Douhodobá bolest hlavy, krku, břicha

Anonymní
15.2.20 11:49

Douhodobá bolest hlavy, v krku, břicha

Řeším problém dlouho s lékaři a zatím se stav dcery nelepší, tak chci zkusit tady, jestli někdo nemá podobnou zkušenost a třeba mě navede na to, jak jí pomoci..

V půlce prosince měla dcera (7 let) streptokokovou anginu, antibiotika (penicilin) rychle zabrala, po jejich dobrání byla fit, pak si začala stěžovat zas na bolest v krku, pak i bolest hlavy. Na začátku ledna jsme byly u dětské lékařky, zjistila v krku lehce přemnoženého stafylokoka. Výsledky mi řekla telefonicky, když už jsme byly cestě na ORL, protože jí mezitím ještě začaly bolet uši. Lékařka na ORL konstatovala rýmu, zánět středního ucha ale neměla, a stafylokok že se nepřeléčuje. Dostala tedy jen kapky do nosu a otobacid na bolest uší. Rýma přešla, ale za týden (pondělí) jsme byli na ORL znovu, protože bolest v krku nepřecházela, spíš naopak - jiný lékař konstatoval faryngitidu a dal opět penicilin, do pátku žádné zlepšení, navíc se přidal štěkavý kašel, šly jsme k dětské, dostala místo penicilinu klacid (vzhledem k tomu stafylokoku). po dvou nebo třech dnech kašel přešel. po celou dobu měla max. zvýšenou teplotu, žádné horečky. po celou dobu si mimo bolesti v krku stěžovala i na bolest hlavy a břicha. a to trvá doteď (další dva týdny po dobrání atb.) - několikrát za den si stěžuje, že jí bolí hlava, bolí v krku, jen bolest břicha se asi pomalu lepší (tu přisuzuji následkům léčby antibiotiky, ale jistotu samozřejmě nemám).
malá reaguje bolestí hlavy na jakoukoliv virozu, je na to hodně citlivá, ale tentokrát to trvá opravdu dlouho. částečně přisuzujeme bolesti hlavy i potížím s držením těla (že jí bolí hlava od krční páteře), ale za posledních 14 dní byla 4× na rehabilitaci, uvolnili jí a odblokovali, co se dalo (a to běžně pomáhá, když jí trápí bolest hlavy z těchto důvodů).
v pondělí jsme byly na krvi - nic zvláštního se neobjevilo, má méně vitaminu D (dostala vigantol), a jinak jen lehce zvýšené hormony štítné žlázy, ale to jen o trochu, lékařka říkala, že to u dětí jejího věku někdy bývá, bude kontrolovat znovu za měsíc. (výsledky jsem konzultovala i na imunologii se stejným závěrem)
na zlepšení imunity vůči virozam dostala bronchovaxom.

bolest v krku mi ukazuje kolem ohryzku, bolest hlavy na čele. podle lékařů je vlastně zdravá, jen po dlouhé nemoci. já jsem už ale poněkud nervozní, nikdy jí netrvalo tak dlouho se dostat z nějaké nemoci. navíc by měla chodit normálně do školy (je v druhé třídě) a to je pro ní teď celkem trápení.

prosím o anonym - jde o zdravotní stav dcery

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13271
15.2.20 13:31

Játra jsou v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 18:19

Snad ano, při pohmatu břicha konstatovala doktorka, že vše ok (tedy i játra nezvětšená) a z krve taky zřejmě nic špatně nevyšlo (výsledky v ruce nemám)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama