Dotaz - partner anti. test pozitiv - může dítě do školy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
8197
23.1.22 22:04
@Lama Lama píše:
Psala jsem o karanténě zakladatelky. Ta do karantény na základě pozitivního ag prostě nepatří.

ona v ní mmch ani není

v karanténě je ten, kterého tam pošle hygiena, nikdo jiný jí do karantény poslat nemůže, taky proto má zaměstnavatel pozitivní antigeny hlásit na hygienu a řešit to s ní rovnou

jí na základě tohoto asi nepošle, rozhodně však zatím neposlala

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33811
23.1.22 22:05
@j.a.n.i1 píše:
Ano, nema narok na nic, ovšem pokud ma rozumneho doktora, tak bez ohledu na opatření pouzije selsky rozum a to ocr vystavi.

nesmysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74249
23.1.22 22:06
@Borrealis píše:
ona v ní mmch ani není

v karanténě je ten, kterého tam pošle hygiena, nikdo jiný jí do karantény poslat nemůže, taky proto má zaměstnavatel pozitivní antigeny hlásit na hygienu a řešit to s ní rovnou

jí na základě tohoto asi nepošle, rozhodně však zatím neposlala

jo, dyt píšu to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33811
23.1.22 22:07
@lucad77 píše:
To je pravda. Já jsem až do teď žila v domnění, že stačí JAKÝKOLI pozitivní test, aby kontakty mohly zůstat doma na neschopence a že je to nějak ošetřeno. Jinak to totiž vážně nemá cenu řešit. 8oPříspěvek upraven 23.01.22 v 21:51

ne, opravdu ne, antigeny nejsou směrodatné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
23.1.22 22:08

Fakt ti přijde normální posílat potenciálně nakazene dítě do skoly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
23.1.22 22:09
@stinga píše:
ne, opravdu ne, antigeny nejsou směrodatné

A proto se logicky už nemusí chodit na PCR. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4586
23.1.22 22:11

Dítě s kašlem patří do pelechu s čajem, ne do školy / školky. Covid necovid :roll: Prostě chlap na PCR a být doma, ty s dítětem nejlépe taky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8197
23.1.22 22:13

Přitom stačí použít obyčejný selský rozum

kašlající dítě v této době logicky do školky / školy neposílat

ten co měl pozitivní antigen má zůstat doma / i dle nařízení /, a ten bude s tím dítětem doma
jeho zaměstnavatel si to řeší s hygienou, po antigenu zůstává doma 5 dnů takže až do pátku včetně
neschopenku vystavuje hygiena

hotovo, žádného doktora zítra obvolávat není třeba a není co řešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
23.1.22 22:25
@Borrealis píše:
Přitom stačí použít obyčejný selský rozum

kašlající dítě v této době logicky do školky / školy neposílat

ten co měl pozitivní antigen má zůstat doma / i dle nařízení /, a ten bude s tím dítětem doma
jeho zaměstnavatel si to řeší s hygienou, po antigenu zůstává doma 5 dnů takže až do pátku včetně
neschopenku vystavuje hygiena

hotovo, žádného doktora zítra obvolávat není třeba a není co řešit…

To však neřeší možnost, že potencionálně nakažená může být i zakladatelka a ta do práce teda jít musí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
23.1.22 22:26

Neposlala bych do školy dítě s kašlem.

Co se týče antigenů… vzhledem k jejich spolehlivosti… jetě před měsícem bych možná řekla - ježišmarjá, kontakt, covid, zůstat doma, PCR, ať to nešíříme.
Dneska? Esemesky od hygieny mi tu tenhle týden pípaj, obvykle až poslední den karantény, takže si jen tak rekapituluji, kde všede mé dítě během té karantény, co jsme o ní nevěděli, vlastně couralo. vynásobím si to dvěma dětma a docházím k rozhodnutí, že každé dítě je potenciálně pozitivní test-netest (poslední pozitivní kontakt mého dítěte měl den předtím negativní antigen, zatímco spolužák s pozitivním antigenem naklusal druhý den do školy, neb PCR negativní). Takže pokud zrovna nemám SMS z hygieny, že je mé dítě v karanténě, tak doud nemá žádné příznaky, nehodlám se tím vzrušovat. Nebo bych je mohla obě zavřít doma preventivně, snad by se to za měsíc přehnalo z nejhoršího. Teď jedu v módu - všichni to dostaneme kdom těch, co už to dostali, a to ještě kdo ví jestli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8197
23.1.22 22:27
@lucad77 píše:
To však neřeší možnost, že potencionálně nakažená může být i zakladatelka a ta do práce teda jít musí. :think:

ano

úplně stejně jako 70 procent pracující populace aktuálně v regionech praha- - praha západ a praha východ

a ti taky do práce musí

a měli by, jinak to zde fakt klekne

a to nechcem a ani nemusíme

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
23.1.22 22:33
@Borrealis píše:
ano

úplně stejně jako 70 procent pracující populace aktuálně v regionech praha- - praha západ a praha východ

a ti taky do práce musí

a měli by, jinak to zde fakt klekne

a to nechcem a ani nemusíme

:kytka:

Nechápu souvislost. Těch 70 % má taky doma někoho s pozitivním testem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8197
23.1.22 22:38
@lucad77 píše:
Nechápu souvislost. Těch 70 % má taky doma někoho s pozitivním testem?

„potenciálně nakaženo“ – na to jsem reagovala, ne na test

reálně „potenciálně nakažených“, nebo ve skutečném kontaktu s aktuálně nakaženým je mnohem více než jen těch s pozit atg testem / vysoká nespolehlivost testů plus dost rozšířené falšování a obcházení testů /

aktuálně ve zmíněných okresech to bude někde kolem 70 procent…kdyby všichni
" potenciální" měli zůstat zítra doma, nevyjedou autobusy, ani vlaky, nemá nám kdo prodat chleba…nejsou sestry ani doktoři…v práci mám denně covidy a tak bych „správně“ měla sedět už x měsíců zavřena doma

už se to láme, naštěstí tedy a už zde jede varianta, při které skutečně všichni „potenciální“ nemusí sedět doma

už ne :)

;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
23.1.22 22:42
@Borrealis píše:
„potenciálně nakaženo“ – na to jsem reagovala, ne na test

reálně „potenciálně nakažených“, nebo ve skutečném kontaktu s nasazeným je mnohem více než jen těch s pozit atg testem / vysoká nespolehlivost testů plus dost rozšířené falšování a obcházení testů /

aktuálně ve zmíněných okresech to bude někde kolem 70 procent…kdyby všichni
" potenciální" měli zůstat zítra doma, nevyjedou autobusy, ani vlaky, nemá nám kdo prodat chleba…nejsou sestry ani doktoři…v práci mám denně covidy a tak bych „správně“ měla sedět už x měsíců zavřena doma

už se to láme, naštěstí tedy a už zde jede varianta, při které skutečně všichni „potenciální“ nemusí sedět doma

už ne :)

;)

Ano, a proto by se ta nesmyslná opatření měla konečně zrušit. Protože už dávno postrádají jakoukoli logiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8197
23.1.22 22:47
@lucad77 píše:
Ano, a proto by se ta nesmyslná opatření měla konečně zrušit. Protože už dávno postrádají jakoukoli logiku.

ano, jistě, myslím si to taky, logika? nula

u náš mohutně popadaly školy, resp paní učitelky, fakt mi není jasný kdo a jak ty školy obhospodaří :think:

/ naštěstí lehké průběhy, nebo malé, ale prostě budou tejden dom a tak jako tak…/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat