Dotýkání, objímání, podání ruky, pusa atd. při zdravení

1917
2.1.21 09:17

Dotykani, objimani, podani ruky, pusa atd. pri zdraveni

Ahoj, jakym zpusobem se vitate doma s partnerem, detmi, sirsi rodinou nebo znamymi? A co u cizich, jeste tolik neznamych lidi? Ja byvam rozpacita pri kontaktu s cizinci v ramci prace nebo kolegy cizinci a volim vyckavaci strategii. Nekdo se na vas hned vrhne a zacne davat polibky na jednu tvar, dalsi na kazdou tvar, Polaci 3 polibky, jini podaji ruku, dalsi zacnou objimat, jini se nedotknou vubec…
U znamych, ktere dlouho nevidim, ale jsem v kontaktu virtualne, byvam taky nekdy v rozpacich. Prijde mi divne rict jen ahoj a podani ruky mi prijde urednicke. Zase se nechci na nekoho vrhat, aby se nelekl. Co vyhovuje vam doma a jinde?
Ted v koronaviru tyto starosti odpadaji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
371
2.1.21 09:21

S chlapem obejmuti a pusa, s rodinou ruka a pusa na tvare, se stejne starymi prateli vetsinou obejmuti, se staršími ruka.. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
2.1.21 09:24
@Josefuna píše:
Ahoj, jakym zpusobem se vitate doma s partnerem, detmi, sirsi rodinou nebo znamymi? A co u cizich, jeste tolik neznamych lidi? Ja byvam rozpacita pri kontaktu s cizinci v ramci prace nebo kolegy cizinci a volim vyckavaci strategii. Nekdo se na vas hned vrhne a zacne davat polibky na jednu tvar, dalsi na kazdou tvar, Polaci 3 polibky, jini podaji ruku, dalsi zacnou objimat, jini se nedotknou vubec…
U znamych, ktere dlouho nevidim, ale jsem v kontaktu virtualne, byvam taky nekdy v rozpacich. Prijde mi divne rict jen ahoj a podani ruky mi prijde urednicke. Zase se nechci na nekoho vrhat, aby se nelekl. Co vyhovuje vam doma a jinde?
Ted v koronaviru tyto starosti odpadaji :)

Jsem dost vrely srdecny clovek, takze u vetsiny lidi je to objeti, u rodiny i pusa.
Potreseni rukou jen s neznamymi nebo pri pracovnim ci skrobenejsim seznameni.
Pokud o nekom vim, nebo to vycitim (vetsinou je to znat, byvaji to bud jen znami nebo kamaradi u kterych vim, ze jsou radeji nekontaktni) tak mavam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25428
2.1.21 09:27

Myslím, že v téhle distanční době je s kýmkoliv kdo není rodina podání ruky už dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
2.1.21 09:29
@pikola píše:
Myslím, že v téhle distanční době je s kýmkoliv kdo není rodina podání ruky už dost.

Tak to je jasne, pokud mysli v tehle situaci, tak nic z toho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
2.1.21 09:32

Myslim v normalni situaci, viz posledni veta o koronaviru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
2.1.21 10:13

S rodinou dvě pusy na tvář, ve Španelsku jsem se takto zdravila i s cizími lidmi, u nás s cizími lidmi podám ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
2.1.21 10:17

S mužem si normálně dáváme pusu na pusu, jedno dítě je těžce nekontaktní, tam jsem ráda za obejmutí a pusu na tvář, druhé dítě přehnaně kontaktní, tam je povinností objetí a taková ta dětská pusa na pusu. S bližšími lidmi pusu na tvář a objetí, se známými podání ruky. K tchyni se nejsem schopna přiblížit na 10 m. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61686
2.1.21 10:18

V práci se zdravíme, s kluky, tedy syny obejmuti a pusa, u pubose už ne, a s partnerem pusa.. Nemám ráda kontaktní lidi na první dobrou, takže to nedělám. Při pracovním kontaktu podání ruky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
2.1.21 10:20

S partnerem vždy pusu popř. objetí, s dítětem to samé.
U ostatních - potkáváme li se pracovně, pak rovnou podání ruky.
U přátel pusa na tvář, u širších známých pouze pozdrav.

(Poslední skoro rok jsem od všeho upustila, ani ruku už nedávám, pouze „ťuknutí“ :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51984
2.1.21 10:26

Já se objímám jenom s partnerem a pusinkuju jenom s ním dětma :) Jako jo, když má někdo potřebu mě obejmout a dát pus na tvář (bez výjimky vzdálenější přátelé a známí, s těmi nejbližšími to prostě neděláme), tak o neodstrčím, ale příjemné mi to extra není. Podání ruky mi přijde formální, mezi lidma, co si vykáme. Takže s kamarády a rodinou je to prostě o srdečném ahoj, pokud je radost hodně veliká, tak doprovázeném hodně velkým úsměvem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
2.1.21 10:38

U blízké rodiny obejmutí, pusa. U širší rodiny většinou podání ruky.
S kamarádkami obejmutí, podání ruky, pozdrav.
S cizími ženami podání ruky, pozdrav.
S muži si ruku nepodávám. Jen velmi výjimečně. Držím si od nich odstup, abych se tomuto vyhnula. Žádný fyzický kontakt. Jen slovní pozdrav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59036
2.1.21 10:43

@Josefuna

mne stačí ahoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15075
2.1.21 10:44

Pokud se vidíme s rodinou několikrát týdně, tak si jen říkáme ahoj, obětí a polibky jsou jen při loučení na delší dobu. To stejný s rodinou se kterou se vídáme méně, tam je obětí a pusa běžná.

S přáteli, jak s kterými, s některými jen ahoj, jiní obětí a pusa.

S cizími lidmi, jak kdy, někdy podání ruky, někdy jen pozdrav. To vyplyne ze situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30494
2.1.21 10:44

U mě záleží na vztahu k osobě a přístupu druhý strany. Když se známe, máme svůj pozdrav. Pusu, objetí, podání ruky. Při prvním kontaktu nabízím ruku a volím vyčkávací strategii :lol:
Děti podle vhodnosti od nenápadnýho pohlazení předškoláka mezi kamarády v šatně po pořádný vopusinkování doma :srdce: :dance:
S manželem si dáme pusu, nebo na sebe zařveme pozdrav, podle situace :lol: Někdy, když děti spí, tak si jen napíšeme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat