Doteoxikační čaje před zahájením IVF

Anonymní
5.4.20 09:42

Doteoxikační čaje před zahájením IVF

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Zda máte osobní zkušenost, nebo recenzi na nějaký čaj který je dobrý na detoxikaci organismu a těla všeobecné. Prostě se „vyčistit“ před zahájením asistované reprodukce. Děkuji, a přeji pěkný den. :kytka:

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17944
5.4.20 10:10

Detoxifikace je nesmysl - nic takového neexistsuje, pokud se nebavíme o vysazení pervitinu, opiátů a nebo podobných látek. To je pochopitelně dobrá věc před otěhotněním, ale chce to kromě detoxu i regulérní léčbu, aby si do toho zase nespadla a nepoškodila dítě.

Jinak v tvém těle se toxiny neukládají - teda pokud nepracuješ v továrně na azbest nebo podobném provozu- tvoje tělo samo je nesmrně schopná detoxifikační jednotka a očišťuje se samo - tím že vydechuje, tím že čůráš, tím že kadíš, tím že máš játra a tím že se potíš.

Nejsi porouchaná a zanesená špínou a rozhodně to za plíce, játra, střeva a ledivny nezvládnou nějaké nesmyslné marketingové produkty.

Co je možné, je že díky tomu, že špatně spíš, málo se hýbeš, málo chodíš do přírody a jíš málo vlákniny a přirozených mikronutrientů, že nejsi v takové kondici v jaké bys mohla být, že máš svalové dysbalance a pokud jsi úzkostnější a špatně zvládáš stes a ještě k tomu blbě spíš a málo se hýbeš, tak můžeš mít narušené vnitnří prostředí od chronické přítomnosti stesovýcho hormonů, které neumíš metabolizovat.

A ani tím ti žádný detox nepomůže - na po pomůže - hodně se hýbat, naučit se relaxaační cvičení a dostatek kompenzačních mechanismů - jak na zvládnutí stresu, tak na kompenzaci svalových dysbalancí (zejména v oblasti pánve a zad), pořádně spát, hodně se smát, orgasmus je dobrej na pročištění těla od zbytků stresu a jíst tak, aby to bylo jídlo s dostatkem bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny a mikroživin.

Podrobněji třeba tady

https://www.institutmodernivyzivy.cz/…-je-nesmysl/
https://aktin.cz/…-nas-i-zabit
https://www.vitalia.cz/…-detoxikaci/
https://www.lidovky.cz/…n-zdravi_glu

ad libitum ad nauseam…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
22416
5.4.20 10:15

Hlavně si před tím ničím neoslabuj tělo a nesnaž se změnit vnitřní prostředí. Taky by se ti to nemuselo vyplatit.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Ou
17944
5.4.20 10:16

Jestli něco, tak užívej D vitamín, selen a b-komplex. A cvič na srovnání pánve a zad.

Ale čím usilovněji se budeš snažit, čím víc budeš urputná v otěhotnění, tím více stresovách hormonů se ti bude vyplavovat do těla a tělo zaplavené kortizolem a prolaktinem se snaží udělat všechno, jen neotěhotnět, protože předpokldá, že není moc pravdpěodobné donosit dítě ve zdraví, pokud se okolo děje něco tak strašného, že to produkuje tolik stresu.

Ona ta stresová reakce je způsob, jak zajistit přežití na savaně pro pračlověka. A chronický stres se v pratěle objevuoval v případě že nastala situace typu „musíme dlouho (jako že týdný) před něčím zlým utíkat“, nebo „neudělali jsme si dostatečné zásoby na zimu a teď máme hlad“. A to je situace, kdy nechceš otěhotnět.

Takové hrozby už nemáme. ale o to víc máme chronického stresu, protože s ním neumíme zacházet.

Takže čím víc se bdueš snažit, tím pravděpodobněji se může stát, že ti to míra vlastnoručně, tedy vlastnopsychicky vyrobené stresu bude sabotovat.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 11:12

Každý měsíc se dělám detoxikaci pomocí kopřivového čaje. Tak mně zajímalo zda to stačí, nebo je něco jiného.
Vitamin D beru pravidelně.
A žádný feťák tak nejsem :zed:

 • Citovat
 • Nahlásit
Ou
17944
5.4.20 12:44
@Anonymní píše:
Každý měsíc se dělám detoxikaci pomocí kopřivového čaje. Tak mně zajímalo zda to stačí, nebo je něco jiného.
Vitamin D beru pravidelně.
A žádný feťák tak nejsem :zed:

Neděláš detoxifikaci, piješ čaj. To je v pořádku kopřivy jsou prima, dají se pít dlouhodobě doplníš trošku křemíku. Neodplavíš žádné toxiny.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat