Dovolená a plavky v těhotenství Léto 2018

165
29.5.18 09:17

Dovolena a plavky v tehotenstvi LETO 2018

Dobry den planujeme s pritelem pristi mesic dovcu spanelsko, zadnou exotiku jsem nechtela kdyby nahodou naka komplikace chtela jsem zustat v EU kde je relativne v pohode zdravotnicka pece. Za mesic budu 7 mesic tehotna otoky minimalni slunicko zvladam v pohode zatim sem pribrala 5kg takze mi porad jsou moje dvojdilny brazilky, ktery bych si chtela zabalit na dovcu sebou. Zajma me vsak vas nazor spis pro mamci co uz na dovcu leteli v tehotenstvi. Slysela jsem ze prej dvojdilny plavky se nedoporucujou jelikoz jde slunicko primo na bricho a ze se mimco cejti jak v papinaku, potom zase ze vzlitani a pristani muze zpusobit predcasny porod, doktor mi ale potvrdil ze letet muzu a kdyz se prej budu parit celej den v aute tak to je ten samej stres pro mimco jako let… no docela mam bobky ale znami mi zase doporucujou letet jako posledni dovca ve dvou kterou si clovek muze uzit a hodit relax. Budu rada kdyz se podelite o vase zkusenosti. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33183
29.5.18 09:40

Nejdřív si zjistit letecké společnosti - některé berou třeba jen do 25tt, jiné i později s doporučením lékaře
Jinak já byla těhotná v létě, nosila jsem dvojdílné a dávala si na břicho mokrou plenu, když jsem byla dýl na sluníčku..ale můžeš klidně tankiny..Jinak dítě se tam paří tak jako tak..leží v plodovce a tam je jedno jak moc si oblečená nebo ne.. :nevim: Jinak je samo lepší když si na pláži najdeš nějaký stín - minimálně slunečník určitě. Já bych teda asi neletěla, jsem srab..raději se budu pařit v tom autě, kde je klima, člověk může kdykoliv zastavit a hlavně kdykoliv někam dojet když je třeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16733
29.5.18 09:49

Já bych se koukla, která letecká společnost tě vezme. A taky si zjistila pojištění, některé pojišťovny pojišťují do 26tt, tak abys na to měla nárok. Já za sebe bych neletěla, protože člověk nikdy neví a stačil mně rtg v Chorvatsku natož představa, že někde v cizině běhám po doktorech s miminkem.

Jinak je potřeba počítat s tím, že když se vypleskneš na sluníčko, tak se to miminku nebude líbit, protože ono samo nemá jak regulovat teplotu.

My spíš plánujeme prodloužený víkend tady v ČR, nejlépe s plnou penzí a v dojezdové vzdálenosti do naší porodonice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
29.5.18 09:53

@smurfka ahoj dekuju za odpoved ju tu plinu jsem taky slysela urcite sebou pribalim stin a slunecnik je jasna vec stim pocitam, a tim autem taky souhlasim pritel ale odmitnul ridit 24 hodin ze to ty 2-3 hodky v letadle vydrzim takze nemam na vyber, no treba se bojim zbytecne zatim probiha vsechno ok. Akorat jsem taky srab a rikam si co neni muze byt :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.5.18 09:55

Letěli jsme do Španělska minulý měsíc, byla jsem také v sedmém měsíci. Moje doktorka je tedy strašpitel a ta mi let výslovně nedoporučila, ale jsem zvyklá pravidelně létat kvůli práci, tak jsem v tom neviděla problém. Ano, dříve prý bývalo riziko předčasného porodu vyšší, ale dnešní letadla nějak lépe vyrovnávají tlak, tak i ta zátěž je minimální. Ještě se straší s odloučením placenty…Rizika jsou, proto se každá letecká společnost jistí buď tím, do kterého týdne tě jsou schopni přepravit a poté lékařským potvrzením. Z důvodu bezpečí mi náš agent, který zajišťuje letenky, doporučil ČSA, ti berou dokonce do 34. týdne bez potvrzení. Samotný let byl v pohodě, otoky kotníků minimální, to větší mám při sezení v práci, jen přistání bylo tvrdší, tak to jsem měla nohy malé mezi žebry 8o Měla jsem dvoudílné plavky, miminko by se nemělo vystavovat přímému slunci hlavně kvůli přehřívání, už tak má v břiše tepleji a tohle by mu neprospělo. Jednodílné plavky jsem zavrhla, nemám ráda jako to studí, když vylezeš z vody a myslím si, že ta látka bude také zbytečně hřát. Zvládla jsem v pohodě i památky v Barceloně a to bylo opravdu vedro, pokud se cítíš ok, tak se neboj, spousta věcí je v hlavě :mavam: Jo a pozor na pojištění, musíš mít speciální pro těhotné to lze také do určitého týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16224
29.5.18 09:58

@GabinaGabby no do Španělska je určitě lepší letět než jet sutem, letadlo je klimatizované a nesedíš připoutaná 24 h, ale jen 3
pořeš tu pojišťovnu, pojišťuje asi jen Alianz, a nevím do kterého týdne, já byla na dovči 25 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
29.5.18 09:58

@P4ja ahoj dekuju za info ty pojistovny urcite obehnu :palec: doktor tvrdi ze letet muzu takze davam hodne na neho, jinak hotel jsem vybirala podle toho aby do 10km byla nemocnice takze tohle je v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
29.5.18 10:03

@Adina13 ahoj dekuju moc za podporu na letani jsem taky zvykla ale musim rict ze i kdyz to bude muj asi 100 let stejne se pokazdy docela bojim a to nemusim byt tehotna, ale vzdycky jsem to prezila v pohode cejtim se OK tyden pred odletem jdu jeste na ultrazvuk a zpravu od doktora kterou vemu sebou pro jistotu. Jeste jednou dekuju uplne mi spadl kamen ze srdce :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16733
29.5.18 10:04

@GabinaGabby No já si v tu chvíli přála mít teleport a být doma, protože jsem nevěděla, jeslti budu vůbec chodit a co se děje. A teď si fakt nedovedu představit, že bych měla strach o miminko někde v cizině. A to se v pohodě anglicky domluvím a mám dost odcestováno. Jinak letu bych se taky nebála, ale spíš komplikací tam.

Ale pokud na to máš odvahu, tak do toho běž.

Příspěvek upraven 29.05.18 v 10:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.5.18 10:09

@GabinaGabby Jj taky jsem před odletem lehce plašila, ale když si člověk vezme, kolik denně létá lidí, z toho kolik jich bude těhotných a nikdy jsem žádnou zprávu nebo historku o porodu na palubě nad Evropou (banánové republiky nepočítám :D ) teda neslyšela. Jo tu pojišťovnu jsem měla „EVR Evropská pojišťovna“, ale třeba pojišťují i jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama