Dotazník - pacienti, beroucí léky na vysoký krevní tlak

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
19.11.19 08:51

Dotazník - pacienti, beroucí léky na vysoký krevní tlak

Dobrý den,
momentálně pracuji na práci, která se zaobírá hypertenzí, respektive vysokým krevním tlakem. Součástí této práce je také dotazník, který je určený pro pacienty, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak. Pokud by se prosím někdo v diskuzi našel, kdo beré léky na vysoký krevní tlak, byl bych Vám moc vděčný, kdyby jste mi dotazník vyplnili.
Zároveň pokud máte jakékoliv dotazy k tématu hypertenze, klidně se ptejte, rád odpovím.
Zde je odkaz na elektronický dotazník:

https://www.survio.com/…0E9P9W7N9Q7B

Přeji hezký zbytek dne
Ondra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22981
19.11.19 09:01

Dotazník nevyplním tvůj předpoklad je že vysoký krevní tlak je díky váze a solení a kouření, není tam možnost jiné varianty
co přesně studuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18943
19.11.19 09:07
@Ondra19 píše:
Dobrý den,
momentálně pracuji na práci, která se zaobírá hypertenzí, respektive vysokým krevním tlakem. Součástí této práce je také dotazník, který je určený pro pacienty, kteří užívají léky na vysoký krevní tlak. Pokud by se prosím někdo v diskuzi našel, kdo beré léky na vysoký krevní tlak, byl bych Vám moc vděčný, kdyby jste mi dotazník vyplnili.
Zároveň pokud máte jakékoliv dotazy k tématu hypertenze, klidně se ptejte, rád odpovím.
Zde je odkaz na elektronický dotazník:

https://www.survio.com/…0E9P9W7N9Q7B

Přeji hezký zbytek dne
Ondra

Pro kterou firmu pracujete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.19 09:07

Dotazník není koncipovaný tak, aby se zjistilo, z čeho krevní tlak vzniká. Těch faktorů je několik. U většiny, až 90% se jedná o tzv. esenciální hypertenzi, což znamená, že nejsme schopni identifikovat příčinu. Dotazník je stavěný na to, aby poukázal, jestli jsou lidem dobře přepepisovány antihypertenziva, ve vhodné kombinaci a jestli jsou dobře kompenzovaní (tzn. zda mají tlak na požadovaných hodnotách). Zbylé otázky jsou pouze jako doplnění základního souboru pacientů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.19 09:08

Nepracuji pro žádnou firmu, vystudoval jsem farmacii a momentálně si dodělávám ještě jedno vzdělání a pracuji na této práci týkající se problematiky hypertenze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18943
19.11.19 09:10
@Ondra19 píše:
Dotazník není koncipovaný tak, aby se zjistilo, z čeho krevní tlak vzniká. Těch faktorů je několik. U většiny, až 90% se jedná o tzv. esenciální hypertenzi, což znamená, že nejsme schopni identifikovat příčinu. Dotazník je stavěný na to, aby poukázal, jestli jsou lidem dobře přepepisovány antihypertenziva, ve vhodné kombinaci a jestli jsou dobře kompenzovaní (tzn. zda mají tlak na požadovaných hodnotách). Zbylé otázky jsou pouze jako doplnění základního souboru pacientů.

Tak to nebude lehký. Zrovna včera jsem měl exces, shodou okolností při návštěvě lékaře. Příčina nejasná. :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
19.11.19 09:20
@Ondra19 píše:

tak i dobře kompenzovaný tlak mívá výkyvy takže, když ti napíšu momentální tlak který je o. k. budeš spokojený že jsem kompenzovaná tak se mi tlak z důvodu nemoci zhorší a budeš nespokojený že nejsem kompenzovaná i když zhoršení je jen přechodný, pořád mi nedochází co tím když ti napíšu momentální tlak zjistíš nic nezjistíš protože nebereš v potaz nemoci které způsobují problémy s tlakem i při dobré kompenzaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
19.11.19 09:21
@M_Vladim píše:
Tak to nebude lehký. Zrovna včera jsem měl exces, shodou okolností při návštěvě lékaře. Příčina nejasná. :palec: :mavam:

včera byli erupce mě bylo od tlaku taky zle, už se mi to dlouho nestalo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.19 09:24

Pokud byste se v tom s prominutím,,šťourala" až takhle, tak by potom nemělo smysl ani měření tlaku u doktora, protože byste jsi mohla říct, že vlastně doktor naměřil dobrý tlak, ale co když se mi udělá špatně a budu mít jinou nemoc. Předepíše Vám další léky na tlak? Nepředepíše, bude řešit přičínu toho, co ten tlak rozhodilo. Zabíháte moc do detailů na které ten dotazník není koncipovaný, je koncipovaný pouze na hypertenzi, další onemocnění v potaz nebere. Děkuji za pochopení a přeji hezký zbytek dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
19.11.19 09:29
@Ondra19 píše:
Pokud byste se v tom s prominutím,,šťourala" až takhle, tak by potom nemělo smysl ani měření tlaku u doktora, protože byste jsi mohla říct, že vlastně doktor naměřil dobrý tlak, ale co když se mi udělá špatně a budu mít jinou nemoc. Předepíše Vám další léky na tlak? Nepředepíše, bude řešit přičínu toho, co ten tlak rozhodilo. Zabíháte moc do detailů na které ten dotazník není koncipovaný, je koncipovaný pouze na hypertenzi, další onemocnění v potaz nebere. Děkuji za pochopení a přeji hezký zbytek dne.
:lol: ne kardiolog příčinu onemocnění řešit nebude, kardiolog se zeptá na onemocnění což je snad základ a ví že některé nemoci tyto výkyvy způsobují a bude s tím počítat a mě jako pacienta s tím seznámí a poradí co dělat a dá léky na rychlé sražení tlaku.
Pokud u dotazníku neřešíš detaily tak nemá objektivní význam, o což by jsi měl mít zájem, doufej že až to předložíš že se nenajde štoura a nehodí ti to na hlavu ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.19 09:32

Nemusíš se bát, dotazník, který je jen malou součástí byl dávno prodiskutován se všemi kapacitami, kteří na práci pracují. Nikdo v tom nenašel nic špatného, protože podobný dotazník už dělali někteří kolegové předemnou. Jediný šťoura se našel, ale v této diskuzi :-) Tím tuto diskuzi s tebou uzavírám a přeji hezký zbytek dne a co nejméně štourání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
19.11.19 10:15

Chtěla bych vidět ty kapacity, kteří tento dotazník schválily. Toto by mi neprošlo ani na gymplu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18943
19.11.19 13:44
@ka2ka píše:
včera byli erupce mě bylo od tlaku taky zle, už se mi to dlouho nestalo :think:

Takhle úplně to nebylo, změnila se maličko kombinace léků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.19 16:06

Přibylo mi několik vyplněných dotazníků, nikde jinde jsem to nedával, takže Vám moc děkuji za ochotu. Pokud by se ještě někdo další našel, budu moc rád.
Děkuji.

Ondra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat