Dotaz - partner anti. test pozitiv - může dítě do školy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.1.22 20:28

Dotaz- partner anti.test pozitiv - může dítě do školy?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, jak je to tedka s opatřením. Partner (očkovaný na covid) si před chvílí dělal antigenní test kvůli práci. Vyšel mu jeden divně, byly tam dvě carky ale rozpité. Tak udělal druhý a tam je druhá slabá čárka. Volal šéfovi do práce a zítra si má zavolat obvodakovi. Ale jak je to s dítětem? Dcera 8 let, může jít do školy? nebo ne? Má dva dny mírný kašel, jinak ji nic není. Antigenní test nemám, partner dostal z práce jen dva. Takže ji test udělat tedka nemůžu. Nevíte jak to je? může do školy? Testovat by se zítra asi měli, nejsem si tím ale uplne jistá, protože dcera rikala, ze testovat už nebudou, ale neví kdy. Nevím co mám teda dělat, zkoušela jsem volat na nonstop linky hygieny ale všechno nedostupné a nemám se kde zeptat. Nerada bych, aby třeba někoho ve škole nakazila, pokud je pozitivní taky. Budu ráda za jakoukoliv radu a info.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
82397
23.1.22 20:34

Nevim jak to je podle opatření, ale do haje, to ti neni jasne co mas delat podle zdraveho rozumu :zed: Zak asi když partner ma pozitivni zest a dite kasel, tak ho nebudes cpat do dkoly, ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16003
23.1.22 20:35

Nechala bych dítě doma. A ty zůstaň také. A během zítřka bych se snažila zjistit podrobnosti na hygieně. Manžel bude mít buď 5 dní karanténu a nebo může jít na PCR test a když mu vyjde negativní, může hned zase do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
23.1.22 20:36

Ve škole se zítra testovat budou. Ale já bych dítě s příznaky (kašel) pro jistotu nechala doma a co nejdřív koupila nový test v lékárně. Bezpříznakové dítě bych do školy poslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7582
23.1.22 20:43

My jsme byly ve stejné situaci, manžel ve čtvrtek pozitivní antigen, dcera trochu rýmu, v pátek jsme zůstali doma a šli na pcr i dcera. Všichni tři negativní, zítra jdeme do práce a do školy. Je to fakt otravný, nejlepší by bylo přestat testovat, zbytečná saskarna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28710
23.1.22 20:44

Něco ji doma a zítra otestuj, ten jeden den se to nezblázní. V opačném případě by taky mohla poslat celou třídu do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32651
23.1.22 20:49
@Kriss Tina píše:
Něco ji doma a zítra otestuj, ten jeden den se to nezblázní. V opačném případě by taky mohla poslat celou třídu do karantény.

do karantény se při pondělním testování ve škole nechodí,
já bych dceru poslala do školy, však se budou ráno testovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 20:55

Má cerstva zkušenost. V úterý jsem měla v práci 2 antigenní testy pozitivní. Celá rodina jsme jeli na PCR. Jediná já pozitivní. Dnes znovu ostatní PCR a negativní, já jen antigen, též negativni. Hygiena mi napsala jen SMS o sebetrasovani. Poctivě jsem vyplnila celou rodinu a nikdo se neozval. A to jsem 3 ockovana a Covid jsme měli přesně před rokem. Co se týče příznaků, já slabá rýma a děti zelená rýma a kašel. No evidentně ne každá viroza je Covid a ne každý Covid je priznakovy. Prosím anonym. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2155
23.1.22 21:02

Do školy může, já bych jí tam ale neposílala. Stejně bude manžel nejspíš doma ne? Zrovna dneska nám psali ze školy, že mají 9 tříd v karanténě, že nemáme podceňovat příznaky.
A k testum dcera měla ve škole pozitivní antigen, potvrzeno pcr. Doma měla antigen negativní, já a mažel doma negativní, pcr manžel pozitivní, já negativní. Všichni bez příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82397
23.1.22 21:08
@stinga píše:

No, co tak pozoruju ty nase pred skolou, tak nez dojde na testování, tak je pripadny covid pečlivě rozšířen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
23.1.22 21:08
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, jak je to tedka s opatřením. Partner (očkovaný na covid) si před chvílí dělal antigenní test kvůli práci. Vyšel mu jeden divně, byly tam dvě carky ale rozpité. Tak udělal druhý a tam je druhá slabá čárka. Volal šéfovi do práce a zítra si má zavolat obvodakovi. Ale jak je to s dítětem? Dcera 8 let, může jít do školy? nebo ne? Má dva dny mírný kašel, jinak ji nic není. Antigenní test nemám, partner dostal z práce jen dva. Takže ji test udělat tedka nemůžu. Nevíte jak to je? může do školy? Testovat by se zítra asi měli, nejsem si tím ale uplne jistá, protože dcera rikala, ze testovat už nebudou, ale neví kdy. Nevím co mám teda dělat, zkoušela jsem volat na nonstop linky hygieny ale všechno nedostupné a nemám se kde zeptat. Nerada bych, aby třeba někoho ve škole nakazila, pokud je pozitivní taky. Budu ráda za jakoukoliv radu a info.

Ne, do školy jít nemůže. Podle aktuálních opatření chlap co nejdříve na PCR a vy všichni do pětidenní karantény. Všichni bez rozdílu.
Karantena se počítá den odběru je den 0 plus dalších 5 dní.
Možná se podaří uhadat s hygienou den odběru ten pozitivní antigen.
Syn(očko) se vrátil z lyžáku, kde se rozšířil covid. Dnes taky antigen slabě pozitivní. PCR už má odebrané a zítra nikdo nikam nejdeme. To fakt nemáš rozum? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6259
23.1.22 21:10

@stinga u nás chodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28710
23.1.22 21:10
@stinga píše:

Ja vím že se nechodi do karanteny hned, ale nedělám si iluze, že si ty děti ten test umí udělat správně, ty kde si posimraji na kraji nosu jsou asi tak spolehlive, jakoby si je nedělali vůbec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32651
23.1.22 21:14
@Kriss Tina píše:
Ja vím že se nechodi do karanteny hned, ale nedělám si iluze, že si ty děti ten test umí udělat správně, ty kde si posimraji na kraji nosu jsou asi tak spolehlive, jakoby si je nedělali vůbec :nevim:

jak myslíš, že to děláme v práci? :D
a po pondělním testování třídy do karantény nejdou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
23.1.22 21:18
@nozu píše:
Nechala bych dítě doma. A ty zůstaň také. A během zítřka bych se snažila zjistit podrobnosti na hygieně. Manžel bude mít buď 5 dní karanténu a nebo může jít na PCR test a když mu vyjde negativní, může hned zase do práce.

A na základě čeho má zůstat ona? Ne všude to jde, jen tak zůstat doma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat