Dovolená bez znalosti jazyka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
122
2.5.22 08:08

Dovolená bez znalosti jazyka

Moc Vás všechny zdravím a obracím se na Vás radou…
Celou dobu v manželství jsme s manželkou plánovali, že jak bude mladší dceři 6 let vyrazíme k moři… Moje manželství skončilo ze dne na den aniž bych něco tušil…
Rád bych jelikož jsem nikde nikdy nebyl a usadil se v 21 letech konečně začal cestovat, ale kurz angličtiny mi začíná až v září…Máte nějaké doporučení kam k moři vyrazit s dětmi 6 a 10 let bez znalosti jazyka? Manželka si bere na dovolenou svoji mámu a k moři jedou…
Já nechci zůstat stát na místě a rád bych s dětmi také vyrazil… Jen se tedy obávám jak vše zařídit…zkušenosti mám nulové…
Děti jsou spíše pasivní takže předpokládám, že nic poznávacího by je nezajímalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4232
2.5.22 08:11

Tak víceméně cokoliv přes cestovku… Hotel vhodný pro děti, pláž asi spíš písčitá, plná penze ať nemusíš řešit jídlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28353
2.5.22 08:11

Tak jeď s cestovní kanceláří a nemusíš řešit jazyky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29313
2.5.22 08:26

Přes cestovku nepotřebujete umět jazyk :nevim: jinak třeba Chorvatsko, to je podobný jazyk, jsou tam na Čechy zvyklí a kdyžtak se dorozumis rukama nohama no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
2.5.22 08:29

Zájezd od cestovní kanceláře s plnou penzí a nemusíš umět a řešit vůbec nic. Od cestovky je obvykle na místě nějaký delagat, který vám v případě potřeby cokoliv zařídí a přetlumočí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.5.22 08:33

A máte vyloženě nějakou zkušenost??? nikdy jsem to neřešil ani pro sebe tak mám trošku obavy hned vyrazit s dětmi… myslím tam a tam i co se týče lékařské pomoci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2119
2.5.22 08:39
@bareg píše:
A máte vyloženě nějakou zkušenost??? nikdy jsem to neřešil ani pro sebe tak mám trošku obavy hned vyrazit s dětmi… myslím tam a tam i co se týče lékařské pomoci…

Nesejčkuj. Zajdi do cestovky, řekni že chceš jet s dětmi a oni vše zařídí. Pokud pojedete přes cestovku, budete mít k ruce delegáta Čecha, co v té zemi normálně žije, který za vámi přijde, vysvětlí, co a jak, kam na výlety a co dělat v případě průšvihu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
2.5.22 08:41

Tak troufam si tvrdit, ze vetsina lidi ma nejakou zkusenost. Spis se ptej, co konkretne te zajima. Proste si zajdi do nejake cestovky, rekni jim sve pozadavky a uvidis, co ti nabidnou. Nebo nejdriv koukni na jejich stranky. A na prvni dovolenou bych vybirala spis evropske destinace ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29313
2.5.22 08:48
@bareg píše:

Co se týká lékařské péče, tak bych zůstala v Evropě, jinak je to asi celkem jedno, jak budeš mít cestovku, tak mají delegáty a ten ti kdyžtak pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
2.5.22 08:48

S ck nemusíš umět nic, vše ti zařídí delegát, ale máš 2 měsíce, nějaké základní fráze se musíš zvládnout naučit.. ;)
Jinak doporučuji třeba Bulharsko.. hotely s tobogány a děti se na 100% vyřádí. Stačí zajít do ck nebo cestovní agentury a oni ti poradí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4680
2.5.22 08:58
@bareg píše:

co se týká cizího jazyka tak na základní domluvení ti stačí google translator, neboli google překladač…

jinak opravdu s cestovkou tam máš delegáta a můžeš si na něj vzít číslo a kdykoliv zavolat, pak si teda zaplat i cestovní pojištění, to pokreje případné nákladyna ošetření… doporučuju ck alexandria, nechci dělat reklamu, ale mají i animační programy pro děti…jo a občas i program pro dospělé
to mají i jiné cestovky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
2.5.22 09:03

@welovefashion programy pro děti má každá větší CK, jen to chce vybrat klubové hotely :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29386
2.5.22 09:04

@bareg Předpokládám, že si zařídíš cestovní pojištění, takže pro případ nouze fungují non-stop asistentské linky, které pomohou případně i s tlumočením u lékaře.

No dětem ukázat, že umět jazyk je fakt důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4680
2.5.22 09:14
@lucynka25 píše:
@welovefashion programy pro děti má každá větší CK, jen to chce vybrat klubové hotely :)

vždyt píšu, že to mají i jiné cestovky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
2.5.22 09:15

V Blue Style ti rovnou udělají i pojištění k zájezdu, bez něj ho snad ani nedělají. A nebo jakákoliv pojištovna, je to během chvilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat