Dotazník Výživa v těhotenství

2
31.12.19 11:59

Dotazník Výživa v těhotenství

Dobrý den, jsem studentkou 4. ročníku oboru zdravotnický asistent. Tento školní rok jsem se rozhodla zapojit do středoškolské odborné činnosti, v oboru zdravotnictví, s prací, která se bude zabývat stravovacími návyky a výživou v období těhotenství. Tímto bych vás chtěla požádat o vyplnění mého dotazníku. Ve většině otázek budete vybírat z několika možností, některé otázky jsou otevřené.
Prosím o vyplnění pouze od žen, které jsou v tuto dobu těhotné. :)

https://www.survio.com/…6Y7X2Y5K4E6D

Děkuji za vyplnění mého dotazníku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17324
31.12.19 12:10

Vyplneno. Zarazil me vyber mnozstvi. 1-2× denne je odpoved asi na 90% otazek. Kolikrat za den bych musela jist, abych se dostala na 6-7?

Uz 3-5 mi prijde nesmyslne mnoho. Kdyz si dam na snidani treba chleba s maslem a plus kavu s mlekem, tak na obed a veceri mi vyjde 1-2 porce masa a 1-2 porce zeleniny.

A to ne vzdy vubec snidani jim. Jenom v prvnim trimestru fakt kazdy den, ale asi od 4m jim prakticky jenom obed a veceri a na snidani mam kavu s mlekem, tak jak jsem zvykla.

Zkratka a dobre, 1-2× denne je odpoved na prakticky vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1821
31.12.19 12:12

Vyplněno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
31.12.19 12:14

Vyplněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5690
31.12.19 12:54

@warita u ovoce a zeleniny je to naprosto jednoduché. Snídaně, vždy nějaká zelenina, Ke svačině jsem schopná sníst 2 mandarinky, k obědu další zeleninu, k odpolední svacince třeba 2 rajčata a k večeři zase nějakou zeleninu a máš to 7 porci zeleniny a ovoce.

Spíš mi tam chybělo víc kombinaci, jako to se vaří jen v páře nebo jen smaží??? Nebo jen nizkotucny mléčné výrobky a jen tučně, nic mezi tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
31.12.19 12:54

Vyplněno, ale je to odfláknutý dotazník. Málo možností, ještě ke všemu se neustále opakují. Výsledek nebude moc relevantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1766
31.12.19 13:06

Naprosto k ničemu dotazník, ani jsem ho nevyplnila. Když ani jednou denně nejim pečivo, ryzi ani testoviny ani mléčné výrobky, co mám dávat?

Naprosto nelogické je odpovídat, ze zařazují 1-2 porce denne a pal je tam zase možnost 3× týdne. A když jim ponoruxne sýry i bílé jogurty tak mám zakriknout co? Úplně odflaknute a naprosto nesmyslné stvorene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
31.12.19 13:10

@Tableta Tak je to SOČka, tak tam se asi moc relevantní studie nečeká :D Když jsem chodila na SŠ tak jsme jí dělali všichni abychom si to mohli napsat do přihlášek na VŠ, jen aby byla čárka o aktivitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
31.12.19 13:11
@Pidulka1991 píše:
@warita u ovoce a zeleniny je to naprosto jednoduché. Snídaně, vždy nějaká zelenina, Ke svačině jsem schopná sníst 2 mandarinky, k obědu další zeleninu, k odpolední svacince třeba 2 rajčata a k večeři zase nějakou zeleninu a máš to 7 porci zeleniny a ovoce.Spíš mi tam chybělo víc kombinaci, jako to se vaří jen v páře nebo jen smaží??? Nebo jen nizkotucny mléčné výrobky a jen tučně, nic mezi tím…

aha… ja nevim.

Treba ted tento vikend:

rano udelal manzel na snidani domaci vajicka na sunce (93% obsah masa) a k tomu krajic chleba a kavu s mlekem. A protoze to byla dost vydatna snidane, ja nejsem zvykla snidane jista navic jsme ji jedli pozde, tak jsem az do 4h nemela hlad. Ani manzel ne, jinak bych asi uvarila obed.

Kolem 4 odpoledne jsem uznala, ze by to chtelo neco udelat k jidlu, rozhodla jsem se pro mexicke fajitas. Nakrajela jsem bio hovezi a namarinovala. V mezicase jsem ze 2 avokad udelala guacamole, do toho prisla cibulka, cesnek, 4 cherry rajcatka, avokada, olivovy olej, limetkova stava. Maso jsem osmahla spolu s cibuli a 3 paprikama. Jedli jsme to s tortillama, MNAM. Dala jsem si 2 plnene tortilly a pak uz jsem fakt nemohla. Manzel ostatne taky. K veceri jsem pak uz mela jenom hrst orisku na chut, protoze hlad jsem po obede fakt uz nemela.

A tak to nejak chodi vseobecne. Zeleniny v tom bylo dost, ale taky ty 2 porce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7754
31.12.19 13:30

20 otázka nemá smysl. Když sem zaskrtla, že jsem neměla žádný potíže v těhotenství tak otázka jestli se ty problémy zlepšily úpravou strany je trochu mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
31.12.19 13:33
@JancaS84 píše:
20 otázka nemá smysl. Když sem zaskrtla, že jsem neměla žádný potíže v těhotenství tak otázka jestli se ty problémy zlepšily úpravou strany je trochu mimo.

taky jsem se nad tim pozastavila.

Celkove je ten dotaznik dost nesmyslny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
31.12.19 13:44
@katintheBOx63 píše:
@Tableta Tak je to SOČka, tak tam se asi moc relevantní studie nečeká :D Když jsem chodila na SŠ tak jsme jí dělali všichni abychom si to mohli napsat do přihlášek na VŠ, jen aby byla čárka o aktivitě.

No vidíš, a já jsem kvůli ročníkové práci z Psychologie a komunikace měla o stupeň horší známku u maturity.

Taky obor zdravotnický asistent, mmch. Ale myslela jsem, že je teď místo toho praktická sestra :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
31.12.19 13:47

@Tableta Tak to jste meli zajimavou skolu, když SOČ co je dobrovolná nepovinná záujmová aktivita měla dopad na znamky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
31.12.19 13:49

Děkuji všem za zpětnou vazbu, vyplnění a komentáře. Díky nim jsem si uvědomila, že je opravdu nesmyslný a špatně vytvořený a měla jsem se nad tím více zamyslet a promyslet to. Celou práci nejspíš vzdám, ale děkuju za přípovínky a příště se to budu snažit udělat lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
31.12.19 14:30

@katintheBOx63 :oops: ajo, omlouvám se, nevšimla jsem si, že to nemá do oficiálního předmětu. To já jsem měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat