Dovolená 2020 - chystáte se v létě do zahraničí?

283
16.3.20 16:39

Dovolená 2020 - chystáte se v létě do zahraničí?

Ahoj, dotaz je jasný… máte-li zaplacenou dovolenou v zahraničí (Chorvatsko, Řecko, Turecko, Egypt atd.) chystáte se jí stornovat nebo myslíte, že se do léta situace uklidní?
My máme s 4 člennou rodinou zaplacenou zálohu na dovolenou v srpnu do Chorvatska a stále se nemůžeme rozhodnout… zatím je možnost storna s vrácením většiny zálohy… nechci plašit dopředu - přece jen je to za 5 měsíců… jak to vidíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

785
16.3.20 16:49

No tak my máme taky zaplacenou zálohu a doplatek měsíc před odletem, letíme konec července a doufám že ano, budu se rozhodovat před placením doplatku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7459
16.3.20 16:52

Měla jsem dovolenou na květen. Nechala jsem zálohu propadnout :,( srpen, to opravdu nevím. Do kdy musíš zaplatit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1042
16.3.20 17:01

@Efkaaa zjistí si u CK jak je to se storno poplatkem, když by virus ještě řádil. A pozor na právní kličky.
Pokud by byla karanténa a uzavřené hranice, měli by ti vrátit 100% ale v případě, že hranice budou otevřené a bude jen doporučení necestovat..tak se budou kroutit a nebudou chtít vrátit.
No a je to na vás..50/50 protože nikdo neodhadne jak to půjde dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25844
16.3.20 17:01

@Efkaaa
Máme zaplacenou zálohu a zbytek na místě. Uvidíme podle situace. Riskovat nemoc nehodláme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3579
16.3.20 17:08

Nevim. My se vetsinou rozhodujeme max mesic predem kam koupime letenky. Letos to spis vidim ze stravime leto na chate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 17:17

Pocházím z mesta na které je uvalena karanténa. Budeme rádi, kdyz v létě budeme moc před barak. Naštěstí jsme letos žádnou dovolenou neresili.

• Nahlásit
  • Citovat
1064
16.3.20 17:49

@Lalelale Proč jste nechala propadnout zálohu? Tu by Vám snad měli vzhledem k situaci vrátit, ne, když je uvalena karanténa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1928
16.3.20 17:53

Plánovat letní dovolenou začnu v červnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
16.3.20 18:12

Měla jsem s rodinou zaplacenou dovolenou na Djerbě, konec července. Dovču jsem zrušila, vím, že je to ještě dlouhá doba, ale zdraví je mi přednější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471

Dovolenou máme v červenci. Chceme ji zrušit, ale jak, když jsou pobočky zavřené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5609

Máme zaplacenou zálohu 50% na prvních 14 dní v červenci. Do konce dubna se musim rozhodnout, zda zruším. Bohužel, protože máme ve smlouvě napsáno, že do 60 dnů před odjezdem je storno 20% + skutečně vzniklé náklady CK, jsou-li nějaké, tak v podstatě celá záloha by nám propadla. Už jsem se na to v CK ptala, těch 20% se vztahuje jen na první osobu, každá další musí zaplatit letenky 6190 Kč, je nás 5. Takže mou jedinou záchranou je :lol:, že ještě 30.6 budou zavřené hranice naše nebo Řecka, nebo bude nějaké jiné 7opatření, které CK bude muset respektovat, aby nám vrátili 100%. Myslím totiž, že nepojedeme, měla jsem jet s dcerou a kamarádkou s dětmi, můj muž je ale nyní velmi proti cestování do zahraničí. A taky je celkem jisté, že budeme omezeni v příjmech, takže peníze budou potřeba jinde. Zájezd jsem platila na začátku ledna.

Je to pro mě ponaučení do dalších let, už nikdy nic neplánovat tak dopředu… Letos jsme totiž přišli už i o nějaké peníze za Itálii na lyže, ale ne kvůli koronaviru, měli jsme jet v lednu, ale dcera měla angínu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
16.3.20 18:13

@alena1995 koukněte na MZV. Nelze požadovat bezplatné storno na dobu, na kterou ted opravdu vyhlasena karantena ani nouzovy stav neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
16.3.20 18:14

@Drndadvě pošli do ck e-mail, já jsem to taky tak řešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 18:18

@Drndadvě prosím počkejte. Stejné stornopoplatky budete mit minimalne do 20. dubna a cestovky ted nevi, kde jim hlava stojí a co vlastně mají dělat, neboť se dostali do situace, na kterou nemyslel nikdy žádný zákon.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama