Dotaz pro fakturantky nebo účetní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 16:05
Dotaz pro fakturantky nebo účetní

Hezké odpoledne,

mám prosím dotaz na nějakou fakturantku nebo účetní ohledně dobropisu pro zákazníka, který dostal špatný materiál, na vlastní náklady si ho odvezl dodavateli zpět a teď požaduje samozřejmě vrácení peněz za vrácený materiál a navíc chce proplatit vícenáklady, které mu vznikly za dopravu k dodavateli.
Dobropis vytvořím klasicky, že vrátím materiál v pc na sklad v přesném množství, které bylo vráceno a tím se mi automaticky vytvoří k tomu příslušný dobropis - opravný daňový doklad. Jak tam ale „nacpu“ ty vícenáklady? Podle mě by měl ten zákazník nám vystavit fakturu na vícenáklady a tu bychom proplatili. Ale to naše vedení ve firmě nechce, protože máme velmi přísné podmínky při zakládání nového dodavatele do systému a tím by se vše prodloužilo a zkomplikovalo.
Další „nápad“, co vedení má, je, že mám vystavit novou fakturu s mínusovou hodnotou. To ale přece nebude mít status dobropisu nebo ano? A ani si nejsem jistá, že by to v systému šlo, vystavit dobropis jen tak ze „vzduchu“, ten přece musí být vázaný na tu původní fakturu…
Tak teď nevím, přemýšlím, jak to vyřešit, aby to bylo účetně správně, máme interní účetní systém, který je napojen na centrálu v Polsku a je hrozně komplikovaný, nemám se koho doptat u nás ve firmě, natož to řešit ještě polsky. :-)

Prosím o zachování anonymity, nechci veřejně řešit věci, které se týkají mé práce.
Moc děkuji.

A.

Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 22.11.18 17:03

Mate pravdu, nelze udelat dobropis na vic nez 100% resp to neni logicke, separatni faktura od toho odberatele by byla lepsi. Kdyz to vedeni nepovoli, co nejaka smluvni sankce/kompenzace?

Hanula1212
Kelišová 5234 příspěvků 23.11.18 06:57

A bral si správný materiál? Pokud ano, šlo by udělat nějakou slevu z toho nového.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomejeho rodina musela zasáhnout: Za Jirkou se nikdo bez hesla nedostane!

Jiří Pomeje (54) bojuje s rakovinou v Nemocnici Na Pleši, kde se zdá, jako by... číst dále >

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >