Dotazy k PPM

Anonymní
13.8.20 22:31

Dotazy k PPM

Ahojky :) ráda bych se zeptala na pár věcí ohledně PPM.
Manžel je OSVČ a já jsem od letošního roku osobou spolupracující..Momentálně jsem na RD s naším 2 a půl letým synem. Ráda bych si začala platit zálohy na nemocenské pojištění, abych měla v budoucnu nárok na PPM.
Co jsem si zjistila, tak musím:
1. platit zálohy na nemocenské pojištění minimálně 270 dní před dnem kdy nastoupím na PPM +
2. V ten den být nemocensky pojištěná (tzn. mít zaplacený ten měsíc kdy bych na PPM nastoupila?)
3. pro OSVČ platit nemocenské pojištění 180 dní v posledním roce přede dnem výplaty PPM (tzn. například nastoupit na mateřskou ne dřív než od druhé poloviny roku a ten první půlrok si platit nemocenské pojištění?)
Chápu to správně?
A pak by mě ještě zajímalo kolik si můžu platit minimální a kolik maximální výši zálohy na nemocenské, jakou si můžu platit? Z čeho se počítá to kolik max můžu platit? Tyto zálohy se platí měsíčně? A mohu případně ještě zaplatit za měsíc srpen?
Děkuji za odpovědi! ♥️ :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4859
14.8.20 07:38

Ano chápete to podle mě správně a zbytek pořešíte na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
14.9.20 09:33

Ahoj, dnes ukončuji neschopenku a od zítřka nastupuji na mateřskou. Od dr. jsem dostala formulář k nástupu na mateřskou, který jsem dovypsala a předala účetní ve firmě. Stačí toto k žádosti o PPM nebo musím ještě něco vyběhat? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
14.9.20 09:38

@jary1 stačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
14.9.20 09:43

@Kriss Tina děkuji :)