servisakovi, porid si kvalitni hlasic a mistnost mej dobre vetranou. Nam servisak kazdy rok vypravi pripady z okoli, kdy lidi kaslali na pravidelny servis, vlezli do vany a uz nevylezli :( Jak mas stary kotel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
15.1.20 15:43

Pokud ti to kape, mohl zapomenout dat nekam tesneni. To se stalo nam. Servisak prijel a hned to napravil ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1437
15.1.20 15:46

Nam rikal 1,3 normalni, Ale my mame obrovsky, a u kazdeho kotle je to jinak, vyteklo z nej asi sest kybliku a pak to kapalo do hrnce cely odpoledne, to bylo v lete kdyz jsme se nastehovali, ja jsem z toho taky po, dela nekdy hrozny zvuky a neni mi to prijemny… no uz se tesim az bude po sezone a prijde zase revizak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 16:20

@Anet 123 lepší se zeptat, než aby se něco stalo. Minulý rok jsem take volala. Nezdálo se mi hučení :mrgreen: a nic to nebylo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.1.20 17:05

@luci.no No dobrý no, starý je asi cc 2013, ale muj majitel je.. nooo.. takže buh vi kde ho sebral, jen aby ušetřil a nedával do bytu novej, já tu jsem od roku 2015, každý rok kontrola, jenže tady mi to jentak někdo nechce dělat, protože minulej chtěl vidět planek jak vedou trubky ve zdech, ale plánek nemá ani majitel ani ten, který sem ten kotel dával, to je co? dnes mi nalepil na kotel novej lísteček kde je napsáno rok 2020 - čerpadlo, revize, hadice. to je to, co udělal, ten hlásič určitě pořídím, nemáš náhodou název toho svého? abych koupila teda nějakej dobrej, a na kolik to tak cca vyjde? větranou místnost? dobrý no, já ho mám v kuchyni ( mám kuchyň zároveň s obývákem) a v kuchyni vedle myčky jsou dvířka, tam je maličkatá místnost a tam je ten kotel. ( asi majitel chtěl, aby nebyl vidět, tak na něho udělal takovou místnůstku) to se těžko bude větrat, já ty dvířka nenechám otevřený kvuli dětem, aby nechytali nějaké hadice apod. u stropu je teda takovy kolečko, takže tam je asi to,, větrání,, :D no mám dost fakt :laughing: :roll: je teda pravda, že tam byl vždycky cítit trochu plyn, ( v ty mistnustce kde je kotel) a kazdej plynar co tu byl rikal, ze je to v pohode protoze je to tim, ze je ten kotel v uzavřený místnosti, ale tenhle servisák ( to je přímo ten, co patří pod firmu, co sem ten kotel instalovali) tak ten rikal ze to teda ne, že plyn nemuze jit citit, no a právě na to konto zjistil, že uchází plyn. no nevím, jsem z toho teda hotová, houby tomu rozumím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
15.1.20 17:33

@Anet 123 po nas nikdo nechtel videt planek. Kotel mame od roku 2013, stejne tak i hlasic. Ten drahy nebyl, tusim kolem 600,–. Nejaky si vyber podle recenzi. Plyn by nemel byt citit. Je dobre, ze to mas opravene. Pokud je v male mistnosti, kde netravis cas, melo by stacit vetrani treba jen ve dverich (takove ty pruduchy dole nebo nahore). Plyn je citit, toho bych se nebala. Horsi je to CO, ktere citit neni. Pokud si to nepletu, tak plyn je tezky a drzi se u zeme. CO je naopak lehci nez vzduch a mistnost se jim plni od stropu. Takze hlasic umistit do urovne hlavy. Nema treba kamaradka sikovneho manzela, ktery by ti poradil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
15.1.20 17:37

@Anet 123 jo a jeste nam servisak pravidelne kontroluje spaliny v komine (je tam mala dirka, kterou to kontroluje a vzdy ji zalepi) a taky pripadny unik plynu. Prave nam rikal, ze spousta servisaku jen otevre kotel, koukne a vezme penize. Ale ze je fakt potreba to dukladne umyt. Taky ta cena pak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.1.20 20:44

@luci.no No, mě dnes majitel překvapil, plynaře mi poslal hned druhý den ráno, a ví, že jsem s dětmi sama a vše platím z mateřské, tak mi volal, že opravu do 1000,– já a on zaplatil zbytek, tak jsem teda koukala a pěkně poděkovala, u něho to není jen tak. ( ve smlouvě máme jinak opravu do 5000,– hradí nájemník) máme to tak v baráku všichni. Tak mě překvapil, že mi takhle pomohl, jinak bych si neškrtla teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.1.20 20:51

@luci.no jo jinak tedy, volala jsem zpět servisákovi a zítra se přijede podívat na to, jak to kape. Tak pohoda, ať to radši zkontroluje že jo. :potlesk: a jinak holky hlásím, že jsem si už s dětmi hezky zatopila :lol: :mrgreen: ale posr..á jsem byla pěkně :D :lol: pořád jsem kotel poslouchala a už teda nehučí, nepraská :potlesk: a i nekapal? jakto? celá trubka suchá, což mě teda došlo, že je to trubka skrze teplou vodu, protože uschla tím topením, když jsem na ní sáhla byla uplně vařicí, takže ohřevem vody trubka uschla a nestačila dál kapat, kapala jenom, když nebylo puštěné topení a byla v trubce studená. teď jsem ještě nekoukala, jestli zase teče, když už netopím a trubka vychladla. Já totiž nemám termostat, který spustí topení když spadne v bytě určitá teplota. Topení si zapínám jen když chci já a pak si ho zas vypínám, hlavně když jdu pryč z bytu, tak topení nenechávám nikdy zaplé ( ani nevím, proč to tak dělám, asi pro jistotu) vím, že teta nademnou topí furt, má takovou tu krabičku, která ji to pravě spustí, když už v bytě není ta nastavená teplota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama