Menstruace a horská túra

4.5.20 12:38

Dotaz pro milovnice hor - Menstruace a horská túra

Zdravím,
měla bych takový ošemetný dotaz pro všechny sportovkyně a horalky.
Po 17ti letech jsem konečně dala sbohem antikoncepci. Jsem nadšená a spokojená. Nevím, proč jsem to neudělala dřív.
Samozřejmě to ale s sebou přineslo hodně otázek. Většinu jsem vyřešila operativně, ale s jednou si pořád nevím rady. :D
S partnerem (a také s celou velkou bandou kamarádů) chodíme rádi a často do hor na několikadenní túry. Normálně jsem si dokázala vypočítat, kdy mohu jít a kdy ne. Popřípadě jsem si holt o nějaký ten den menstruaci posunula pomocí HA.
No, teď tuhle možnost nemám. Zaprvé absolutně nevím, kdy to dostanu (někdy po dvou týdnech a někdy po šesti týdnech) a za druhé si to nemohu oddálit.
Je mi jasné, že je třeba se zásobit na cestu vším, co je možné. Vlhčené ubrousky, desinfekční hygienické gely, malé i velké tampony, slipové vložky, klasické vložky,… (V tomto bodě mě mrzí, že jsem ještě nenašla ten správný kalíšek. Už jsem vyzkoušela asi 5 různých a prostě to nejde).
Prosím o nějaké další tipy, co s sebou.
A hlavně - nejdůležitější otázka - co vzít s sebou jako odpadkový koš? Musím všechny tyhle použité propriety někam narvat, že jo. Ale nevím do čeho. Mělo by to být neprůhledné (ale pevné) kvůli tomu, že nás jde víc. Také to musí být dobře uzavíratelné, protože třeba dva dny nepotkám nic, kde bych to mohla vyhodit a nechci, aby to zapáchalo. Zároveň to musí být skladné a lehké, abych to v klidu narvala do krosny.
Hledala jsem na netu, kde se dalo, ale nic jsem nenašla. Ale přeci to musí holky nějak řešit, když jdou do hor, že jo?
Máte nějaké tipy?
Budu vděčná za cokoli!
Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3293
4.5.20 12:54

@Nikoltýna já teda nejsem žádná velká horalka :-) ale vzala bych si vlhčený ubrousky, spíš asi vložky než tampony, když nemáš jak si ty ruce pořádně umýt. A odpad bych dávala do nějakého uzavíratelného sáčku a ten třeba ještě v neprůhledné tašce.
A ten kalíšek - to si nedovedu představit, jak se o něj starat takhle nadivoko několik dní, ale třeba má někdo zkušenost :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
4.5.20 13:01

Mě napadlo, že si můžeš pořídit pytel na skladování dětských plen, do něj dáš ještě obyčejný pytlík nebo igelit a až ten bude plný tak vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
4.5.20 13:01

Za bezdětna jsem to řešila takovým těma uzaviratelnyma pytlikama. Jsou sice průhledné, ale když jsem to v krosne, tak je to jedno. Mela jsem to teda jednodušší v tom, ze jsme šly same holky a všechny jsme to o všech věděly, nebyla jsem jediná. Proti zápachu kapnout buď tea tree oil nebo třeba levanduli. Teď bych si vzala pytlíky na pleny. Jsou uzaviratelne, parfemovane. Koupila jsem v DM, vypadá to stejně, jak vlhcene ubrousky. A teda doporučim se před cestou úplně oholit, ta hygiena se pak mnohem líp udržuje. A vzít i nějaký krém se zinkem, zasyp nebo cokoliv na dětské opruzeniny. Nikdy jsem na to netrpěla, ale když jsem se týden myla jen vlhcenyma ubrouskama, tak jsem sem tam nějakou vyrazku měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14094
4.5.20 13:19

Tampony na hory jsem nikdy nebrala kvuli hygiene. Nosivala jsem Lactacyd vlhcene ubrousky. Vlozky jsem vzdy zabalila poradne do obalu od nove vlozky a pak do obyc igelitaku a vse skladovala v pevnem pytliku - treba mala nepruhledna igelitka uplne stacila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25411
4.5.20 13:22
@Jitul.kaaa9 píše:
@Nikoltýna já teda nejsem žádná velká horalka :-) ale vzala bych si vlhčený ubrousky, spíš asi vložky než tampony, když nemáš jak si ty ruce pořádně umýt. A odpad bych dávala do nějakého uzavíratelného sáčku a ten třeba ještě v neprůhledné tašce.
A ten kalíšek - to si nedovedu představit, jak se o něj starat takhle nadivoko několik dní, ale třeba má někdo zkušenost :-)

S kalíškem se funguje líp, stačí flaška s čistou vodou a desinfekční tablety.

Zakladatelko, já bych si vzala igelitové pytlíčky, kde bych vždy použitou věc zabalila do sáčku a zauzlovala a to pak můžeš dát do jakékoliv neprůhledné igelitky, pro pocit jistoty třeba pul pytlík a pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
4.5.20 13:24
@Aspera píše:
S kalíškem se funguje líp, stačí flaška s čistou vodou a desinfekční tablety.Zakladatelko, já bych si vzala igelitové pytlíčky, kde bych vždy použitou věc zabalila do sáčku a zauzlovala a to pak můžeš dát do jakékoliv neprůhledné igelitky, pro pocit jistoty třeba pul pytlík a pleny.

a kolik té vody s sebou potřebuješ mít třeba na 3-4 dny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
4.5.20 13:40

Kamaradka to vyresila uzaviratelnym pytlikem, nosila sebou takovy plechacek a vecer to v nem palila :lol: pak popel zahrabala, mela tampony, intimni ubrousky a vsecky jsme se oplachovaly takovou tou strikaci flaskou a intim gelem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25411
4.5.20 13:44
@Jitul.kaaa9 píše:
a kolik té vody s sebou potřebuješ mít třeba na 3-4 dny?

Já řeším jen jednodenní akce a to mi stačí půllitrovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 14:05

Vždycky jsem si brala jenom vložky. A každý večer jsem se umyla. Buď přímo v potoku anebo jsem si nabrala vodu z potoka do flašky, dřepla jsem si a umyla se takto. Prvních pár dní menstruace jsem se umývala podle potřeby i ráno.
Vložky jsem dávala normálně do obyčejného igelitového pytlíku a jak jich tam bylo pár, tak jsem to zauzlovala a přidala do tašky, ve které jsme nosili odpadky.
Vůbec mě nenapadlo brát nějaké gely nebo vlhčené ubrousky, chodili jsme na těžko a počítala jsem každý gram v batohu. Měli jsme obyčejné mýdlo, většinou jedno do dvojice. Někdy jsem mýdlo doma dokonce přepůlila a nesla jsme jen půlku, abych ušetřila pár gramů :-)))

• Citovat
  • Nahlásit
1972
4.5.20 14:35

Nechala bych si předepsat Noretisteron na oddálení MS a před túrou bych si ho začala brát. Pokud teda nechodíte každý měsíc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
4.5.20 15:26

S menstruaci uz jsem absolvovala i nekolik dalkovych treku.

Pokud nemas ten kalisek (coz je za me zatim uplne nejlepsi varianta), vzala bych proste tampony a k nim si dokoupila dezinfekcni ubrousky v DM na utreni rukou pred zavedenim. Tyhle dezinfekcni ubrousky pouzivam bezne pri vylevani kalisku (pozn. pro jeden z dotazu - kalisek jsem vzdycky proste oplachla troskou vodou, kterou mam v hydrovaku na piti, behem jeho pouzivani nic nedezinfikuju ani doma, ani na treku, vydezinfuju ho a ulozim do pytliku az po skonceni menstruace) a bohate to staci.

Tampon po vyndani normalne zabalim do papiroveho kapesniku a strcim do uzaviratelneho zip sacku a ten nosim v textilnim nepromokavem sacku (neco jako tohle: https://www.ferrino.cz/…0-l/38581-0/, akorat no name a z Aliexpressu).

Příspěvek upraven 04.05.20 v 15:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
4.5.20 15:27
@Anonymní píše:
Vždycky jsem si brala jenom vložky. A každý večer jsem se umyla. Buď přímo v potoku anebo jsem si nabrala vodu z potoka do flašky, dřepla jsem si a umyla se takto. Prvních pár dní menstruace jsem se umývala podle potřeby i ráno.
Vložky jsem dávala normálně do obyčejného igelitového pytlíku a jak jich tam bylo pár, tak jsem to zauzlovala a přidala do tašky, ve které jsme nosili odpadky.
Vůbec mě nenapadlo brát nějaké gely nebo vlhčené ubrousky, chodili jsme na těžko a počítala jsem každý gram v batohu. Měli jsme obyčejné mýdlo, většinou jedno do dvojice. Někdy jsem mýdlo doma dokonce přepůlila a nesla jsme jen půlku, abych ušetřila pár gramů :-)))

My chodime taky na tezko, ale kdyz si vezmu, kolik bych potrebovala vlozek, tak to ty hygienicke ubrousky vyjdou podle me na vahu vyrazne lehceji. A taky objemove to bude vyhodnejsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14094
4.5.20 16:32
@Anonymní píše:
Vůbec mě nenapadlo brát nějaké gely nebo vlhčené ubrousky, chodili jsme na těžko a počítala jsem každý gram v batohu. Měli jsme obyčejné mýdlo, většinou jedno do dvojice. Někdy jsem mýdlo doma dokonce přepůlila a nesla jsme jen půlku, abych ušetřila pár gramů :-)))

Ja brala treba 6 jednotlive balenych vlhcenych. Zadna extra vaha. Mydlo jsme bravali 1 na skupinu ;) (jezdili jsme v 2 - 6, na max 3 tydny).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
4.5.20 19:06
@Jitul.kaaa9 píše:
A ten kalíšek - to si nedovedu představit, jak se o něj starat takhle nadivoko několik dní, ale třeba má někdo zkušenost :-)

A spodek si umeje jak, když si má vzít raději vložky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat