Dovolená 2020 - a vše kolem ní? :)

195
6.12.19 13:32

Dovolená 2020 - a vše kolem ní? :)

Ahoj, zdravím.
Vy vždycky zde tak dobře poradíte :). Tak sem tedy hodím dotaz, který musí splňovat několik podmínek, bude těch otázek asi víc. Je tu několik podmínek
Pojedu já, můj bratr a ještě jedna holčička, které je 10 let.
1. Hledáme takovou destinaci, kde bude klid a kde nebude hlava na hlavě.
2. Chceme letecky :), nikoliv autem či autobusem.
3. Takže na 2. bod navazuje to, že nechceme Chorvatsko :).
4. V tomto případě ani Turecko, jelikož bychom museli mít pro naši desetiletou slečnu apostilu, a to by asi bylo těžké na last minute shánět na ambasádě v Praze. A ani nechceme Řecko ani Bulharsko.
5. Aby tam bylo něco k vidění, mohli jsme si udělat někam hezký výlet a poznali krásy tamní země.
6. Země, která je v EU nebo aspoň v Evropě, z důvodu slečny, které jede bez maminky :). Tak abychom nemuseli v rámci last minute oběhat naši celou zemi :lol: :lol:.
7. Termín v rozmezí červenec a srpen (ale spíše srpen, je klidněji :nevim: :nevim: ).
Teď už otázky:

1) Jaké destinace splňují tyto podmínky, kde se nám bude skutečně líbit a prožijeme tam hezký týden odpočinku a hlavně klidu. :). Budu ráda, když dáte i tip na hotel (ale nevím, zda v rámci LAST MINUTE bude volný :) ).¨
2)Popřípadě jsme přemýšleli, že pojedeme přes německou cestovní kancelář. Chtěla bych se zeptat, zda existuje opravdu nějaká, u které se vyplatí daný zájezd objednat? A s jakou cestovní německou (ale i můžete doporučit českou) máte dobré zkušenosti i v rámci ceny? Za jednoho v rámci LAST MINUTE jsme ochotni zaplatit cca 12 - 13 000 Kč/ za jednoho (to bylo v rámci Last minute, klidně o trošku i víc :)).
3) Jaké doklady potřebuje slečna, která pojede bez maminky? Je jasné, že pas, ale mě spíše jde o potvrzení, že může jet bez své matky. Kde toto potvrzení získat a jakým způsobem?

Děkuji všem, kteří mi odpoví na mé všetečné otázky.
Hezký páteční odpoledne a večer přeji všem :)

Příspěvek upraven 06.12.19 v 13:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7170
6.12.19 13:37

Ještě chybí jedna důležitá informace. Termín dovolené. Tam, kde je hlava na hlavě v červenci, může být o 14 dní dřív naprostá pohoda. Za 12-13k se nikam v létě moc letecky nedostanete. A na Last-Minute bych se nespoléhala vůbec, obzvlášť s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
6.12.19 13:41
@Aduš8 píše:
Ještě chybí jedna důležitá informace. Termín dovolené. Tam, kde je hlava na hlavě v červenci, může být o 14 dní dřív naprostá pohoda. Za 12-13k se nikam v létě moc letecky nedostanete. A na Last-Minute bych se nespoléhala vůbec, obzvlášť s dítětem.

No, to jsem bratrovi říkala taky, že je sebevrah :lol:. Dobře, tak jsme ochotni i přidat, bylo to opravdu jen v rámci Last minute. Ke všemu nastupuji od února do nového zaměstnání, tak i šéf zrovna asi nebude nadšený, když mu řeknu, nezlobte se pane šéf, ale za dva dny odlítám:lol: :lol:.
Termín doplněn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
6.12.19 13:43

Musíte někde ubrat. Nesmyslné kombinace:
málo lidí, klid X něco k vidění
levný X ne Bulharsko
Možná to splní pobaltské státy, Moldavsko, Rumunsko, Krym…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7170
6.12.19 13:48

Tak v srpnu jsou ceny nejvyšší a 5y relativně levné státy jste vyřadili (Chorvatsko, Bulharsko…) zbývá vlastně tak Černá Hora, Španělsko, Itálie, Francie. Dostat se do těhle míst je i za 20k na týden o hnusném hotelu, narvaných plážích a hnusném jídle. A nepřemýšleli jste nad Polskem? Tam se sice musí chytit počasí, ale je tam krásně, lidé jsou velice přátelští a cenově byste se vešli. Spousta lidí si to chválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
901
6.12.19 13:50

Tak možná Rumunsko. Nebo si můžete zaletět na Slovensko nebo do Polska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
6.12.19 13:51

Nebo vlakem k Mácháči a udělat si okružní let malým letadlem :mrgreen:
A peníze vyjdou akorát :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 13:54

@slečna97 jestli jste 2 dospělí a dítě, tak se vám může vyplatit i First minute, hlavně si budete moci o dost víc vybírat. Ale s rozpočtem cca 40k letecky po Evropě, když nechcete Bulharsko ani Řecko, to asi nebude žádná sláva :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40283
6.12.19 13:56

Za tu cenu toho asi s cestovkou moc neseženeš. Spíš bych vyrazila na vlastní pěst. My byli v červenci v Neapoli, vidět se tam toho dá dost. Na malé pláži jsme byli na ostrově Procida.
Jinak k vycestování bez rodičů je dobrý mít jejoch souhlas
https://www.mzv.cz/…_rodicu.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
6.12.19 13:58
@Jitul.kaaa9 píše:
@slečna97 jestli jste 2 dospělí a dítě, tak se vám může vyplatit i First minute, hlavně si budete moci o dost víc vybírat. Ale s rozpočtem cca 40k letecky po Evropě, když nechcete Bulharsko ani Řecko, to asi nebude žádná sláva :think:

No, my jsme Řecko vyřadili, že má být údajně nejdražší :think: :think:,.
Bratrovi jsem říkala, že se vyplatí First minute, on mi však nevěří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 14:06
@slečna97 píše:
No, my jsme Řecko vyřadili, že má být údajně nejdražší :think: :think:,.
Bratrovi jsem říkala, že se vyplatí First minute, on mi však nevěří

Já bych řekla, že co se týče porovnání s Itálii (když nejedeš na vlastní pěst), Francií nebo Španělskem tam žádný zásadní rozdíl v ceně nebude.
Ta cena, co jsi psala na začátku za osobu (12-13k) je v sezóně opravdu tak na to Bulharsko. Se mrkněte na webech cestovek a udělejte si tam kalkulaci a uvidíte, co vam z toho vyleze. Já bych s tímhle rozpočtem volila letecky Bulharsko a nebo, pokud bych chtěla vidět i něco pěkného, tak autem na vlastní pěst do Itálie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 14:20

@slečna97 Sylt. Popřípadě Bornholm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
6.12.19 14:22

@slečna97 Co třeba Malta. Na 10.8. jsou ještě tři letenky z Prahy s Air Malta za 50 EUR tam a 17.8. za 28EUR zpátky. Je to jen s mrňavým zavazadlem (batůžek), pokud normální kufr 22kg tak si připočítejte 50EUR za obě cesty na kufr. To máte cca 10 tisíc za obě cesty s dvouma velkýma kuframa.
Air Malta
Ubytování na bookingu třeba slušně hodnocený Sensi Hotel, Marsaskala. Na uvedený termín pro tři se snídaní 529 EUR + 10 EUR daň (tj. cca 14 000kč). Možná to budete mít o něco více, mně tam skáče sleva kterou za využívání bookingu už máme.
Sensi hotel
Doprava po celé Maltě s týdení permicí velice hustou sítí MHD za 21EUR dospělý/15EUR dítě, tj cca 1500kč.
MHD na Maltě
Sečteno a podtrženo 25 500kč a za zbývající peníze v rozpočtu se budete bez problémů stravovat (a ani si nemyslím, že byste je utratili všechny).
Malta je krásná a dovolená by to byla nádherná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
901
6.12.19 14:34
@Premek_Orac píše:
@slečna97 Sylt. Popřípadě Bornholm.

To jsou fakt zajímavé destinace (uložila jsem si je do budoucna), ale podle mě mimo tuhle cenovou relaci. Nebo se tam dá dostat a ubytovat (s dítětem - takže žádná divočina) do 13k?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 14:41

@MrsNorris Při troše plánování jo. Uznávám, že je to něco úplně jiného, než dovolená u moře na jihu, ale jsou to vážně skvělá místa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama