Dotaz - partner anti. test pozitiv - může dítě do školy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
57675
23.1.22 23:00

Blbákov neskutečný v tom dělají. Už jsou takové zmatky, že se v tom těžko vyznává. Mi to přijde, že se předhání, kdo vymyslí větší kok.tinu. Že se snad trumfují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
23.1.22 23:09

Nečetla jsem celou diskuzi, ale uvedu, jak jsem ve stejném případu postupovala já. Manžel pozitivní antigen v neděli. Děti lehká rýma. V pondělí ráno jsem je dovedla do školy, testy jsem vyzvedla a udělali jsme je s dětmi venku. Testy negativní, tak šli. V týdnu jsme šli na PCR a také negativní. Ne každá rýma je hned Covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
23.1.22 23:13
@lucad77 píše:
To však neřeší možnost, že potencionálně nakažená může být i zakladatelka a ta do práce teda jít musí. :think:

potencionálně nakaženo je tak 90% populace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
23.1.22 23:15
@lucad77 píše:
Ano, a proto by se ta nesmyslná opatření měla konečně zrušit. Protože už dávno postrádají jakoukoli logiku.

NO tak proč rozporuješ fakt, že kdo má příznaky, at zůstane doma a zakladatelka bez příznaků, at maže do práce… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
24.1.22 05:40
@Borrealis píše:
ano, jistě, myslím si to taky, logika? nula

u náš mohutně popadaly školy, resp paní učitelky, fakt mi není jasný kdo a jak ty školy obhospodaří :think:

/ naštěstí lehké průběhy, nebo malé, ale prostě budou tejden dom a tak jako tak…/
Ředitelé dostali k dispozici 10 dní ředitelského volna. Hygiena uzavírá třídu a školu při absenci vyšší jak 50 procent, přechází se na DV. Tak mi to řekli na hygieně před Vánoci, jestli to ještě platí :nevim: Včera vyšel taky článek, že chtějí navrhnout při vysokém procentu nemocnosti učitelů DV.
Jinak tedy ano, u syna lyžák rozpustili až po 2 dnech, co měli být všichni v karanténě :zed: A na PCR jsem ho chtěla poslat. Stejně tak uvažuje většina rodičů spolužáků.
Kdyby to fakt prodělal, aspoň nebude muset spěchat se třetí dávkou očkování. A věřím, že až přejde omikronová vlna, výhody certifikátů se zase vrátí.

Ano, zajistit školu bude problém. Proto u nás oceňuje vedení, že potenciálně nakažení zůstanou doma. Pravidla jsou daná a právě proto, aby se nemuselo zavírat, je lepší se s vedením domluvit. Na tom lyžáku u syna to bylo jak lavina, odjeli 2 žáci, teď je pozitivních několik, i očkovaní a ti, co covid někdy měli.

Syn může dostat výsledky až v úterý večer, o víkendu je otevřena jen soukromá laboratoř, tam to trvá. Za ty dva dny v práci, kdybych byla nakažená a než bych se dostala ofiko do karantény, to roznesu po celé škole. Třídy v družině mícháme a s dětmi jsem v úzkém kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
24.1.22 07:17
@Lama Lama píše:
NO tak proč rozporuješ fakt, že kdo má příznaky, at zůstane doma a zakladatelka bez příznaků, at maže do práce… :nevim:

To jsem rozporovat nechtěla, asi by to takto být mělo, ale ty opatření toto nenařizují, zakladatelka by klidně i to dítě s kašlem do školy poslat mohla, když u antigenu není povinnost nic ani pro blízké členy domácnosti. Přitom třeba na covid portále nabádají lidi, aby nečekali na hygienu a jako rizikové kontakty šli do karantény sami ihned, což ale technicky není možné ve spoustě zaměstnáních. A trasování vázne i tam, kde je potvrzený PCR. Pak se nedivím, že na to skoro všichni dlabou. :nevim:

Příspěvek upraven 24.01.22 v 17:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
24.1.22 07:23
@lucad77 píše:
To jsem rozporovat nechtěla, asi by to takto být mělo, ale ty opatření toto nenařizují, zakladatelka by klidně i to dítě s kašlem do školy poslat mohla, když u antigenu není povinnost nic ani pro blízké členy domácnosti. Přitom třeba na covid portále nabádají lidi, aby nečekali na hygienu a jako rizikové kontakty šly do karantény sami ihned, což ale technicky není možné ve spoustě zaměstnáních. A trasování vázne i tam, kde je potvrzený PCR. Pak se nedivím, že na to skoro všichni dlabou. :nevim:

No, já se taky nedivim. Ale víceméně si myslím, že to je smyslem naší vlády. Demonstrovat nějakou akci a přitom fakticky nechat ludi zvyknout, že tu covid je. Bohužel to odst.rou ti pionyri, co potrebujou všechno dodržovat, ideálně ještě nad rámec povinnosti. Mezi ty já nepatřím, takže jsem cajk. :jazyk: Děti jsou sice pravidelne v karantenach, ale než to prijde z KHS, tak obvykle druhý den konci, někdy to nepřijde vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
24.1.22 07:23
@Pears206 píše: Ředitelé dostali k dispozici 10 dní ředitelského volna. Hygiena uzavírá třídu a školu při absenci vyšší jak 50 procent, přechází se na DV. Tak mi to řekli na hygieně před Vánoci, jestli to ještě platí :nevim: Včera vyšel taky článek, že chtějí navrhnout při vysokém procentu nemocnosti učitelů DV.
Jinak tedy ano, u syna lyžák rozpustili až po 2 dnech, co měli být všichni v karanténě :zed: A na PCR jsem ho chtěla poslat. Stejně tak uvažuje většina rodičů spolužáků.
Kdyby to fakt prodělal, aspoň nebude muset spěchat se třetí dávkou očkování. A věřím, že až přejde omikronová vlna, výhody certifikátů se zase vrátí.

Ano, zajistit školu bude problém. Proto u nás oceňuje vedení, že potenciálně nakažení zůstanou doma. Pravidla jsou daná a právě proto, aby se nemuselo zavírat, je lepší se s vedením domluvit. Na tom lyžáku u syna to bylo jak lavina, odjeli 2 žáci, teď je pozitivních několik, i očkovaní a ti, co covid někdy měli.

Syn může dostat výsledky až v úterý večer, o víkendu je otevřena jen soukromá laboratoř, tam to trvá. Za ty dva dny v práci, kdybych byla nakažená a než bych se dostala ofiko do karantény, to roznesu po celé škole. Třídy v družině mícháme a s dětmi jsem v úzkém kontaktu.

Ano, u nás je to taky tak. Při našem malém počtu pedagogických pracovníků to ani jinak nejde, jsme všichni pořád spolu.

Ale myslím, že těch 10 dnů ještě není úplně schváleno a stejně to neřeší problém rodičů, co s dětmi, když u ŘV není nárok na OČR. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
24.1.22 07:28

@lucad77 Když měla dcera covid někdy v půlce prosince, nikdo nás netrasoval. Jen přišla SMS z hygieny, že nestíhají :mrgreen:
Je to jak u blbečků na dvorečku. Karantena i izolace jsou sice kratší, ale vztahují se na všechny. I těch 5 dní může být ale dlouho, pokud zrovna v nich máš dlouho naplanováno něco důležitého, co nejde jen tak přesunout a nahradit. Nedivím se, že na to lidi dlabou a mnohdy pozitivní antigen nikomu neřeknou a na PCR nepůjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
24.1.22 07:30

@lucad77 Není to ještě schváleno? Vždyť se o tom jednalo minulý týden, ale nevím, s jakým výsledkem. Psali u toho, že rodiče budou mít nárok na OČR.

My máme zase třídy s malým počtem žáků. Takže není možnost v družině nemíchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
24.1.22 07:31
@Pears206 píše:
@lucad77 Když měla dcera covid někdy v půlce prosince, nikdo nás netrasoval. Jen přišla SMS z hygieny, že nestíhají :mrgreen:
Je to jak u blbečků na dvorečku. Karantena i izolace jsou sice kratší, ale vztahují se na všechny. I těch 5 dní může být ale dlouho, pokud zrovna v nich máš dlouho naplanováno něco důležitého, co nejde jen tak přesunout a nahradit. Nedivím se, že na to lidi dlabou a mnohdy pozitivní antigen nikomu neřeknou a na PCR nepůjdou.

Socialne zkonci pandemie drive, nez medicinsky. Pry to tak byko i u Spanelske chripky. 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
24.1.22 07:36
@Lama Lama píše:
Socialne zkonci pandemie drive, nez medicinsky. Pry to tak byko i u Spanelske chripky. 2 roky.

Jj, přiznám se, že u nás bylo jedinou motivací poslat syna na PCR víra, že pokud vyjde pozitivní, nikdo ho nějakou dobu nebude tlačit do třetí dávky očkování.
Provozuje závodně bojový kontaktní sport, jezdí pravidelně na závody a tam by se s tlakem mohl setkat.
Jinak nám to všem komplikuje akorát situaci. Ale pořád je šance, že bude negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38932
24.1.22 17:35
@Pears206 píše:
Ne, do školy jít nemůže.Podle aktuálních opatření chlap co nejdříve na PCR a vy všichni do pětidenní karantény. Všichni bez rozdílu.
Karantena se počítá den odběru je den 0 plus dalších 5 dní.
Možná se podaří uhadat s hygienou den odběru ten pozitivní antigen.
Syn(očko) se vrátil z lyžáku, kde se rozšířil covid. Dnes taky antigen slabě pozitivní. PCR už má odebrané a zítra nikdo nikam nejdeme. To fakt nemáš rozum? :nevim:

to jsi vzala kde, vůbec se na PCR nemusí, kromě školství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38932
24.1.22 17:40
@Pears206 píše: Ředitelé dostali k dispozici 10 dní ředitelského volna. Hygiena uzavírá třídu a školu při absenci vyšší jak 50 procent, přechází se na DV. Tak mi to řekli na hygieně před Vánoci, jestli to ještě platí :nevim: Včera vyšel taky článek, že chtějí navrhnout při vysokém procentu nemocnosti učitelů DV.

To volno ještě není schválené, tak s ním těžko můžou hospodařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
24.1.22 18:02
@Borrealis píše:
ano

úplně stejně jako 70 procent pracující populace aktuálně v regionech praha- - praha západ a praha východ

a ti taky do práce musí

a měli by, jinak to zde fakt klekne

a to nechcem a ani nemusíme

:kytka:

Mne vcera říkala kamoska, co dela vedouci v Lidlu, ze jim kvuli nesmyslným karantenam chybi lidi uplne všude a ze treba ve skladu nekde na centrale je prostě malo skladniku, takze do jejiho obchodu prijede méně zboží, neb ho nema prostě kdo nachystat. A jako prazdny regaly a nemít co koupit k jidlu fakt asi nechce nikdo, nebo? Uz je to opravdu bizar a snad brzo skonci tohle hrani si na boj s virem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat